"Policejní komisař zahájil stíhání osmatřicetiletého muže z Břidličné a jedenadvacetiletého mladíka z Ryžoviště pro trestný čin výtržnictví", řekla bruntálská policejní mluvčí Lucie Zgarbová a dodala, že starší z mužů navíc čelí i obvinění z ublížení na zdraví.

Trestního jednání se měli oba rváči dopustit už minulý rok v prosinci, kdy po předchozí slovní rozepři na chodbě panelového domu ve Vajglově došlo k útoku staršího z nich na mladšího, který po nevybíravých úderech pěstí utrpěl poranění nosu. "Zraněný mladík vyšel před dům přivolat policii a na místo právě přišli dva svědci. Zraněný mladík čekal na příjezd policejní hlídky a přitom došlo k další hádce s jedním z nich," doplnila podrobnosti z neklidného večera policejní mluvčí.

Jako kdyby mu předchozí pěstní souboj nestačil, už dříve napadený mladík se s jedním z nově příchozích opět pustil do rvačky, až je další přítomný svědek musel od sebe odtrhnout. Při tomto útoku pak jedenadvacetiletý obviněný mladí obdžel ještě zhmoždění obličeje a zad.

Nejstarší z obviněných se v současnosti nachází ve výkonu trestu odnětí svobody, stíhání dvou zbývajících obviněných mladíků je vedeno na svobodě.