Zvýšený počet nehod zaznamenali v okrese během posledních dnů dopravní policisté. Zranění a šrámy z kolizí si odnesly rovněž děti.

„Ve čtvrtek ve 14.10 hodin upadla v Malé Morávce při řízení peugeotu do mikrospánku šestatřicetiletá řidička. Vlivem únavy krátce usnula, v levotočivé zatáčce jela přímým směrem a sjela za pravý okraj komunikace. Tam narazila do vzrostlého stromu,“ řekla k jednomu z případů Lucie Zgarbová, mluvčí bruntálských policistů. Při nehodě se motoristka zranila. Na autě má škodu za patnáct tisícovek.

Opel Kadett a Toyota Avensis se srazili 26. září před polednem na ulici Polní v Bruntále. Dvaadvacetiletý řidič opelu dostal v zatáčce smyk, vyjel do protisměru a tam narazil do boku toyoty čtyřicetiletého muže. Ten se při události zranil. Na automobilech vznikly škody za sto sedmdesát tisíc korun.

Mezi Městem Albrechtice a Hynčicemi nedodržel ve stejný den odpoledne bezpečnou vzdálenost za vozidlem fiat osmadvacetiletý šofér. Když řidička zastavovala, narazil do ní. Nevšiml si, že vůz zpomaluje a už nedobrzdil. Při nehodě byly zraněny dvě děti řidiče renaultu, a to šestiletá holčička a čtyřletý chlapec. Škody dosáhly dvaceti tisíc korun, na každém z vozů polovic.

„Plně řízení se nevěnoval podezřelý šestadvacetiletý řidič vozidla Daewoo Tico, který projížděl 27. září v 10.30 hodin Janovicemi. Na přímém úseku komunikace zezadu narazil do stojícího vozidla pětašedesátiletého řidiče,“ uvedla Lucie Zgarbová. Viník střetu zranil jednak sebe, ale též o rok staršího spolujezdce. „K tomu ještě utrpěla zranění i šedesátiletá spolujezdkyně z vozidla Mitsubishi Space, ta se bude léčit také přibližně jeden týden,“ doplnila Lucie Zgarbová. Hmotná újma na Daewoo činí padesát tisíc, na mitsubishi sto tisíc korun. „Šetřením nehody na místě bylo zjištěno, že poškozený pětašedesátiletý řidič stál s vozidlem v úseku, kde je to vodorovnou dopravní značkou zakázáno, čímž se také dopustil dopravního přestupku,“ upozornila Zgarbová.

K řetězové nehodě došlo u Milotic nad Opavou 27. září krátce po poledni. Padesátiletá žena nedobrzdila v mlze na mokré vozovce VW Transporter. Nestačila zastavit za řidičem favoritu, který zastavoval kvůli odbočování před ním jedoucího auta. „Následkem střetu došlo k odhození Škody Favorit do levé poloviny vozovky, kde se čelně střetnula s protijedoucím nákladním vozidlem Volvo s návěsem. Tím na silnici vznikla náhlá překážka v provozu a sedmapadesátiletý řidič fordu s přívěsem jedoucí za nákladní soupravou Volvo pak nedokázal s vozidlem zastavit a došlo ke střetu mezi zadní části návěsu soupravy a přední části fordu,“ popsala střet mluvčí.

Finanční ztráty účastníků odhadují policisté na téměř půl milionu korun. „Struktura hmotných škod: VW Transporter - sedmdesát tisíc, favorit - čtyřicet tisíc, tahač - sedmdesát tisíc, návěs -deset tisíc a ford - pětačtyřicet tisíc korun,“ vypočítala policistka. Průjezd místem nehody strážci zákona omezili. Lehce se zranila osádka favoritu, a to padesátiletý motorista a jeho dvaadvacetiletá spolujezdkyně. Oba sanita zavezla do bruntálské nemocnice k ošetření. Ani v jednom z výše uvedených případů nefiguroval alkohol.