V západní zóně se příběh udál ten den v podvečer. Ženu nakonec odvezl vůz rychlé záchranné služby. Okolnosti jednání mladé ženy se zjistit nepodařilo. Případ si převzali státní policisté.

Do západní lokality museli strážníci i jindy. Mladík tam vysekával železo ze zdi nevyužívaného soukromého objektu. Strážníci v něm poznali patnáctiletého kluka, jemuž uložili pětisetkorunovou pokutu.

Vandalové jindy řádili na Uhlířské ulici. Pětičlenný hlouček se pokoušel vyrazit dveře bývalého hostince, což se jeho členům také podařilo. Městským policistům pomohli svědci usvědčit jednotlivé účastníky ničení. Parta musí vysvětlit své počínání u správního orgánu.

„Městští policisté se setkali i s případem vybírání velkoobjemového kontejneru na Dělnické ulici. Šlo o pár, který se stejného přestupku dopustil v poslední době již dvakrát, strážníci proto tentokrát byli přísnější. Případ předali správnímu orgánu a přestupcům zabavili vybrané věci i s kočárkem, který jim sloužil jako vozík. Odpad byl odvezen na recyklační dvůr, o osudu kočárku - věci použité ke spáchání přestupku – rozhodne správní orgán,“ řekl k dalšímu případu mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

V jiný den dva takzvaní siláci mocně cloumali dopravní značkou na křižovatce ulic Pionýrské a Zeyerovy. Jeden z nich ji vyvrátil. Po zjištění totožnosti jej strážníci upozornili, že se dopustil přestupku. Jelikož to popřel, musí ke správnímu orgánu.

Policisté rovněž kontrolovali dodržování obecně závazných vyhlášek majiteli psů v ulicích Dělnické, Horní a Uhlířské. V jednom případě udělili pokutu sto korun, jelikož pes nebyl uvázán na vodítku.

„Strážníky upozornil číšník baru na podnapilého mladíka ročník 1987, který se z neznámých důvodů sám pořezal na rukou. Strážníci u něj zajistili nejen nůž, kterým se poranil, ale také boxera. Nabídli mu ošetření, které však odmítl. Po vystřízlivění si mladík vyzvedl své věci na služebně městské policie,“ pokračoval Jiří Ondrášek.

V sobotu 29. března odpoledne strážníci zaregistrovali porušení zákazu vjezdu v Partyzánské ulici. Řidič vozu dostal dvousetkorunovou pokutu. Protože se jedná o bodovaný přestupek, o události se dozvěděl také odbor dopravy radnice.

„Anonym strážníkům v sobotu sdělil, že ke kontejneru v ulici K.H. Máchy někdo uložil odpad v podobě starého nábytku a dalších věcí. Městská policie zjistila, kdo se tímto způsobem zbavil odpadu, a dotyčného vyzvala, aby věci v daném termínu odvezl na recyklační dvůr,“ dodal mluvčí.