Na lavici obžalovaných opětovně stanuli sedmadvacetiletý Karel K. z Moravského Berouna a jeho dva kumpáni, dvacetiletý Ján D. a Jiří P. z Bruntálska. Zásadní prohlášení k soudu přinesla svědkyně Lucie. Popisovala, jak ji obviněný Karel naučil šňupat tvrdé drogy a šlapat, když jí předtím nabízel svou náruč a byt po jejím rozchodu s přítelem. Dívka se ke Karlovi nastěhovala a v Moravském Berouně pobyla zhruba měsíc. S sebou měla i tehdy tříletého syna.

Ze začátku se vztah vyvíjel harmonicky, to se však poté razantně změnilo. „Kamarádka Marcela se mě ptala, jestli dělám prostituci a zda si nechci vydělat peníze, že zná jednoho, kdo je má. Řekla jsem, že pojedu za Karlem. Řekla jsem to rodičům, byl kravál. Tehdy jsem byla jako kdyby mimo,“ řekla Lucie. V jeho bytě však dívku čekalo zamykání, ponižování, nadávky, urážky a nakonec i bití a nabitá pistole před hlavou její i jejího potomka. Přesto vydržela celý měsíc. Karel požadoval sex i ve chvílích, kdy byl přítomen Luciin syn. Pustil porno a s mámou souložil přesto, že synek vešel do pokoje.

„Po několika týdnech jej chytl zase ten jeho amok a malému dal takovou facku, až měl monokl, já jsem brečela. Karel vytáhl pistoli na mě i na malého,“ vypověděla Lucie. Pasák ji informoval o skutečnosti, že žije z peněz, které mu přicházejí z Velké Británie. Tam pro něj údajně šlapou prostitutky. Vyptával se, zda by s ním Lucie neodešla do Anglie vydělávat. Lehké děvy měl i na Rudné. Když přijeli do Londýna, Karlovo zlostné jednání pokračovalo. „Řekl, že jsem holka, která tu bude pracovat jako prostitutka. Dělala jsem to, peníze jsem mu odevzdávala. Už jsem nemohla, všechno mě bolelo, on řekl, že musím pracovat dál,“ smutně vzpomínala Lucie. Jejími klienty byli především Turci.

„V tu dobu byl Kája všeho schopen, byla jsem pod vlivem látky zvané piko, tu on v té době také bral. Dávala jsem si to do nosu co tři dny. Stačilo, aby na mě zařval a já měla strach. Denně jsem vydělala až deset tisíc korun na sedmi až deseti klientech. Kdybych nevydělala, dostala bych. Co mi řekl, to jsem dělala, byla jsem mimo,“ konstatovala Lucie. Situace se vyhrotila natolik, že Karel prodal Lucii jiným lidem za velmi vysokou částku. Nakonec se dívka po všech životních peripetiích vrátila domů do Fulneku.

Dílčím problémem v případu bylo znásilnění, o kterém hovořila Lucie. „Zbil mě několikrát, potommě hodil na postel, sundal mi nohavici, ruky mi přivázal k posteli. Sedl mi na hruď a přitom mě fackoval. Všechno mi sundal, dostal se do mě, držel mě násilím. Začala jsem krvácet a byla jsem úplně v šoku. Poté se mi omluvil a já mu odpustila,“ vyprávěla Lucie o Karlovi.Když se chtěla vrátit domů, hrozil jí, že si ji najde a pomstí se jí.

Do případu se snažili vnést jasno i přivolaní znalci. Lucii hodnotí jako osobu s poruchou osobnosti v pásmu slaboduchosti. Sklony má k afektu, je hodně emotivní. „Hodnotový systém má nevyzrálý, v zátěžové situaci je schopna použít lži,“ uvedla znalkyně. Karel je hodnocen jako člověk se sklony ke konzumnímu životnímu stylu, egoismu a narcismu. „City a zájem předstírá, aby získal to, co potřebuje, pocity ostatních přehlíží. Agresivní chování vyvíjí v situacích, kdy vše nejde podle něj,“ sdělila odbornice.

Hlavní obviněný bude muset posedět ve vazební věznici ještě až do konce července, kdy proběhne opakované hlavní líčení.Ksoudu mají přijít ještě dva požadovaní svědci, prostitutka Darina U. a pasák Gejza S. To v případě, že si převezmou korespondenci a budou kontaktní.