Probudit bezdomovce a vykázat jej ze sklepa paneláku na Dělnické ulici museli policisté již 18. června po ránu. „Ulomenou dopravní značku strážníci zaregistrovali uplynulou neděli před supermarketem Billa. Situaci zdokumentovali a informovali o ní odpovědné pracovníky města,“ sdělil mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Majitel osobního automobilu zaparkoval ve stejný den na Sladovnické ulici. Ponechal však pootevřené okénko u spolujezdce. Hlídka policistů okénko uzavřela, zevnitř vůz zajistila proti otevření a zabouchla dveře.

„S hasiči strážníci spolupracovali 23. června odpoledne, kdy došlo k úniku nafty z avie, jedoucí ulicí Pod Lipami směrem na Moravskoslezský Kočov. Úkolem strážníků bylo zejména zajištění dopravní bezpečnosti na místě nehody,“ řekl Jiří Ondrášek.

Událostí s dobrým koncem se zabývali policisté 20. června po poledni. „Na služebnu městské policie přišla skupinka dětí ve věku okolo čtrnácti nebo patnácti let s tím, že našly peněženku s hotovostí 2 130 korun, drobnými ve zlotých a osobními doklady,“ popsal Jiří Ondrášek. Poctiví nálezci pomohli nalézt ztracené cennosti ženě z Třince. Strážníci oslovili tamní kolegy a požádali je o spolupráci. Třinečtí strážníci kontaktovali manžela ženy a sdělili mu, co se událo. Ten ihned volal manželce, která se ještě stále nacházela v Bruntále. Zanedlouho se dostavila na služebnu. Dostalo se jí zpět vše, s čím se již předtím rozloučila.

Dvě stě korun pokuty zaplatil 19. června řidič za parkování v zákazu stání na Partyzánské ulici.