V pondělí 25. června jej policisté obvinili z krádeží a porušování domovní svobody. Obvinění si vysloužil za vloupání do několika rekreačních objektů v okrese. „V Heřmanovicích provedl 14. června vloupání do chaty, kam se dostal přes půdu. V kuchyni pak zkonzumoval polévky v prášku, těstoviny a masovou konzervu. Vypil tady litr červeného vína a chatu opustil poté, co vykopl dveře v přízemí,“ popsala jeden z darebákových kousků mluvčí bruntálské policie Lucie Zgarbová.

Do chaty mladý chmaták vlezl i mezi 17. a 21. červnem. Vylezl si na její balkon ve stejné obci a dostal se až dovnitř. Nikým nerušen, jal se debužírovat. Pojedl těstoviny, polévky i omáčky ze sáčku. Potom dostal žízeň a vypil čtyři minerální vody. Do tašky si naložil dvě kila těstovin, knedlíky v prášku, deset sáčkových polévek a starší stan, určený pro dva nocležníky. „Tašku s věcmi ale už nestačil odnést. Po pachateli tohoto vloupání začali policisté pátrat ve čtvrtek 21. června,“ řekla Lucie Zgarbová.

Čtyřnohý svěřenec Rix se s páníčkem vydal na čerstvou stopu, vedoucí na Drakov. „Policista na stopě získal svědectví, že podezřelým by mohl být mladík v černém. Toho pak se svým psem zadržel na louce ve vzdálenosti asi dva kilometry od vykradené chaty a předal vyšetřovatelům k zahájení trestního stíhání,“ dodala mluvčí.