Jako první se stala 14. března terčem otrlé podvodnice šestaosmdesátiletá žena z Purkyňovy ulice. Babička ženě po vyslechnutí smyšleného příběhu půjčila třináct tisíc korun. První úspěch recidivistku povzbudil, a proto zaklepala 19. března u dveří bytu třiadevadesátileté stařenky na ulici Maxima Gorkého. Nic netušící seniorce se představila jako pracovnice pečovatelské služby. Vymyslela si opět legendu, která končila žádostí o půjčku. Tentokrát jí ale oběť řekla, že žádné peníze nemá. Podvodnice jí nevěřila, šla do předsíně bytu, kde z dámské kabelky odcizila zelenou složku, o které předpokládala, že v ní najde peníze. Byly v ní jen doklady.

Po nevydařené krádeži zazvonila téhož dne na Petrovické ulici na jednaosmdesátiletou ženu. Opět užila příběh, že zde nechá klíče a obálku pro kolegyni roznášející obědy. Uvedla, že v obálce je pět tisíc korun a důchodkyni požádala o půjčku dva tisíce korun na opravu vozidla. Tato žena ke své škodě podvodnici půjčila. Vychytralé zlodějce nevyšly její triky 21. března na Vrchlického ulici. Dvaasedmdesátiletá žena byla opatrná a falešné pracovnici pečovatelské služby peníze půjčit odmítla. Neuspěla ani u třiaosmdesátiletého muže na Vodní ulici, kterého požádala zda si od něj může zatelefonovat. Starý pán jí vyhověl, ale sotva položila sluchátko, přišly prosby o zapůjčení peněz. To však senior odmítl.

„Ženě se povedlo vylákat od důchodců celkem patnáct tisíc korun. Svou trestnou činnost obviněná doznává, pro podvody již byla soudně trestána a po výkonu trestu odnětí svobody v Opavě již v našem regionu zůstala,“ dodala Lucie Zgarbová, policejní mluvčí z Bruntálu.