VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

dnes 08:50

Obvazovali zraněné sousedy

Hraničné Petrovice, Domašov nad Bystřicí - Když Zdeněk Mikš uslyšel dutou ránu, myslel si, že mu něco spadlo na střechu. Vyšel před dům na okraji Hraničných Petrovic nedaleko Šternberka a nikde nic. Zhruba 200 metrů na silnici směrem na Šternberk uviděl linkový autobus ve stromě. Řidič sjel z asfaltky a čelně narazil do statného listnáče.  

14.7.2018

Řidič havarovaného náklaďáku: „Dal jsem si dvě deci vodky až po nehodě“

Mezi Dětřichovem nad Bystřicí a Krahulčí havaroval ve čtvrtek řidič náklaďáku s přívěsem. Policistům nabídl vysvětlení, proč při testu nadýchal přes dvě promile.

13.7.2018

Sebrali mu řidičák, tak šel do autoškoly udělat si jiný

Zákaz řízení se ukládá nejen za dopravní přestupky, ale rovněž soud může takový trest uložit za trestný čin. Může se potrestaný řidič-hříšník přihlásit do autoškoly a začít od nuly?

10.7.2018

Podal alkohol mladistvému, který pak otravoval cyklisty

Policejní komisař z krnovského oddělení obecné kriminality zahájil v těchto dnech trestní stíhání muže ve věku 20 let, která měl podat alkohol dítěti.

10.7.2018

Při těžbě kůrovcového dřeva přímo v lese shořel harvestor

Lesy nad Dlouhou Vodou u Města Albrechtic jsou pro těžkou techniku špatně dostupné. Vědí to nejen těžaři, ale 9. července to zjistili také hasiči. Na operačním středisku dostali kolem 15 hodin hlášení o požáru harvestoru, štěpkovače a vyvážečky, které pracovaly v lesním porostu na kůrovcové těžbě.

9.7.2018

Opilce z nádraží vykázali, ale čichač toluenu nevadil

Pokud opilý člověk padá do kolejiště, nemá na nádraží co pohledávat. Pokud se čichač toluenu chová slušně a má jízdenku, je to cestující jako každý jiný.

6.7.2018

Cyklisté si přihnuli

V neděli 1. července kolem dvacáté hodiny v Bruntále na křižovatce ulic Dr. E. Beneše, Květná a Zeyerova nedal 38letý cyklista přednost vozidlu Škoda.

6.7.2018

Svědci mají objasnit nehodu

Krnov – Policisté hledají svědky dopravní nehody, kdy se cyklista srazil s osobním automobilem.

6.7.2018

V Jindřichově hořela stodola

Jindřichov – Škodu zhruba za milion korun si vyžádal požár stodoly v Jindřichově.

1.7.2018

Motorkář u Václavova nepřežil náraz do svodidel

Tragicky skončila večerní sobotní nehoda u Václavova na Bruntálsku. Sedmadvacetiletý motorkář nepřežil náraz do svodidel.

29.6.2018

Kvůli mstě si pořídil dva granáty

Pořádně se pomstít svému bývalému zaměstnavateli ze Svobodných Heřmanic hodlal čtyřiadvacetiletý muž. Účty si s ním hodlal vyřídit dvěma ručními granáty z 2. světové války.

28.6.2018

Muž kvůli penězům útočil funkčními granáty na zaměstnavatele

Ostrava, Bruntál – Hned dvěma funkčními granáty z druhé světové války zaútočil čtyřiadvacetiletý muž z Bruntálska na svého zaměstnavatele ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku. Stalo se tak letos v dubnu, nyní ho zatkla policie. O případu informoval bruntálský kriminalista Petr Vítek.

27.6.2018

Požár rodinného domku v Úvalně

Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 26. června ve večerních hodinách v obci Úvalno u požáru kuchyně nového přízemního rodinného domku.

26.6.2018

Autobus na Hvězdě v Malé Morávce pohltily plameny

FOTOGALERIE/ Autobus, který stál v neděli odpoledne odstavený na Hvězdě v Malé Morávce, začal náhle hořet. Plameny autobus zcela pohltily, naštěstí uvnitř nikdo nebyl, nikdo nebyl zraněn.

20.6.2018

Masturboval před lidmi u jezera

Poklidné úterní odpoledne u pláže Stříbrného jezera v Opavě se během chvilky změnilo v dějiště nechutností, které si mohl odpustit devětatřicetiletý muž z Bruntálska.

