Rodiče je zřejmě také nepostrádali, strážníci o bujarém veselí školáků dostali hlášku ve 21.45 hodin. Z telefonátu se dozvěděli, že u školy parta nezletilých konzumuje lihoviny. Když policejní hlídka přijížděla, vzaly děti nohy na ramena. Každé prchalo jiným směrem. „Jako důkaz však zůstaly například plechovky od piva a láhev vodky. Strážníkům se nakonec podařilo předvést ke zjištění totožnosti na obvodní oddělení celkem pět mladých lidí ročníků 1990 až 1988, z nichž někteří byli zjevně podnapilí,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Jedna z dívek nemohla ani chodit, z úst se jí valily proudy zvratků. Sanita ji musela převést do nemocnice k detoxikaci. Případem se zabývá také státní policie spolu s odborem sociálních věcí radnice. „Hlídku městské policie zastavila chodkyně s tím, že poblíž objektu technických služeb pospávají dva zřejmě podnapilí bezdomovci a budí veřejné pohoršení. Hlídka dvojici našla, probudila a vykázala z místa pryč,“ popsal další z případů řešených strážníky Jiří Ondrášek.

Noční klid rušila početná skupina hudebníků a přihlížejících v západní zóně města. Hlučnou sešlost provázela hra na elektronické klávesy přímo před vchodem bytového domu. Na pokyn policistů noční produkci ukončili. Minulý pátek řádil v nemocnici jeden z večerních pacientů chirurgické ambulance. Byl agresivní, a proto v zápětí skončil v opavské psychiatrické léčebně.

„V noci z 18. na 19. května hlídka městské policie v Jaselské ulici zaregistrovala potácejícího se muže s krvácejícím zraněním na hlavě. To vysvětloval tvrzením, že upadl. Strážníci přivolali zdravotníky z rychlé záchranné služby, kteří si poraněného muže převzali k ošetření,“ uvedl Jiří Ondrášek. Kuriózní situaci zažili strážníci u ubytovny A+H. „Občas se dostanou do situace, která má s jejich prací pramálo společného,“ připustil Jiří Ondrášek. Jeden z tamních obyvatel si policistům postěžoval, že si jeho manželka přivedla na návštěvu několik pánů. Žádal, aby je hlídka vyhodila. To však nebylo možné. Zákroku nebylo potřeba, žádné nekalosti se v ubytovně neděly.Zhrzenému muži se dostalo rady, aby kontaktoval provozovatele zařízení.