Zřejmě nedorozumění a překrývání kompetencí způsobilo, že systém nemocnic, městských úřadů a policejních oddělení nedokázal rychleji vyhodnotit alarmující informace o kojenci z migrující slovenské rodiny. Rodina z Michalovců se zrovna pohybovala v oblasti Břidličné, když se stav zanedbané a týrané holčičky zhoršil natolik, že nutně potřebovala lékařskou pomoc. Protože v bruntálské nemocnici nefunguje dětská pohotovost, musela být malá pacientka převezena do krnovské nemocnice a pak letecky transportována do ostravské fakultní nemocnice.

Informace o případu se předávaly mezi ostravskou a krnovskou nemocnicí, rýmařovským oddělením policie a městskými úřady v Rýmařově a v Břidličné. Jisté je, že se problém začal efektivně řešit až v okamžiku, kdy byla holčička po dvouměsíční léčbě z nejhoršího venku a fakultní nemocnice Ostrava ji předala zpět dětskému oddělení krnovské nemocnice. Sociální odbor krnovského MěÚ dementoval spekulace, že o zranění dítěte věděl už od ledna a zveřejnil přesný popis své činnosti hodinu po hodině.

Krnovský sociální odbor se o případu poprvé dozvěděl 28. března od kolegů z MěÚ Rýmařov. Informace byla formulována tak, že vzhledem k situaci nezletilé pacientky, která je právě hospitalizovaná v krnovské nemocnici, je nutné podat návrh na předběžné opatření. Krnovští úřadníci si okamžitě informaci telefonicky ověřili u primářky dětského oddělení a současně si vyžádali písemné hlášení. Primářka potvrdila, že skutečně existuje podezření z týrání a následující den faxem přišlo z nemocnice oficiální hlášení o zdravotním stavu nezletilé. „Čtyřicet minut po přijetí faxu sociální odbor podal na krnovské obvodní oddělení Policie ČR podnět na trestní stíhání podezřelých rodičů. Asi po třech hodinách MěÚ Krnov podal soudkyni Okresního soudu v Bruntále návrh na předběžné opatření, na základě kterého by dítě mohlo být prozatímně umístěno v Kojeneckém ústavu v Opavě. Příští den ráno soud v Bruntále toto opatření vydal,“ popsala chronologii případu mluvčí krnovského MěÚ Dita Círová.

Podle ní MěÚ do čtyřiadvaceti hodin od prvního oznámení učinil všechny kroky směřující k zajištění bezpečnosti a zdraví nezletilé holčičky, a také učinil vše pro prošetření a objasnění příčin závažných poranění. Kdo tedy drží Černého Petra, a u koho se tok informací na dva měsíce zastavil, stále není jasné.