Pětadvacetiletý řidič toyoty se řítil s vozidlem dle svědků vysokou rychlostí po Mikulášké ulici. Jeho rychlost ale neodhadl zkušený třiašedesátiletý řidič fabie, bývalý řidič z povolání, a nedal rychle jedoucímu vozidlu přednost v jízdě. Mladší z dvojice řidičů se snažil rychle rozjeté vozidlo zabrzdit, ale to se mu nepovedlo. Potédošloksilnémunárazu, při němž toyota narazila do boku fabie, která byla odmrštěna několik metrů od místa střetu.

„Ten s tou toyotou jel jako prase. Minimálně devadesát kilometrů v hodině. Vždyť se podívejte na tu zdemolovanou škodovku,“ řekl jeden ze svědků nehody. Lidé, kteří procházeli kolem frekventované ulice na místo přivolali dvě posádky RZS Krnov, která si převzala obalehcezraněnéřidiče. Z vozidla toyota začala unikat chladící směs. Kouř vyplašil nejen osádku vozidel, ale také přihlížející svědky.

„Měli jsme strach, že to bouchne, proto jsme se všichni vzdálili od vozidel,“ popsal událost další svědek. Na místo dorazila neprodleně jednotka krnovských profesionálních hasičů, která zajistila, aby nedošlo k případnému výbuchu a požáru automobilu. Na komunikaci vytékaly provozní kapaliny z vozidel. Hasiči použili k jejich odstranění sorbenty. Dopravu na místě řídili příslušníci Obvodního oddělení PČR Bruntál a strážníci Městské policie Krnov.

Jelikož při nehodě vznikla škoda za tři sta tisíc korun na fabii a za další desítky tisíc korun na toyotě, bude policie nadále vyšetřovat její přesnou příčinu.