Velké haló způsobil u hlavního vchodu do hospody na Cihelní ulici sedmadvacetiletý pijan z Bruntálu. V podnapilém stavu se domáhal vstupu do podniku v noci na 22. září. Nebyl ale kvůli svému stavu vítán, proto se jej snažil pokojně vymístit osmadvacetiletý pracovník, jenž vypomáhá jako ochranka. „Na jeho upozornění ovšem opilý agresivní muž nedbal a po slovní hádce do pracovníka strčil,“ informovala mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová.

Ten si chtěl nastalou situaci s výtečníkem vysvětlit, proto se k němu vrátil. Místo vysvětlení se mu však dostalo rány pěstí do obličeje. „Pracovník se snažil útočníkovi ve vstupu do baru zabránit a obviněný se ho snažil znovu udeřit,“ pokračovala Lucie Zgarbová. Muži z ochranky se podařilo ráně vyhnout. Útočník se místo do obličeje soka trefil pěstí do skleněné výplně vchodových dveří. Nakonec přes rám propadnul dovnitř horní částí těla.

„Pak ještě pracovníka vulgárně urážel a vyhrožoval mu zabitím, skopáním a zašlapáním do kachliček. Nakonec zasáhli další hosté a majitel restaurace a agresivního opilce vyvedli,“ dodala mluvčí. Zlobivec je obviněn z násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a z výtržnictví.