„Policisté z Moravského Berouna zadrželi dne 30. března pětadvacetiletého muže a devatenáctiletou dívku, kteří ve Dvorcích a Moravském Berouně nabízeli, dávali a prodávali metamfetamin,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková.

Prohřešků proti zákonu se na drogové scéně měl dopustit obviněný z Nového Jičína 28. března, když ve Dvorcích dal bezúplatně několik dávek metamfetaminu spoluobviněné ze stejnojmenné obce i dalším osobám. „Dále je oběma pachatelům kladeno za vinu, že 29. března na Janáčkové ulici v Moravském Berouně nabízeli třiadvacetileté dívce k prodeji metamfetamin v množství dvou až pěti dávek,“ pokračovala Pavla Tušková.

Policisté šli najisto. Ve vozidle, kterým se povedená dvojice narkomanů pohybovala, zajistili všelijaké stopy, zcela prokazující jejich trestnou činnost.

„Trestní stíhání je vedeno na svobodě a pachatelům hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ doplnila mluvčí. Policejní komisař proti oběma zahájil trestní stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů.