Rok odnětí svobody s podmínečným tříletým odkladem, to byl verdikt, který si obžalovaný vyslechl. Kromě toho nesmí pět let řídit žádné motorové vozidlo. Muž, který byl již v minulých letech přistižen podnapilý za volantem a mimo několika pokut měl i dva dlouhodobé zákazy řízení motorových vozidel, se loni v říjnu opět před jízdou opět napil.

Tentokráte usedl za volant těžkého nákladního vozidla Liaz s návěsem. Při průjezdu Holčovicemi přehlédl stojící vozidlo Tatra. Aby se mu vyhnul, tak strhl řízení náklaďáku vlevo, kde v tu chvíli projíždělo vozidlo Renaut Kangoo České pošty. Řidička tohoto vozidla duchapřítomně strhla automobil vpravo, takže ji zasáhl návěs liazu jen částečně. Řidič Tatry zase stihl odbrzdit a jen díky tomu zřejmě nedošlo při nárazu k úmrtí viníka, který se skrčil ve zdeformované kabině Liazu. Při nehodě byl zraněn šestatřicetiletý řidič Tatry, který své zranění léčil déle než jeden měsíc a drobné poranění utrpěl také viník nehody. Způsobená škoda na vozidlech přesáhla tři sta tisíc korun.

Při dechové zkoušce bylo řidiči Liazu naměřeno přes dvě promile alkoholu. Ten se poté již nenechal vyšetřit a přestal komunikovat. U výslechu i před soudem využil svého práva nevypovídat. Lítost, která byla zřejmá z řidičova výrazu, podtrhla věta: „Jel jsem rychle a je zbytečné něco dál vypovídat. Alkohol v dechu byl. Během jízdy jsem vypil jedno pivo,“ řekl odsouzený. Z výpovědí dalších svědků bylo patrné, že byl řidič silně podnapilý a šel z něj cítit alkohol.

Dle bývalého zaměstnavatele odsouzeného se jedná o problematického člověka. Samosoudce po výslechu všech svědků uznal řidiče vinným. „Je jen shodou náhod, že výsledek nehody nebyl tragický. Opravdu nechci domýšlet, co by se stalo, kdyby se Liaz čelně střetl s osobním vozidlem České pošty. Jelikož nelze přihlížet k minulým trestům ani přestupkům, kdy se obžalovaný osvědčil, tak mu byl udělen ještě mírný a výchovný trest,“ informoval Lumír Čablík, samosoudce.