VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

14.9.2018

Taxikář z Krnova havaroval na Opavsku. Těžce se zranil spolujezdec

Zdá se, že silnice mezi Skřipovem a Bílovcem je prokletá. V minulosti na ní došlo k tragickým nehodám a nevyhýbají se jí ani srážky, při nichž dochází k vážným zraněním.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

Počet stíhaných stoupl na 6. Za šíření smrtelné drogy hrozí mužům až 18 let

Moravskoslezská policie udělala další pokrok v kauze smrtící drogy. Počet stíhaných osob v souvislosti s intoxikacemi syntetickými canabinoidy v našem kraji stoupl na šest.

AKTUALIZOVÁNO
13.9.2018

Smrtící droga už se objevila i v Hlučíně

Záchranáři dosud zachraňovali šestnáct lidí otrávených drogou Bakibou, která v kombinaci s alkoholem může i zabít. K prvnímu úmrtí z pondělního večera naštěstí žádné další zatím nepřibylo.

13.9.2018

Zmatená bosá žena se dobývala do nemocnice a zvonila na cizí

Krnov - Na zmatenou bosou ženu, která se dobývala do nemocnice zadní bránou, byli upozorněni strážníci v neděli 9. září.

13.9.2018

Bankomat mu sebral kartu, tak šel nadávat prodavačkám

Krnov - Už vám někdy bankomat zablokoval nebo sebral kartu? Je to velmi ponižující situace, když přístroj ubližuje lidem a nezajímá se o jejich argumenty.

AKTUALIZOVÁNO
12.9.2018

Pozor, zabíjí! V oběhu může být až tři tisíce dávek smrtící drogy

Od pondělního večera kouřilo v Ostravě syntetický canabinoid už šest lidí. Jeden muž po požití smrtící drogy zemřel, další jsou stále ve velmi vážném stavu. Policisté se obávají, že v oběhu jí nyní může být možná až tři tisíce dávek.

6.9.2018

Nedodržel bezpečnostní vzdálenost a způsobil nehodu

Křižovatka ulic Zahradní a Nádražní se před několika dny stala místem dopravní nehody. Jedním z aktérů byl sedmačtyřicetiletý muž z Bruntálska, který podle policistů pravděpodobně nedodržel bezpečnostní vzdálenost a zezadu narazil do auta jedoucího před ním.

5.9.2018

Muž v Bruntálu spadl z lešení, zasahovat musel i vrtulník

Těžkým zraněním skončil pád devětadvacetiletého muže z lešení.

4.9.2018

Pusa odstartovala krvavou pomstu

Nešťastný případ plný omylů a náhod, který málem skončil smrtí, začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedli tři muži z Novojičínska, kteří vloni v listopadu v Kopřivnici brutálně napadli svého známého.

3.9.2018

Muž, který hrozil odpálením bomby ve svém domě, nebyl příčetný

Muž, který se koncem května zabarikádoval ve svém domě v Ostravě-Porubě, hrozil odpálením bomby a revolverem ohrožoval příslušníky zásahové jednotky, nebude stíhán. V době činu byl totiž nepříčetný a za své jednání není trestně zodpovědný.

29.8.2018

Odvolací senát si vzal čas na rozhodnutí o tragické nehodě

Tragickou nehodou, která si v srpnu 2016 vyžádala dva lidské životy, se ve středu v rámci odvolacího řízení zabýval Krajský soud v Ostravě.

29.8.2018

Muži u soudu odmítli, že by nelegálně vyráběli cigarety

Z údajných milionových daňových úniků při nelegální výrobě cigaret jsou obžalováni dva muži z Moravskoslezského kraje, kteří ve středu stanuli před senátem Krajského soudu v Ostravě.

29.8.2018

Krajský soud projedná v září kauzy Kramný a Studénka

Perný měsíc čeká Krajský soud v Ostravě. V září se zde uskuteční hned dva ostře sledované procesy, a to kauzy Kramný a Studénka. První začne 11. září, druhá je naplánována na 21. září.

27.8.2018

Soud potrestal muže, který vydíral premiéra Babiše

Za vydírání premiéra Andreje Babiše roční podmíněný trest odložený na zkušební dvouletou lhůtu. Takový verdikt vynesl Okresní soud v Ostravě nad dvacetiletým mladíkem z Ostravy, který se podle obžaloby podílel na hackerských útocích na vládní i další webové stránky. Kromě toho měl přes sociální sítě vydírat premiéra Andreje Babiše.

AKTUALIZOVÁNO
16.8.2018

Novojičínští policisté pátrali po neznámém muži. Už se sám přihlásil

Novojičínští policisté pátrali po muži, který se měl v pondělí 9. července kolem 16 hodiny dopustit podvodu na pobočce České pošty v ulici Karla Kryla.

