Zároveň také prokázal řádnou porci drzosti, protože ke svému "kousku" se odhodlal na jedné z nejrušnějších krnovských ulic. "Zcela nepozorovaně přijel u obchodu na Albrechtické ulici k dvaatřicetileté ženě, které z levé ruky bez užití pohrůžek nebo hrubšího násilí vytrhl dámskou peněženku," přiblížila událost bruntálská policejní mluvčí Lucie Zgarbová a dodala, že majitelka v ní měla uloženou hotovost ve výši 700 korun a doklady. Okradená žena naštěstí vyvázla z nepříjemného setkání bez zranění a pachatel následně pokračoval rychlou jízdou z místa činu směrem do centra města.

Poškozená si jej ovšem stačila prohlédnout a k jeho popisu uvedla, že šlo o štíhlého mladého muže ve věku kolem 18 až 30 let, výšky okolo 170 centimetrů. Měl krátké rovné tmavé vlasy, bílou pleť a kromě kolečkových bruslí měl na sobě tmavé dlouhé kapsáče a světlejší mikinu s kapucí.

Po pachateli nyní pátrají krnovští policisté. Ti zároveň uvítají jakékoliv svědectví k tomuto případu a také přijmou každé oznámení týkající se obdobných krádeží, protože není vyloučeno, že "bruslař" se o podobný kousek pokusil už někdy v minulosti.