S nekalými úmysly vešel 22. srpna po 15.20 hodin do provozovny cukrárny a videopůjčovny u rybníka v Bruntále mladý muž, který skočil po kasičce. Poté prchnul, svědci jej dohnali a donutili ho peníze upustit. Darebák i přesto prchá.

„Jednalo se o muže snědé barvy pleti ve věku mezi šestnácti a dvaceti lety, vysokého asi 170 až 180 centimetrů. Měl atletickou postavu, tmavé, krátce střižené vlasy. Na sobě měl šedou mikinu s dlouhým rukávem bez kapuce na zapínání ke krku a tmavší rifle,“ sdělila k popisu lumpa mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová.

Mladík využil vytíženosti obsluhující majitelky a kasičky se zmocnil ve chvíli, když na jiném místě obsluhovala. Drze vlezl za pult půjčovny a terminálu sportky a sáhnul po průhledné krabičce s hotovostí ve výši 6 848 korun. Přes veškerou snahu majitelky se podařilo zloději vysmeknout a vzít nohy na ramena. Přítomní svědci se jej snažili dopadnout. Podařilo se jim získat zpět celý uzmutý obnos, který vrátili okradené ženě. Viník se vydal směrem na ulici Dr. Edvarda Beneše.

„Po pachateli nyní pátrají bruntálští policisté. Nezištný zákrok svědků velmi oceňujeme a po pachateli dále pátráme. Pokud můžete k jeho osobě či dalšímu pohybu poskytnout bližší informace, kontaktujte prosím linku 158 nebo přímo bruntálskou služebnu na telefon 974 731 651,“ požádala veřejnost o spolupráci Lucie Zgarbová.