15.8.2018

Třináctiletý puberťák boural auto, vykradl školu i obchod

Rýmařovští policisté jsou na ledasco zvyklí, ale aby měl nezletilý chlapec na svědomí ukradené a nabourané auto i sérii vloupaček, to už je silná káva.

15.8.2018

Opilý sedmdesátník jezdil na kole a napadal příbuzné

Policejní hlídka z Obvodního oddělení v Městě Albrechticích byla v sobotu 11. srpna kolem poledne požádána o zákrok proti sedmdesátiletému muži, který se choval agresivně vůči svým příbuzným. Albrechtičtí policisté ihned vyrazili k domu, kde mělo dojít k ohlášenému přestupku proti občanskému soužití.

12.8.2018

Muže v Opavě srazil vlak. Ten zraněním podlehl

Na železniční trati spojující Opavu s Krnovem dnes ráno došlo k tragické nehodě.

6.8.2018

Exekutor zpronevěřil jedenáct milionů korun. Dostal sedm let

Sedm roků stráví ze mřížemi bývalý ostravský exekutor Ivo N. S definitivní platností o tom v pondělí rozhodl Vrchní soud v Olomouci, který zamítl jeho odvolání proti sedmiletému verdiktu Krajského soudu v Ostravě z konce loňského roku.

6.8.2018

Jak došlo ke zranění cyklistů u Nové Pláně a v Krnově?

Dopravní policisté žádají svědky nehod v u Nové Pláně a v Krnově, aby pomohli objasnit jak došlo ke zranění cyklistů.  

6.8.2018

Policie hledá kamion, který po vážné havárii nezastavil

Nehoda, ke které došlo v pátek ráno mezi Novými Heřminovy a Bruntálem měla vážné následky. Policie hledá svědky a náklaďák s návěsem.

6.8.2018

Při nehodě na Bruntálsku jeden člověk zemřel, další utrpěli zranění

V neděli večer zasahovali záchranáři u vážné dopravní nehody v obci Heřmanovice, kde osobní auto narazilo do stromu.

3.8.2018

Navzdory vedru ukradl vlekařům frézu na sníh

Navzdory vedrům, jaké panovaly koncem července, se neznámý pachatel vydal v Horním Václavově k provozovně lyžařského vleku.

3.8.2018

Zatopený lom Šifr v létě láká plavce i zloděje

Policisté neustále nabádají majitele aut, kteří vyráží za koupáním k různým vodním plochám, aby v automobilech nenechávali nic cenného.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2018

„Nashle v hrobě!“ napsal mladík hrozící bombou

Desítky policistů byly po tři dny v pohotovosti. Situaci nechtěl nikdo podcenit.

29.7.2018

Řidič narazil s dodávkou do stromu, vzlétat musel vrtulník

Profesionální i dobrovolní hasiči z Vítkova vyjížděli v neděli ráno k dopravní nehodě mezi Jelenicemi a Lesními Albrechticemi, kde muž s dodávkou narazil do stromu.

27.7.2018

Pro dávky píchala zdravému synovi inzulin

Šest a půl roku si ve vězení odpyká osmatřicetiletá žena z Havířova, která svému zdravému synovi aplikovala inzulin. Důvodem měla být možnost pobírat na chlapce sociální dávky.

27.7.2018

Oheň nerespektuje hranice, rozšířil se od polského kombajnu až ke Krnovu

Na česko-polské hranici na okraji Krnova shořela zhruba patnáctihektarová plocha obilí. Na likvidaci požáru se podíleli hasiči z obou zemí.

26.7.2018

Zloděj do obchodu nosí vlastní alkohol a neví proč krade

Dvě lahve dražšího alkoholu v celkové hodnotě více než tisíc korun pronesl bez placení přes pokladnu v Kauflandu v neděli 22. července muž, který zdejší ostraze po zadržení tvrdil, že alkohol do prodejny přinesl z domu.

23.7.2018

Autohavárii způsobila laň a vosa

K autohavárii není vždy potřeba velká lesní zvěř jako srnec, laň nebo divočák. Stačí, když řidiče zasáhne malá vosa.

23.7.2018

Pád na horské koloběžce způsobil vážné zranění

Vážné zranění si v Jeseníkách přivodila žena, která v neděli 22. července odpoledne havarovala na horské koloběžce.

AKTUALIZOVÁNO
22.7.2018

Auto havarovalo v Třemešné, záchranáři vyslali i vrtulník

Tři pozemní posádky záchranářů a vrtulník Letecké záchranné služby vyrazily do Třemešné v sobotu večer. Na louce u silnice skončilo zdemolované auto. Dva zranění rychle potřebovali pomoc. 

16.7.2018

Traktor převrácený na poli způsobil tragédii

Býkov - Na poli v Láryšově došlo v pondělí 16. července kolem 8.30 hodin k tragédii.

