Terčem jeho útoku se stal legendární krnovský cyklista Zbyněk Ocásek a jeho syn, který je v cyklistice také velmi úspěšný. Tito sportovci se vydali po náročných závodech lehkou projížďkou uvolnit únavu. Za nimi začal prudce brzdit řidič fabie, který je nemohl kvůli protijedoucímu autobusu na úzké silnici předjet. Automobil zatroubil a starší z cyklistů na něj mávl rukou. Toto gesto muže za volantem tak rozlítilo, že se rozhodl předjet cyklisty a vyřídit si to s nimi ručně.

„Řidič začal sprostě nadávat s tím, že nás naučí jezdit. Chtěl mně praštit, tak jsem mezi nás dal kolo. Tím jsem to napadení vykryl. Útočník přešel k synovi, který si ještě nevycvaknul cyklistické trety s pedálů a udeřil jej tak, že i s kolem spadl do příkopy. Tam jej dál bil do celého těla. Za celý svůj život jsem se z tak agresivním člověkem nesetkal. Stál jsem doslova jako opařený,“ vzpomínal na útok Zbyněk Ocásek starší. Jeho syn, který pracuje jako strážník Městské policie, si z útoku odnesl poranění páteře, hrudníku, pohmožděniny celého těla a drobné tržné rány i škrábance. Po třech týdnech se nechal na vlastní žádost uschopnit, aby mohl pokračovat ve skvěle rozjetém cyklistickém seriálu, který vedl. Bohužel bolestivost zranění přetrvala a na kolo ještě dva měsíce usednout nemohl.

Samosoudce se také zeptal, proč se napadený cyklista, který je považován za jednoho z nejlepších krnovských strážníků, nebránil. „Útok jsem nečekal, takže jsem si nestihl cyklistické tretry odepnout z pedálů. V tu chvíli jsem byl nepohyblivý. Až během dalšího útoku se mi podařilo vymanit. Teprve když jsem útočníkovi řekl, co blázní, že je opilý, a že na něj zavoláme policii, tak přestal. Nasedl do vozidla a odjel, přestože jsem mu v tom bránil,“ popsal situaci druhý napadený cyklista. Samosoudce četl z výpovědi obžalovaného, který se k hlavnímu líčení bez patřičné omluvy nedostavil. „Chtěl jsem cyklisty předjet. Jeli po půli cesty, kličkovali a smáli se. Potom se mi je předjet podařilo. Zastavil jsem a chtěl jsem je upozornit. Když jsem přišel ke staršímu z nich, tak mne udeřil kolem do obličeje. Mladší mne poté udeřil, povalil do příkopy a tam mne nejméně dvacetkrát kopnul,“ tvrdil obžalovaný policii, kterou ovšem přivolali cyklisté.

Obžalovaný byl uznán na základě výpovědí svědků a poškozeného vinným z obou deliktů. Byl odsouzen k šesti měsícům vězení s podmínečným odkladem na dobu osmnácti měsíců. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu k případnému odvolání.