„Policejní komisař zahájil v minulých dnech jejich trestní stíhání. U nejmladšího pro provinění z krádeže a porušování domovní svobody. U obou dvacetiletých pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody. Dále u jednoho z nich ještě stíhání rozšířil o trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. U druhého zadrženého pro trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění ve formě účastenství. U nejstaršího a jednadvacetiletého muže pro trestný čin podílnictví,“ popsala podrobně provinění mladíků Pavla Tušková, mluvčí bruntálských policistů.

Tři z obviněných ukradli v Luhách vozidlo Škoda 120, které pak opravili a užívali pro svou potřebu. Všichni čtyři dále na Bělidle z cizí garáže odcizili televizor se zabudovaným DVD přehrávačem, měnič napětí, přepravku s dvaceti plnými láhvemi piva Radegast. Přibrali gola klíče. Dva z nich vloni lezli do areálu bývalých státních statků, kde z traktorů odčerpali postupně asi 600 litrů nafty, kterou společně prodali a peníze použili pro svou potřebu.

„Dva dvacetiletí mladíci v lednu vypáčili okno bývalé školky v areálu Moravolenu na ulici Národní v Horním Benešově. Vnikli do objektu, který prohledali, ale nic neodcizili. Dvacetiletý obviněný řídil 20. ledna v Horním Benešově vozidlo Octavie, ač není držitelem řidičského průkazu,“ pokračovala Pavla Tušková. V listopadu 2007 pro změnu vybílili rodinný domek v sousedním Lichnově. I tam nakradli různé předměty.

„Jednapadesátiletému muži je kladeno za vinu, že je vždy na trestnou činnost vezl a odvezl osobním vozidlem. Jednadvacetiletý muž měl od nich kupovat odcizenou naftu. 22. února obvinění část odcizených věcí vydali a i automobil policisté zajistili. Způsobená škoda činí 14 860 korun. Trestní stíhání je vedeno na svobodě,“ doplnila mluvčí Tušková.