Mladý násilník si na dívku počíhal na Partyzánské ulici po deváté hodině večer. Vytáhl nůž a přinutil ji u zdi bývalých městských hradeb za užití násilí k pohlavnímu styku. Po něm ještě znásilněnou dívku okradl o mobil a sto korun.

„Dívka případ oznámila a podala policistům velmi dobrý popis pachatele, po kterém okamžitě všechny hlídky začaly pátrat. Pátrání značně ztěžovaly klimatické podmínky, byla poměrně hustá mlha a pršelo. Mladík byl na útěku kolem hřbitova a nakonec ho policisté zadrželi na bruntálském vlakovém nádraží,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Zgarbová. Ta rovněž ocenila pomoc občanů při pátrání.

V dopadeném hochovi policisté zjistili šestnáctiletého útěkáře, který opakovaně utíká z výchovného ústavu na Jesenicku a v minulosti byl již vyšetřován a trestán pro několik loupeží a krádeží. „Jedná se nebezpečného mladistvého recidivistu,“ potvrdila Lucie Zgarbová. Policisté proti němu zahájili trestní stíhání a umístili ho do cely.

Během vyšetřování byl navíc ještě obviněn z dalšího násilného incidentu se sexuálním motivem. Vydírání se měl dopustit letos v noci z 18. na 19. května. U bývalé kotelny na ulici U Hřiště v Bruntále vytáhl nůž na 26letou ženu. „Zbraň jí přiložil ke krku a sdělil jí, že chce pohlavní styk. Za užití násilí ženu vedl k autu, ale jí se podařilo vysmeknout a utéct. K jejímu znásilnění tedy v tomto případě naštěstí nedošlo,“ popsala případ mluvčí Zgarbová.

Šestnáctiletý recidivista se už dnes ocitl před soudem, který zohlednil všechny okolnosti závažných nebezpečných násilných provinění a rozhodl o jeho vzetí do vazby.