Cíleně a promyšleně se přichystal ke krádeži, kvůli níž skončil v neděli 20. května s obviněním ve vazební věznici.

„Netradičního skutku se měl dopustit po plánovité přípravě spočívající v opatření náležitých platných dokladů a registračních značek na motorové vozidlo,“ sdělila mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová. Na Městský úřad do Krnova si zašel v rámci řádného řízení pro nové registrační značky. Úředníkům nalhal, že ty původní ztratil.

Letos v dubnu prodal prostřednictvím kupní smlouvy své auto majiteli z Úvalna za padesát tisícovek. Za užití univerzálního klíče se do hondy 16. května večer vloupal. Následně na ni namontoval nově vydané značky a vesele brázdil silnice na Opavsku. „Jen o tři dny později byl ale tento řidič kontrolován hlídkou Policie ČR z Obvodního oddělení Velké Heraltice,“ uvedla Lucie Zgarbová. Rutinní silniční kontrola odhalila skutečnost, že se kontrolované auto nachází v celostátním pátrání. Ztrátu ohlásil současný majitel 17. května. Spadla klec, filutu policisté ihned sebrali. „Vozidlo bylo zajištěno a bude vráceno novému majiteli. Policisté zajistili také nově vyměněné registrační značky a univerzální klíč,“ dodala Lucie Zgarbová.

Ve vazbě skončil vychytralý muž proto, že hrozilo, že se bude vyhýbat spravedlnosti, nebo dokonce páchat další záškodnickou či ziskuchtivou činnost.