Na veřejnosti se potácel ve značně zuboženém stavu a vykřikoval sprostá slova. Neměl u sebe žádné doklady, proto skončil na služebně. Z jeho dechu čišel alkohol. Navíc na oddělení mladík častoval hrubými výrazy i samotné policisty. Nebyl schopen klidně posedět, proto jej připoutali k madlu u zdi. Přivolaný lékař doporučil převoz do protialkoholní a záchytné stanice ve Šternberku. „Tam s ním pak lékař provedl zkoušku na alkohol s přístrojem Dräger, při které mu bylo naměřeno 5,04 promile alkoholu,“ sdělila mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová.

Rekordman byl podle vyjádření tamního lékaře v bezprostředním ohrožení života. „Pokud jde o množství vypitého alkoholu, jedná se letos o rekordní hodnotu, kterou policisté při dechových zkouškách v rámci celého okresu naměřili. U některých osob se přitom jedná o hodnotu smrtelnou,“ podotkla Lucie Zgarbová.

Nad množstvím zkonzumovaného alkoholu se podivovala i zkušená opavská psychiatrička Elena Dvořáková: „Je to už hladina smrtelná. S takovými čísly jsem se setkala spíše u pacientů po hospitalizaci, kteří přežili.“ Zkušenosti s podobnými pijany mají i ve šternberské psychiatrické ambulanci pro protialkoholní a protitoxikomanickou léčbu: „Občas se stane, že máme pacienta s takovým množstvím alkoholu v těle. Lze to i přežít, ovšem některé případy končívají tragicky,“ řekla lékařka, která si nepřála být jmenována.