Žena prodává jako podnikatelka na trhu známé a drahé hrnce. Denně se jí podle jejích slov ozývalo na mobilní telefon kolem třiceti sexuálních loudilů a deviantů. „Pachatel 30. května 2006 vyvěsil na webové stránky www.pervers.cz inzertní nabídku vulgárního znění, ve kterém žena hledá „někoho na perverzní sex“ a žádá napsání stručného „perverzního scénáře“ formou sms na konkrétní telefonní číslo,“ potvrdila mluvčí bruntálské policie Lucie Zgarbová.

To údajně ženu poškozovalo v jejím podnikání, zejména při pracovních schůzkách. Z počinu a tím i z pomluvy viní žalobce dvaačtyřicetiletého Zdeňka P. z Bruntálu. „Přiznal se Ivoně telefonicky. Že jede z výslechu a říkal: jsem se teda přiznal. Ptala se k čemu. Že prý tu věc udělal. Motiv mi není jasný. Řekl, že se přiznal, že to udělal, ale jak to rozpitvávali, vyšlo najevo, jako by to vzal na sebe, ale že skutečný viník je někdo jiný,“ vypovědělu soudu přítel Ivony Robert S.

I z jeho tvrzení vyplývá, že se Zdeněk doznal pouze pod vlivem okolností. Robert si myslí, že za pomluvou stojí jeho bývalá manželka, se kterou se rozešel ve zlém. Soudní přelíčení se vyvíjelo značně zajímavě. Vyslechnuti byli svědci obžaloby. Poškozená Ivona nebyla vůbec vpuštěna na zasedání, jelikož ještě dojde ke konfrontaci s dalšími osobami.

Nejenže dva ze tří svědků shodně vypovídali, že mají špatné zkušenosti s Ivonou a že je obtěžuje sms a pomluvami, objevily se i velmi zajímavé podměty o padělání smlouvy na katastru a zmizení deset milionů korun. Jisté je pouze to, že někdo inzerát zveřejnil právě z objektu Zdeňkovy firmy. Soud bude zajímat, kdokomuvolal a psal a co bylo obsahem slovní výměny. Kdo vlastně inzerát zveřejnil, je zatím nejisté. Přímý důkaz neexistuje. Existuje i varianta, že Ilona napsala ze Zdeňkova počítače inzerát sama. To ona ale popírá. Přelíčení pokračuje v září.