16.7.2018

Obvazovali zraněné sousedy

Hraničné Petrovice, Domašov nad Bystřicí - Když Zdeněk Mikš uslyšel dutou ránu, myslel si, že mu něco spadlo na střechu. Vyšel před dům na okraji Hraničných Petrovic nedaleko Šternberka a nikde nic. Zhruba 200 metrů na silnici směrem na Šternberk uviděl linkový autobus ve stromě. Řidič sjel z asfaltky a čelně narazil do statného listnáče.  

14.7.2018

Řidič havarovaného náklaďáku: „Dal jsem si dvě deci vodky až po nehodě“

Mezi Dětřichovem nad Bystřicí a Krahulčí havaroval ve čtvrtek řidič náklaďáku s přívěsem. Policistům nabídl vysvětlení, proč při testu nadýchal přes dvě promile.

13.7.2018

Sebrali mu řidičák, tak šel do autoškoly udělat si jiný

Zákaz řízení se ukládá nejen za dopravní přestupky, ale rovněž soud může takový trest uložit za trestný čin. Může se potrestaný řidič-hříšník přihlásit do autoškoly a začít od nuly?

10.7.2018

Podal alkohol mladistvému, který pak otravoval cyklisty

Policejní komisař z krnovského oddělení obecné kriminality zahájil v těchto dnech trestní stíhání muže ve věku 20 let, která měl podat alkohol dítěti.

10.7.2018

Při těžbě kůrovcového dřeva přímo v lese shořel harvestor

Lesy nad Dlouhou Vodou u Města Albrechtic jsou pro těžkou techniku špatně dostupné. Vědí to nejen těžaři, ale 9. července to zjistili také hasiči. Na operačním středisku dostali kolem 15 hodin hlášení o požáru harvestoru, štěpkovače a vyvážečky, které pracovaly v lesním porostu na kůrovcové těžbě.

9.7.2018

Opilce z nádraží vykázali, ale čichač toluenu nevadil

Pokud opilý člověk padá do kolejiště, nemá na nádraží co pohledávat. Pokud se čichač toluenu chová slušně a má jízdenku, je to cestující jako každý jiný.

6.7.2018

Cyklisté si přihnuli

V neděli 1. července kolem dvacáté hodiny v Bruntále na křižovatce ulic Dr. E. Beneše, Květná a Zeyerova nedal 38letý cyklista přednost vozidlu Škoda.

6.7.2018

Svědci mají objasnit nehodu

Krnov – Policisté hledají svědky dopravní nehody, kdy se cyklista srazil s osobním automobilem.

6.7.2018

V Jindřichově hořela stodola

Jindřichov – Škodu zhruba za milion korun si vyžádal požár stodoly v Jindřichově.

1.7.2018

Motorkář u Václavova nepřežil náraz do svodidel

Tragicky skončila večerní sobotní nehoda u Václavova na Bruntálsku. Sedmadvacetiletý motorkář nepřežil náraz do svodidel.

29.6.2018

Kvůli mstě si pořídil dva granáty

Pořádně se pomstít svému bývalému zaměstnavateli ze Svobodných Heřmanic hodlal čtyřiadvacetiletý muž. Účty si s ním hodlal vyřídit dvěma ručními granáty z 2. světové války.

28.6.2018

Muž kvůli penězům útočil funkčními granáty na zaměstnavatele

Ostrava, Bruntál – Hned dvěma funkčními granáty z druhé světové války zaútočil čtyřiadvacetiletý muž z Bruntálska na svého zaměstnavatele ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku. Stalo se tak letos v dubnu, nyní ho zatkla policie. O případu informoval bruntálský kriminalista Petr Vítek.

27.6.2018

Požár rodinného domku v Úvalně

Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 26. června ve večerních hodinách v obci Úvalno u požáru kuchyně nového přízemního rodinného domku.

26.6.2018

Autobus na Hvězdě v Malé Morávce pohltily plameny

FOTOGALERIE/ Autobus, který stál v neděli odpoledne odstavený na Hvězdě v Malé Morávce, začal náhle hořet. Plameny autobus zcela pohltily, naštěstí uvnitř nikdo nebyl, nikdo nebyl zraněn.

20.6.2018

Masturboval před lidmi u jezera

Poklidné úterní odpoledne u pláže Stříbrného jezera v Opavě se během chvilky změnilo v dějiště nechutností, které si mohl odpustit devětatřicetiletý muž z Bruntálska.

19.6.2018

Vrtulníky letěly pro dva těžce zraněné motorkáře

Dva motorkáři se těžce zranili v neděli 17. června v Lichnově. Na pomoc jim letěly vrtulníky se záchranáři z Ostravy a Olomouce.

18.6.2018

Policisté na Albrechticku zatkli cizince. Koupili si dům pro pěstování konopí

VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policisté zahájili trestní stíhání trojice cizinců ve věku 25 až 28 let, kteří si na Albrechticku koupili nemovitost a vybavili ji na pěstování konopí. Šlo o marihuanu pro polský trh.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT