Vyjela mimo účelovou komunikaci doleva, kde se na břehu potůčku převrátilo vozidlo na levý bok a vznikla na něm škoda za třicet tisíc korun. Při dopravní nehodě utrpěl šestapadesátiletý druh řidičky otřes mozku a sanitním vozidlem byl převezen do nemocnice. Žena lékařskou péči odmítla. Dle prvotního šetření na místě se nedařilo přesně ustanovit, kdo z posádky vozidlo v době nehody řídil - oba účastníci byli zjevně pod vlivem alkoholu.

„Žena se dechové zkoušce odmítla podrobit, na místě vystupovala vůči policistům arogantně a musely být vůči ní užity donucovací prostředky. Artikulovala velice nesrozumitelně, její chůze byla vrávoravá a z dechu byl cítit značně alkohol. U spolujedoucího majitele vozidla byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2,24 promile. Žena na místě nepředložila doklady potřebné k řízení vozidla, údajně je nemohla v autě ani doma najít. Okolnosti a průběh nehody jsou nyní v šetření,“ uvedla Lucie Zgarbová, policejní mluvčí z Bruntálu.

O tom, že opilých řidičů v jarních měsících na silnici přibylo, svědčí také nehoda, která se stala v Krnově. Jednadvacetiletý muž nezvládl pod vlivem alkoholu řízení osobního automobilu Honda a narazil do na ulici zaparkované Škody 105L a Opelu Astra. Při šetření nehody dopravní policisté naměřili řidiči 1,72 promile alkoholu v dechu a zjistili, že vozidlo nemá uzavřenou smlouvu pro pojištění odpovědnosti z provozu. Způsobená škoda činí šestačtyřicet tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo.