V prosinci loňského roku mu za něj vydal nic netušící důchodce dvaašedesát tisíc korun ve valutách. Hotovost mu vydal proti směnce při osobní schůzce před hotelem Slezan v Bruntále. To ještě děd netušil, že byl podveden. V naději žil i poté, co mu podvodník poslal textovou zprávu s tvrzením, že obchodní transakce zdárně probíhá. Automobil se již měl blížit k hranicím České republiky. Trvalo pár dnů a dovozce - nedovozce se ozval znovu. Jeho kamarádi prý vezou do země ze zahraničí jiný vůz, avšak téže značky. Koupě měla být ještě výhodnější.

Toyota měla mít rok výroby 2005, za což ale požadoval kriminálník doplatek ve formě sedmi set eur. S doplatkem důvěřivec ochotně souhlasil a dovezl na setkání do restaurace v Opavě dvacet tisíc korun. I tentokrát si nechal podepsat směnku. Zájemci o automobil chodily i nadále sms zprávy, ve kterých jej hříšník ubezpečoval o brzkém dovozu kýženého tovaru. Teprve od 21. prosince senior začal chápat, že je něco v nepořádku. Od tohoto dne přestal darebák reagovat na jakékoliv dotazy a podněty potencionálního kupce. Toyotu nedovezl, ani nevrátil peníze. Policisté tento týden obvinili lumpa z podvodu.

„V současné době je obviněný již ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou majetkovou trestnou činnost,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová. Podle mluvčí Zgarbové se s podobnými případy policisté občas setkávají, jedná se ale o ojedinělé záležitosti. Na Bruntálsku jich řeší maximálně desítku .