V úterý 21. srpna odpoledne spořádala prášky a nato je zapila alkoholem čtyřiačtyřicetiletá žena ze Dvorců. „Pod vlivem těchto látek pak podezřelá poškozovala byt a tropila výtržnosti,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová. Rozmlátila část zařízení svého bytu a vyběhla na náměstí, kde vyřvávala sprostoty.

„Před policejní hlídkou křičela, že se chce zabít, že vše podpálí a nahází všechny do plynu,“ konkretizovala Lucie Zgarbová. Pijanka byla ve značně zuboženém stavu. Proto putovala do nemocnice a poté ještě na záchytnou stanici do Opavy. „Vzhledem k jejímu duševnímu stavu byla po vystřízlivění umístěna do psychiatrické léčebny,“ doplnila Lucie Zgarbová.

Podobně výtržničil ve stejný den večer i devětatřicetiletý milovník alkoholu z Roudna. Napadal svého tchána. „Policisté na místě zjistili, že podezřelý je zjevně pod vlivem alkoholu a naměřili mu 2,15 promile v dechu. Navíc se choval velmi agresivně i před policisty,“ ukončila mluvčí. Muž přespal za zdmi šternberské záchytky.