Rozsudek ve výši tří let úhrnného trestu s podmíněným odkladem na čtyři léta za současného vyslovení dohledu padl v úterý. Muž podle rozsudku 9. prosince minulého roku po třiadvacáté hodině na Komenského ulici v Bruntále zmlátil dva mladíky ve věku 19 a 20 let. V této souvislosti navíc staršímu ze soupeřů zdemoloval osobní automobil Škoda Rapid. Vypustil mu a propíchal pneumatiky a rozbil čelní sklo heverem.

„Se svým vozidlem jsem stál u Westernu naproti restaurace. Přišel neznámý kluk a požadoval, zda jej mohu zavézt ke Caribicu. Zastavil jsem asi sto metrů za podnikem u uličky. Chtěl jsem padesát korun, to se mu ale zdálo hodně. Řekl, že nezaplatí. Poté mě strčil do ramene, nejprve jsme se však pohádali,“ vypověděl policistům taxikář Roman. Proto vysedl a oběhl vůz, kde spolujezdci uštědřil tři facky. Vysvětlil mu, že nebude dobré, když to samé bude dělat i jiným kolegům. S Petrem K. měl problém, který tkvěl v jeho na černo provozované taxikařině.

„To, že vozím lidi za peníze, není pravda. Dozvěděl jsem se to až u první výhružky ze strany Romana. Blikal na mě, přibrzdil jsem u rybníka, předjel mě a otevřel okénko a řval: Ty zm..e máš nějaký problém? Podruhé za týden, zastavil mě u baráku na parkovišti, jel po Uhlířské ulici. Zahlédlměa šel ke mě. Otevřel dveře, že prý mě zbije na místě, k incidentu došlo za pár dnů. Já přitom nikoho nevozím,“ uvedl u soudu Petr. Petr spolu s kamarádem navštívili bar Caribic. „Slyšel jsem velké rány, tak jsem vylezl a šel k autu, viděl jsem, jak tam Roman rozbíjí mé auto spolu s kamarády,“ sdělil Petr. Když přišli k poškozenému vozidlu, Roman oba napadl. Nejprve Michaela, poté i Petra. „Uhodil jsem jej pěstí do obličeje, a řekl jsem, že to má za to, že nezaplatil a dluží peníze. Sesunul se k zemi na kolena. Zabitím jsem mu ale nevyhrožoval. Je mi to líto, co jsem způsobil poškozenému,“ přiznal se soudu Roman. Petr si ze šarvátky odnesl oděrky v obličeji, rozbitý ret a monokl.

Nedlouho poté Roman své počínání přehodnotil a prostřednictvím svého právního zástupce uhradil napadenému veškeré škody, související s jeho tělesnou i materiální újmou. Vyplatilmu rovných 26 240 korun. „Úder do rtu byl menší až střední razance, středně velká byla jen ta vedená na oko. Rány se musely brzy zahojit, omezení byla zanedbatelná. Tvrzení o deseti kopech a pěti ranách zkoumáním neodpovídá,“ tak hovoří jeden ze znaleckých posudků. Přitom Petr stále tvrdil, že jej Roma bil a později do něj i na zemi kopal. Podle jeho slov mu hrozil smrtí a vyhrožoval. Prý bude litovat, když bití oznámí policistům.

Podle znalců Roman netrpí žádnou duševní chorobou. Jednalo se o prostou agresi adekvátní dané situaci. „Popsané skutky se staly. Motivem byla ochrana vlastního teritoria mého klienta. Souhlasím, že ochrana byla bohužel neadekvátně provedena. Roman ale litoval svého jednání, plně se doznal a navíc splatil škodu,“ řekl v závěrečné řeči Romanův obhájce. Odsouzený muž se vzdal na místě práva odvolání za sebe i za své rodinné příslušníky a trest přijal.