Služba kriminální policie a vyšetřování zahájila minulý čtvrtek proti řidiči úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Neblahá událost se seběhla 2. listopadu ve 14:30 hodin u benzinového čerpadla v Bohušově.

„Autobus zde řídil pětačtyřicetiletý řidič, který zastavil u čerpací stanice a otevřel dveře autobusu pro výstup. Přitom řádně nevěnoval pozornost cestujícím a když vystupovala devětačtyřicetiletá žena, zavřel v té době zadní dveře,“ řekla Lucie Zgarbová z bruntálské policie.

Nejprve dveře cestovatelku sevřely jako kleště. „Po opakovaném otevření a zavření dveří spadla paní zády na komunikaci v době, kdy se již řidič s autobusem začal pomalu rozjíždět,“ pokračovala Lucie Zgarbová. Vše mělo za následek zranění vyděšené ženy. Při výjezdu autobusák ještě dotyčné přejel vnější hranou pneumatiky nohu, a to v její spodní části.

„Paní utrpěla zranění s dobou léčení kolem jednoho měsíce a musela být hospitalizována. Požití alkoholu bylo u řidiče vyloučeno. Případem se nyní intenzivně zabýváme,“ dodala Lucie Zgarbová.