Právníci zpochybnili výpověď vyšetřujícího policisty. Podle nich neprovedl řádně výslech svědkyně, prostitutky Dariny U. Právní zástupci tří obžalovaných mužů v případu kuplířství se rozhodli znevěrohodnit výslech bruntálských kriminalistů v přípravném řízení. Ti vyslýchali jednu z ústředních svědkyň Darinu, která měla pod ústředním obviněným, sedmadvacetiletým Karlem K. z Moravského Berouna provozovat prostituci. Své tělo prodávala spolu s jinými velmi mladými dívkami okolo sedmnácti let na Kladensku i v cizině, zejména v Anglii.

Obhájci obviněných svorně tvrdili, že policisté výslechy neprovedli řádně, a že o nich oni sami nevěděli. Proto rázně odmítli čtení předchozích vyjádření prostitutky Dariny. „Vyrozuměni o výslechu byli všichni tři obhájci, záznamy se dají vyhledat na naší telefonní ústředně,“ stojí si za svým policista. Kvůli ověření pravdy musel soud přikročit k dalšímu odložení dlouhodobého řízení. Darinu nemůže nalézt policie v jejím bydlišti ve Frýdku Místku, v okolí ani v barech či různých podnicích. Je vysoce pravděpodobné, že opět prodává tělo někde v cizině. Není vyloučeno, že je spolu s ostatními dívenkami opět poslušnou ovečkou pasáka Gejzy S., kterému byl obviněný Karel nohsledem. Ani on se na adrese trvalého pobytu, kterou má na kladenském magistrátu, nezdržuje. Proto mu zatím nelze doručit obvinění.

Na Bruntálsku operoval Gejza právě prostřednictvím Karla. Tomu zase dívenky vozili spoluobvinění Jiří P. a Ján D. z Vrbna pod Pradědem. Ján už k soudu nepřišel tak jako minule z domova. Přivedli jej v poutech z vazební věznice. Tam je zase za jiné delikty. Prodával drogy, a to opět velmi mladým osobám, ve kterých má zřejmě velkou zálibu. Naposledy soud vyslechl pouze jednoho svědka. Sousedku Karla z Moravského Berouna Martinu P. „Znám Karla od té doby, co se k nám nastěhoval do baráku. V bytě byl pohyb, je to mladý kluk, chodilo tam hodně lidí,“ vzpomínala svědkyně a dodala: „Jedna slečna tam bydlela. Nejprve první, poté i druhá. Asi na sebe žárlily, já nevím.“

Tolika ženami byl Karel obklopen, dokud je neprodal jiným pasákům, jak byl zvyklý. V přípravném řízení Martina policistům vypověděla, že slečnám Karel zakazoval, aby se s kýmkoliv bavily. I když šly z nákupu, musely ihned poslušně domů. „Jednou tam brečela, ale proč, to nevím. Když seděly před domem, křičel, ať jdou okamžitě domů. Zvedly se a šly. Tipovala bych jim 17 až 20 let,“ pokrčila rameny Martina. Holky měl Karel skvěle vycvičené. Jedna z nich u soudu barvitě popsala, kterak ji znásilnil. Muž označovaný státním zástupcem za pasáka jim rovněž poskytoval v Česku pervitin a v Anglii kokain, aby se jim lépe pracovalo.

Deník sleduje kauzu i nadále. Pokračování čeká čtenáře na sklonku srpna.