VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

včera 14:27

Drogoví kurýři neuspěli. Soud potvrdil tvrdé tresty

Bez jednoho roku padesát let stráví dohromady za mřížemi čtyři muži z Ostravy a Slovenska, kteří byli součástí velkého mezinárodního drogového gangu.

včera 08:07

Policistka podle soudu porušila zákon. Musí svléknout uniformu

Uniformu bude muset svléknout čtyřicetiletá policistka z Opavska, která sloužila na oddělení v Ostravě-Porubě. Neoprávněně nahlížela do spisu, jehož část si ofotila. Krajský soud v Ostravě jí v těchto dnech pravomocně vyměřil čtrnáctiměsíční podmíněný trest. Navíc jí na osmnáct měsíců uložil zákaz činnosti. To znamená, že ochránkyně zákona musí opustit řady policie.

AKTUALIZOVÁNO
9.11.2018

Senior spadl ve Valšově do studny, vytahovali ho hasiči

Dvě jednotky hasičů z Bruntálu vyjížděly v pátek 9. listopadu v odpoledních hodinách do Valšova.

5.11.2018

VIDEO: Expresu možná hrozilo vykolejení. Cestující evakuovali hasiči

Nečekané komplikace čekaly na cestující, kteří mířili v pondělí večer z Ostravska do Prahy. Do cílové stanice totiž jejich vlak nedorazil, protože najel na předměty na kolejích. Experti zjišťují, zda nehrozilo vykolejení. 

AKTUALIZOVÁNO
3.11.2018

Bruntál: žena nepřežila srážku s opilým řidičem

Tragédií skončila v sobotu po patnácté hodině srážka dvou vozidel v Bruntále. Jak uvedl tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, na pomoc účastníkům nehody vyjely tři posádky, a to dva týmy RZP a lékařský rendez-vous.

26.10.2018

Falešní vnuci zvýšili svou aktivitu. Ne všichni důchodci fintu prohlédnou

Škody za stovky tisíc korun způsobili podvodníci, kteří se v těchto dnech v Moravskoslezském kraji zaměřili na seniory. Použili klasickou fintu s příbuzným, který se dostal do finanční nouze a potřebuje pomoc. Pro hotovost pak vyšle svého kamaráda.

25.10.2018

Řídila pod vlivem a nebezpečně vybržďovala

Rýmařovští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ženě ve věku 43 let.

25.10.2018

Vítr shodil strom, který pak u Zátoru zastavil vlak

V souvislosti s vichřicí byl včera ráno na krátkou dobu zastaven provoz na železnici mezi Branticemi a Miloticemi nad Opavou a mezi Valšovem a Rýmařovem. Zranění ani větší škody nejsou hlášeny.

19.10.2018

Na hřbitově došlo ke krádeži urny a hanobení ostatků

Zatímco obchody se už předzásobují věnci a svíčkami na Dušičky, v Bruntále mají pozůstalí jiné starosti. Musí zkontrolovat, zda se řádění vandalů a zlodějů náhodou netýkalo i hrobů jejich blízkých. 

19.10.2018

Tragický rok na silnicích: umírá víc lidí. I kvůli uzavírkám a rekonstrukcím

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zatímco v posledních třech letech počty obětí dopravních nehod klesaly, letos se trend obrátil: policisté hlásí už o 43 mrtvých víc než loni.

16.10.2018

Senior ve věku 86 let ukradl fixační krém Corega na zubní náhrady

Ochranka v hypermarketech nemůže mít sociální cítění. Babička s nízkou penzí, která poprvé v životě ukradla čokoládu vnoučkovi k narozeninám, vyžaduje stejně profesionální přístup jako protřelý zloděj recidivista.

4.10.2018

Muže na Bruntálsku zavalil strom

Život ohrožující poranění hrudníku a zranění dolní končetiny. To utrpěl pětatřicetiletý muž, kterého v lese u Heřmanovic zavalil strom.

29.9.2018

Zvláštní rodinné vztahy

Krnov - Na žádost Policie ČR zasahovali strážníci Městské policie Krnov v jednom bytě v Petrovické ulici.

29.9.2018

Zlodějka: jen jsem si to chtěla zkusit jako soused

Krnov - Městská policie Krnov vyjíždí často ke krádežím do supermarketů.

29.9.2018

Ženu okradl o deset tisíc

Bruntál - Nechala peněženku na kanystrech s olejem a odešla pryč. Řeč je o ženě, jejíž nepozornosti využil před pár dny dosud neznámý pachatel.

24.9.2018

Požáry v kraji způsobily statisícové škody

VIDEO, FOTOGALERIE/ Ke třem požárům objektů na Ostravsku a Novojičínsku vyjížděli v noci na pondělí a v pondělí ráno moravskoslezští hasiči.

