Soud uznal nezaměstnaného muže vinným z trestného činu násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a z trestného činu vydírání. Těchto činů se dopouštěl opakovaně a pod vlivem alkoholu. K soudnímu jednání přišel v doprovodu justiční stráže z vazební věznice v Ostravě.

Poprvé se násilník dostal do křížku se zákonem v polovině července loňského roku. Silně opilý tehdy v rodinném domku vyhrožoval svému bratrovi a nevlastnímu otci zabitím. Další členy rodiny přitom častoval vulgárními výrazy a otčíma se pokoušel fyzicky napadnout. Starší muž se zavřel do kuchyně, ale výtečník rozbil skleněnou výplň dveří. Jeho řádění udělali přítrž až přivolaní policisté. Naměřili mu v dechu téměř 3,5 promile alkoholu a pro uklidnění jej museli převézt na záchytku do Opavy. Soud v prosinci minulého roku „ocenil“ mužovo chování pěti měsíci podmíněně se zkušební dobou dva roky.

Výtečník se ale z výchovného trestu nepoučil a letos v polovině června se odehrála téměř stejná situace. Muž opět pod vlivem alkoholu vulgárně nadával matce a družce svého bratra a mladšímu bratrovi navíc vyhrožoval zastřelením. U soudního jednání agresivní opilec veškerou vinu odmítl. „Já jsem nic neudělal, nikomu jsem nenadával a k žádné slovní výměně nedošlo, ani když mi zakázali chodit do kuchyně. Myslím si, že mě chtěli dostat z baráku, a proto tak jednali. To, že jsem ve vězení, jenom dokazuje, že se jim to povedlo“ řekl u soudu Pavel L.

„Chtěl jsem mu pomoct najít práci i byt. On ale nechtěl, a když se opil, byl agresivní. Museli jsme se před NÍMvšichni často zamykat,“ odmítl však jeho tvrzení bratr Jiří L. „Když byl střízlivý, tak byl v klidu, ale jak se napil, tak řádil. No a protože pil často, tak taky docházelo ke konfliktům každou chvíli,“ potvrdila slova Jiřího L. jeho družka Adéla Z. K soudu přišla jako svědek také matka odsouzeného. Ta sice odmítla vypovídat, ale s pláčem vyslovila souhlas s trestním stíháním svého nezdárného syna.

Soud navíc ponechal odsouzeného až do nástupu výkonu trestu ve vazbě, protože se obával pokračování v trestné činnosti. Soudní jednání ale bude ještě pokračovat. Násilník se na místě odvolal.