Muž jednak stavební práce na rodinném domě neprovedl, k tomu stavebním firmám neplatil materiál. Právě v těchto dnech se do případu vložili policisté, kteří výtečníka obvinili z podvodu.

„Toho se měl dopustit tím, že na konci měsíce listopadu 2005 v Bruntále uzavřel s manželi smlouvu o dílo a zavázal se, že v termínu do 30. června 2006 v Moravském Kočově provede stavební práce a vyhotoví hrubou stavbu rodinného domu i s dodávkou materiálu,“ prohlásila mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková.

Na konci prosince manželé odevzdali do lačných rukou podvodníka 595 tisíc korun. Netušili dopředu, že je za tuto částku na stavbě pouze jednou navštíví a dodá střešní krytinu. Jinou činnost ani práce nevyvíjel. „Další materiál nedodal a na výzvy k navrácení finanční částky nereagoval. Po návštěvě poškozených dluh uznal, ale ani do června 2006 nic neuhradil,“ potvrdila Pavla Tušková.

Policisté při vyšetřování navíc zjistili, že jde o kovaného kriminálníka. „V období let 2003 až 2006 v dalších 21 případech muž odebíral od různých firem v České republice střešní krytinu a různý klempířský materiál,“ uvedla Pavla Tušková.

Dále si vykutálený „pracant“ nechával jinými firmami provádět stavební činnost, faktury už ale nehradil. Celkově natropil různým subjektům neplechu za více než tři miliony korun.