14.9.2018

Taxikář z Krnova havaroval na Opavsku. Těžce se zranil spolujezdec

Zdá se, že silnice mezi Skřipovem a Bílovcem je prokletá. V minulosti na ní došlo k tragickým nehodám a nevyhýbají se jí ani srážky, při nichž dochází k vážným zraněním.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

Počet stíhaných stoupl na 6. Za šíření smrtelné drogy hrozí mužům až 18 let

Moravskoslezská policie udělala další pokrok v kauze smrtící drogy. Počet stíhaných osob v souvislosti s intoxikacemi syntetickými canabinoidy v našem kraji stoupl na šest.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

Smrtící droga už se objevila i v Hlučíně

Záchranáři dosud zachraňovali šestnáct lidí otrávených drogou Bakibou, která v kombinaci s alkoholem může i zabít. K prvnímu úmrtí z pondělního večera naštěstí žádné další zatím nepřibylo.

13.9.2018

Zmatená bosá žena se dobývala do nemocnice a zvonila na cizí

Krnov - Na zmatenou bosou ženu, která se dobývala do nemocnice zadní bránou, byli upozorněni strážníci v neděli 9. září.

13.9.2018

Bankomat mu sebral kartu, tak šel nadávat prodavačkám

Krnov - Už vám někdy bankomat zablokoval nebo sebral kartu? Je to velmi ponižující situace, když přístroj ubližuje lidem a nezajímá se o jejich argumenty.

AKTUALIZOVÁNO
12.9.2018

Pozor, zabíjí! V oběhu může být až tři tisíce dávek smrtící drogy

Od pondělního večera kouřilo v Ostravě syntetický canabinoid už šest lidí. Jeden muž po požití smrtící drogy zemřel, další jsou stále ve velmi vážném stavu. Policisté se obávají, že v oběhu jí nyní může být možná až tři tisíce dávek.

6.9.2018

Nedodržel bezpečnostní vzdálenost a způsobil nehodu

Křižovatka ulic Zahradní a Nádražní se před několika dny stala místem dopravní nehody. Jedním z aktérů byl sedmačtyřicetiletý muž z Bruntálska, který podle policistů pravděpodobně nedodržel bezpečnostní vzdálenost a zezadu narazil do auta jedoucího před ním.

5.9.2018

Muž v Bruntálu spadl z lešení, zasahovat musel i vrtulník

Těžkým zraněním skončil pád devětadvacetiletého muže z lešení.

4.9.2018

Pusa odstartovala krvavou pomstu

Nešťastný případ plný omylů a náhod, který málem skončil smrtí, začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedli tři muži z Novojičínska, kteří vloni v listopadu v Kopřivnici brutálně napadli svého známého.

3.9.2018

Muž, který hrozil odpálením bomby ve svém domě, nebyl příčetný

Muž, který se koncem května zabarikádoval ve svém domě v Ostravě-Porubě, hrozil odpálením bomby a revolverem ohrožoval příslušníky zásahové jednotky, nebude stíhán. V době činu byl totiž nepříčetný a za své jednání není trestně zodpovědný.

29.8.2018

Odvolací senát si vzal čas na rozhodnutí o tragické nehodě

Tragickou nehodou, která si v srpnu 2016 vyžádala dva lidské životy, se ve středu v rámci odvolacího řízení zabýval Krajský soud v Ostravě.

29.8.2018

Muži u soudu odmítli, že by nelegálně vyráběli cigarety

Z údajných milionových daňových úniků při nelegální výrobě cigaret jsou obžalováni dva muži z Moravskoslezského kraje, kteří ve středu stanuli před senátem Krajského soudu v Ostravě.

29.8.2018

Krajský soud projedná v září kauzy Kramný a Studénka

Perný měsíc čeká Krajský soud v Ostravě. V září se zde uskuteční hned dva ostře sledované procesy, a to kauzy Kramný a Studénka. První začne 11. září, druhá je naplánována na 21. září.

27.8.2018

Soud potrestal muže, který vydíral premiéra Babiše

Za vydírání premiéra Andreje Babiše roční podmíněný trest odložený na zkušební dvouletou lhůtu. Takový verdikt vynesl Okresní soud v Ostravě nad dvacetiletým mladíkem z Ostravy, který se podle obžaloby podílel na hackerských útocích na vládní i další webové stránky. Kromě toho měl přes sociální sítě vydírat premiéra Andreje Babiše.

AKTUALIZOVÁNO
16.8.2018

Novojičínští policisté pátrali po neznámém muži. Už se sám přihlásil

Novojičínští policisté pátrali po muži, který se měl v pondělí 9. července kolem 16 hodiny dopustit podvodu na pobočce České pošty v ulici Karla Kryla.

15.8.2018

Třináctiletý puberťák boural auto, vykradl školu i obchod

Rýmařovští policisté jsou na ledasco zvyklí, ale aby měl nezletilý chlapec na svědomí ukradené a nabourané auto i sérii vloupaček, to už je silná káva.

