Případ se udál vloni v pátek 12. května. To je ale téměř jediná skutečnost, na které se obžalovaní s poškozeným shodují. Policisté tehdy podle své výpovědi jeli krátce po desáté hodině večer zkontrolovat probíhající sraz motorkářů. Při návratu míjeli muže, kterým jim vulgárně nadával. „Zastavili jsme a opakovaně jej požádali o prokázání totožnosti,“ shodně uvedli Jan P. a Martin K. Poškozený Jiří D. to odmítl. Odmítl také říci své jméno, nasednout do auta a jet s policisty na policejní stanici ve Vrbně. Policisté jej proto za použití síly a povolených hmatů a chvatů naložili břichem dolu na zadní sedadlo. Poškozený si zprvu nechtěl ani sednout, ale po krátké chvíli si to rozmyslel. Při přesedání si policista Martin K. všiml, že mladý muž krvácí z asi centimetrové ranky z natrženého obočí. Jak k úrazu došlo, policisté nedokázali vysvětlit.

Poškozený odmítá, že by urážel policisty. „Šel jsem domů a nadával jsem své přítelkyni, se kterou jsem se nepohodl. Najednou zastavilo auto a policisté po mně chtěli doklady. Neměl jsem je u sebe a do auta jsme odmítl nastoupit. V tom mne jeden uhodil tonfou do obličeje, hodili mě do auta a zavezli na stanici,“ líčil řekl Jiří D. Na policejní služebně měl Jiří D. podle svého tvrzení utrpět další zranění – zlomeninu malíčku. „Vstal jsem ze židle, Jan P. ke mně přistoupil a strčil do mne, až jsem upadl na radiátor,“ líčil další průběh události. „Na dozorčí místnosti mu při sedání ujela kolečková židle a spadl na zadek. K žádnému zranění nedošlo,“ opět shodně vypověděli obžalovaní.

V celém případu je mnoho nejasností. Výpověď poškozeného v přípravném řízení a u soudu se podle soudkyně Jany Langerové výrazně liší. Někteří svědci byli v době incidentu pod vlivem alkoholu. Samotnému poškozenému naměřili policisté krátce po zajištění 1,7 promile alkoholu v krvi. Soudkyně navrhla předvolat další dva svědky a zváží rekonstrukci události. Soudní řízení pak odročila na 27. července.