Sedmnáctkrát pravomocně odsouzený recidivista stanul ve čtvrtek 16. srpna před pobočkou Okresního soudu v Krnově, kde se zpovídal ze zpronevěry.

Muž pracoval jako pomocná síla v hotelu Praha. Letos v květnu po dohodě zaskočil za kolegu recepčního. Při přebírání recepce dostal několik tisíc korun na případné vrácení peněz hostům. Po půlnoci na Hlaváče přišla touha vyhrát peníze. „Automaty nehraji pravidelně. Jednou jsem to zkusil, vyhrál jsem za dvacet korun více než patnáct stovek. Vzal jsem si část peněz z pokladny, zamkl jsem hotel a recepci a šel jsem do nedaleké herny,“ popsal ve výpovědi své chování Hlaváč.

Tentokrát na hráče štěstěna nesedla. Muž nejprve prohrál pět set korun. Ze strachu se vrátil do recepce pro další peníze a věřil, že alespoň prohranou pětistovku získá zpět. Opak se stal pravdou. Zoufalci nezbylo nic jiného, že dojít na recepci pro zbytek peněz. Ani za pomoci nich však nevyhrál. Pracovnice herny u soudu taktéž vypovídala. „Obžalovaného znám od vidění. Do herny někdy zašel, ale ne často. Ten večer si pamatuji. Přišel několikrát a vždy prohrál. Při poslední hře prohlásil, že si peníze půjčil z kasy,“ uvedla svědkyně.

Nad ránem se vrátil smolný hráč do recepce. Dostal strach z jednatele hotelu a rozhodl se, že nafinguje loupež. Po recepci a jejím okolí rozházel papíry. Otevřel skříně a šuplíky. Poté došel k nedalekým schodům z nichž se pustil střemhlavě dolů. Po prudkém úderu se odplazil do recepce, kde jej nalezli ráno v bezvědomí. Policisté případ intenzivně šetřil. Muže převezla s těžkým otřesem mozku a mnohačetnými hematomy do nemocnice rychlá záchranná služba.

Když přišel k vědomí, v nemocnici jej navštívili také kriminalisté. Nejprve tvrdil původní verzi, že jej přepadli dva muži. Poté se doznal, že peníze prohrál. Státní zástupce i přes mužovu minulost a několik nepodmíněných odsouzení nepožadoval přísný trest. „Vzhledem k doznání, úhradě vzniklé škody i kladnému hodnocení zaměstnavatele považuji za přiměřený trest podmíněné odsouzení se středně dlouhou zkušební dobou,“ sdělil státní zástupce.

K navrženému trestu se přiklonil i samosoudce. „Shoduji se s názorem státního zástupce a ukládám obžalovanému deseti měsíční trest odnětí svobody s podmíněným odkladem. Jelikož je obžalovaný recidivista, tak je pro něj tento mírný trest posledním varováním. Při volbě trestu jsem přihlédl kromě jiného i k tomu, že se obžalovaný po návratu z výkonu trestu vrátil do řádného způsobu života a pracuje,“ informoval Lumír Čablík, samosoudce.