15.8.2018

Opilý sedmdesátník jezdil na kole a napadal příbuzné

Policejní hlídka z Obvodního oddělení v Městě Albrechticích byla v sobotu 11. srpna kolem poledne požádána o zákrok proti sedmdesátiletému muži, který se choval agresivně vůči svým příbuzným. Albrechtičtí policisté ihned vyrazili k domu, kde mělo dojít k ohlášenému přestupku proti občanskému soužití.

12.8.2018

Muže v Opavě srazil vlak. Ten zraněním podlehl

Na železniční trati spojující Opavu s Krnovem dnes ráno došlo k tragické nehodě.

6.8.2018

Exekutor zpronevěřil jedenáct milionů korun. Dostal sedm let

Sedm roků stráví ze mřížemi bývalý ostravský exekutor Ivo N. S definitivní platností o tom v pondělí rozhodl Vrchní soud v Olomouci, který zamítl jeho odvolání proti sedmiletému verdiktu Krajského soudu v Ostravě z konce loňského roku.

6.8.2018

Jak došlo ke zranění cyklistů u Nové Pláně a v Krnově?

Dopravní policisté žádají svědky nehod v u Nové Pláně a v Krnově, aby pomohli objasnit jak došlo ke zranění cyklistů.  

6.8.2018

Policie hledá kamion, který po vážné havárii nezastavil

Nehoda, ke které došlo v pátek ráno mezi Novými Heřminovy a Bruntálem měla vážné následky. Policie hledá svědky a náklaďák s návěsem.

6.8.2018

Při nehodě na Bruntálsku jeden člověk zemřel, další utrpěli zranění

V neděli večer zasahovali záchranáři u vážné dopravní nehody v obci Heřmanovice, kde osobní auto narazilo do stromu.

3.8.2018

Navzdory vedru ukradl vlekařům frézu na sníh

Navzdory vedrům, jaké panovaly koncem července, se neznámý pachatel vydal v Horním Václavově k provozovně lyžařského vleku.

3.8.2018

Zatopený lom Šifr v létě láká plavce i zloděje

Policisté neustále nabádají majitele aut, kteří vyráží za koupáním k různým vodním plochám, aby v automobilech nenechávali nic cenného.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2018

„Nashle v hrobě!“ napsal mladík hrozící bombou

Desítky policistů byly po tři dny v pohotovosti. Situaci nechtěl nikdo podcenit.

29.7.2018

Řidič narazil s dodávkou do stromu, vzlétat musel vrtulník

Profesionální i dobrovolní hasiči z Vítkova vyjížděli v neděli ráno k dopravní nehodě mezi Jelenicemi a Lesními Albrechticemi, kde muž s dodávkou narazil do stromu.

27.7.2018

Pro dávky píchala zdravému synovi inzulin

Šest a půl roku si ve vězení odpyká osmatřicetiletá žena z Havířova, která svému zdravému synovi aplikovala inzulin. Důvodem měla být možnost pobírat na chlapce sociální dávky.

27.7.2018

Oheň nerespektuje hranice, rozšířil se od polského kombajnu až ke Krnovu

Na česko-polské hranici na okraji Krnova shořela zhruba patnáctihektarová plocha obilí. Na likvidaci požáru se podíleli hasiči z obou zemí.

26.7.2018

Zloděj do obchodu nosí vlastní alkohol a neví proč krade

Dvě lahve dražšího alkoholu v celkové hodnotě více než tisíc korun pronesl bez placení přes pokladnu v Kauflandu v neděli 22. července muž, který zdejší ostraze po zadržení tvrdil, že alkohol do prodejny přinesl z domu.

23.7.2018

Autohavárii způsobila laň a vosa

K autohavárii není vždy potřeba velká lesní zvěř jako srnec, laň nebo divočák. Stačí, když řidiče zasáhne malá vosa.

23.7.2018

Pád na horské koloběžce způsobil vážné zranění

Vážné zranění si v Jeseníkách přivodila žena, která v neděli 22. července odpoledne havarovala na horské koloběžce.

AKTUALIZOVÁNO
22.7.2018

Auto havarovalo v Třemešné, záchranáři vyslali i vrtulník

Tři pozemní posádky záchranářů a vrtulník Letecké záchranné služby vyrazily do Třemešné v sobotu večer. Na louce u silnice skončilo zdemolované auto. Dva zranění rychle potřebovali pomoc. 

16.7.2018

Traktor převrácený na poli způsobil tragédii

Býkov - Na poli v Láryšově došlo v pondělí 16. července kolem 8.30 hodin k tragédii.

16.7.2018

Obvazovali zraněné sousedy

Hraničné Petrovice, Domašov nad Bystřicí - Když Zdeněk Mikš uslyšel dutou ránu, myslel si, že mu něco spadlo na střechu. Vyšel před dům na okraji Hraničných Petrovic nedaleko Šternberka a nikde nic. Zhruba 200 metrů na silnici směrem na Šternberk uviděl linkový autobus ve stromě. Řidič sjel z asfaltky a čelně narazil do statného listnáče.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT