Pracovníci likvidační firmy je vyvezli z budovy ven do kontejnerů. Muž vyvezl z místa sto dvacet kilogramů materiálu. Železo prodal ve sběrně. Městští policisté zjistili, o který výkup šlo. Nalezli tam nejen kov, ale i samotného kovkopa.

Strážníky zaměstnal minulý týden i muž se srdeční příhodou, který se složil na ubytovně A+H. Asistovali rychlé záchranné službě. Převoz se nakonec obešel bez incidentů.

Městští policisté vyjeli minulou středu i k budově na Opavské ulici. Podle oznámení tam měl večer přelézat bránu nějaký muž. „Když strážníci byli na místě, spatřili muže, kterak skutečně přelézá bránu, avšak tentokrát opačným směrem - z objektu ven. Byl očividně pod vlivem alkoholu a strážníkům vysvětlil, že měl namířeno do ubytovny, kterou si ale popletl s jiným objektem,“ popsal zásah mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

O den později musela hlídka k bývalé čerpací stanice na Staroměstské ulici. Hodinu před polednem tam hořelo. Uvnitř zřejmě někdo opaloval kabely. V době zásahu tam už ale nikdo nebyl. Hasiči oheň zlikvidovali a strážníci vyčkali do příjezdu Policie ČR.

„Na základě oznámení vyrazila hlídka 28. září v 17.25 hodin do parku mezi ulicemi Brožíkovou a Zeyerovou. V prostoru garáží zde strážníci našli dvě dívky ročníky 1991 a 1990 v silně podnapilém stavu,“ sdělil Jiří Ondrášek. Převezli je na odvodní oddělení státních policistů. Tam se jedna z dívek zhroutila. Rychlá záchranná služba ji převezla do nemocnice.

Z prostoru recyklačního dvora někdo kradl železné trubky a staré pletivo v sobotu dopoledne. Městští policisté byli na místě včas. Nachytali dva muže ve věku jednapadesáti a pětatřiceti let. Ti hodlali materiál odvézt. Namísto plánovaného zisku museli zaplatit po pětistovce pokuty.

Hledaného muže zadrželi strážníci v sobotu v 18.35 hodin v supermarketu Kaufland. Hlídka jej převezla na obvodní oddělení, kde jej předala Policii ČR,“ popsal zásah Jiří Ondrášek.

Také strážníci se podíleli ve čtvrtek na akci při pochodu pravicových radikálů městem. Do ulic se jich vydalo hned deset.