Novinou bylo například to, že strážníci i policisté na krnovském náměstí byli označeni reflexními vestami, aby byli i ve tmě dobře vidět a už jen svou přítomností odradili potenciální narušitele pořádku.

„Tentokrát se slušní lidé se určitě na náměstí nemuseli bát a nedošlo ani k poškození aut nebo výloh. Potenciální výtržníci a opilci se cítili pod kontrolou, tak se drželi stranou. Nějaké té rozbité láhvi se v takovém davu samozřejmě nedá zabránit, ale takový nepořádek stačilo příští den ráno uklidit. V kritickou dobu, asi od 23 do 3 hodin ráno byli ve službě všichni strážníci. Svou pozornost zaměřili především na Hlavní náměstí a jeho okolí. Všímali si hlavně skupinek, jež by mohly narušovat veřejný pořádek. Po celou noc jsme v hlídkové činnosti úzce spolupracovali s Policií ČR, která rovněž posílila své hlídky,“ uvedl velitel Městské policie Krnov Pavel Moravec.

Dalším opatřením, které přispělo k bezpečnému prožití silvestrovské půlnoci na krnovském Hlavním náměstí, byl reflektor umístěný na balkónu radnice. „Z balkónu bylo možné monitorovat celé náměstí a v případě problémů lze využít reflektor tak, že kužel světla přesně označí nebezpečné místo a strážníci nebo policisté, kteří se pohybují poblíž, okamžitě ví, na jaké osoby se mají zaměřit,“ upřesnil Pavel Moravec.

Majitelé aut parkujících na Hlavním náměstí byli vyzváni, aby přeparkovali jinam a předešli jejich poškození. Prostřednictvím letáčků za stěračem jim bylo doporučeno, aby si svá vozidla na silvestrovskou noc zaparkovali mimo pěší zónu. Distribuce letáčků se ujali městští strážníci.