„Nárůst výjezdů kvůli dopravním nehodám byl v těchto dnech skutečně extrémní,“ potvrdil Deníku ředitel profesionálních hasičů z Bruntálu Jiří Patrovský.

Včera za prvních osm a půl hodin dne došlo hned k šesti kolizím, a to ve velmi rychlém sledu. Záchranáři vyjížděli již ve 3.21 hodin do Žďárského Potoka, Staré Vsi. Uvolnit komunikaci a odtáhnout vozidla museli v 7.49 hodin. V 8.16 hodin už operovali u havárie u Leskovce nad Moravicí, na stejné místo vyjeli ještě v 8.36 hodin. Mezitím boural v 8.25 hodin osobní vůz u Dlouhé Stráně. V 8.37 došlo k nehodě také u Dolní Moravice.

„U Slezské Harty u hráze sjel ze silnice kamion, hrozil únik nebezpečných látek do přehrady,“ doplnil Jiří Patrovský. O tomto případu jsme vás informovali již včera ZDE.

Mimo úterní nehody kamionů a vozidel všeho druhu se při kolizi ze 14. ledna zranila osmnáctiletá spolujezdkyně čtyřicetiletého řidiče Škody Octavie. Ten se vyhýbal mezi Širokou Nivou a Kunovem protijedoucímu vozidlu, přičemž najel k okraji vozovky. Na zledovatělé silnici dostal smyk. Převrátil vůz na bok a střechou vrazil do stromu.

Pohmožděniny a tržné rány v obličeji s následnou hospitalizací si způsobila čtyřiačtyřicetiletá řidička Fabie mezi obcemi Karlovice a Vrbno pod Pradědem. Také ona narazila do stromu.

U průmyslové zóny mezi Krnovem a Úvalnem dostal na mokré vozovce smyk jedenadvacetiletý muž za volantem vozidla Alfa Romeo. Havaroval do příkopu a lehce se zranil.

Nehody jen v pondělí dosáhly škody přes čtyři sta tisíc korun, podobně jako v úterý. „V souvislosti s těmito nehodami upozorňujeme řidiče, aby přizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky a svým schopnostem,“ vyzvala Pavla Tušková, policejní mluvčí z Bruntálu.