19.6.2018

Vrtulníky letěly pro dva těžce zraněné motorkáře

Dva motorkáři se těžce zranili v neděli 17. června v Lichnově. Na pomoc jim letěly vrtulníky se záchranáři z Ostravy a Olomouce.

18.6.2018

Policisté na Albrechticku zatkli cizince. Koupili si dům pro pěstování konopí

VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policisté zahájili trestní stíhání trojice cizinců ve věku 25 až 28 let, kteří si na Albrechticku koupili nemovitost a vybavili ji na pěstování konopí. Šlo o marihuanu pro polský trh.

17.6.2018

Záchranáři jsou v pohotovosti. Přibývají i smrtelné pády z výšek

Záchranáři v Moravskoslezském kraji v uplynulém týdnu vyráželi až nezvykle často k úrazům způsobenými pády z výšek. Jen od soboty 9. června do soboty 16. června byli přivoláni hned ke 14 takových případům.

16.6.2018

Noční loupežné přepadení: pachatele dopadli už ráno

Policistům se díky kamerám podařilo rychle dopadnout dvojici pachatelů, kteří v centru Bruntálu po neznámém muži chtěli peníze. Když odmítl, zaútočili kopy a pěstmi.

16.6.2018

Soud starostu Blažka podruhé osvobodil

Krajský soud v Ostravě se tento týden opakovaně zabýval případem pochybení ve věci zadávání veřejné zakázky při stavbě haly v Horním Benešově.

13.6.2018

Dvě vloupačky v Jindřichově: do rodinného domu a obchodu

Albrechtičtí policisté prověřují vloupání do obchodu potravin. Pachatel násilím vnikl v neděli v nočních hodinách do prodejny v Jindřichově. Obchod prohledal, a postupně odcizil drobné mince, různé cigarety a alkohol.

13.6.2018

Muž křičel, že je válka a útočil na polystyren. Skončil na psychiatrii

Krnovští strážníci museli zpacifikovat zmateného agresivního muže, který atakoval nepřátelský stavební materiál. Skončil na psychiatrii.

11.6.2018

Pády z výšky v Moravskoslezském kraji si vyžádaly jedno úmrtí

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v uplynulých třech dnech již u čtyř vážných událostí, které byly spojeny s pádem z výšky.  

10.6.2018

Sobotní bouřky zaměstnaly hasiče. Nejvíce zásahů měli na Bruntálsku

/FOTOGALERIE/ Dvě desítky nejrůznějších událostí museli v souvislosti se silnými děšti a bouřkami řešit v sobotu hasiči v rámci celého Moravskoslezského kraje. Ve Frýdku-Místku po zásahu bleskem vzplála střecha rodinného domu.

7.6.2018

Mobilní toalety jsou hořlavé

Pelíšky náš život obohatily mnoha filmovými hláškami, které zlidověly. Snad každé Vánoce se těšíme u televizních obrazovek, až malý klučina vstoupí do ložnice a zeptá se Jaroslava Duška:

7.6.2018

Ohořelý skřítek u Krtečkovy studánky je také trestný čin

Nejen ohořelou plastovou kadibudku, ale také zapálení dřevěného skřítka, který ve Městě Albrechticích ukazoval cestu ke Krtečkově studánce, policie už překvalifikovala z přestupku na trestný čin.

5.6.2018

Další bouračka motorkáře na Sedle: 19letý mladík podletěl svodidla

U dopravní nehody na silnici vedoucí na Červenohorské sedlo zasahovali v sobotu 2. června o půl šesté večer policisté, hasiči i záchranáři.

4.6.2018

Zloděj z Krnova kradl zboží v obchodech, chytli ho v Opavě

Chystal se mladý muž z Krnova na večírek s dámou? Pokud ano, pojal tuto přípravu zcela nepřijatelným způsobem.

31.5.2018

Auto začalo za jízdy hořet

Pořádný šok zažil minulý týden řidič auta škoda Octavia. Auto se při jízdě vznítilo.

26.5.2018

Pes Ax zachránil mladé sebevražedkyni život

Příběh, v němž šlo doslova o minuty, se odehrál ve středu večer u Leskovce.

25.5.2018

Policisté „číhali“ u železničních přejezdů

Na jízdu přes železniční přejezdy se tento týden zaměřili moravskoslezští policisté.

17.5.2018

Soud potvrdil čtrnáct let za vraždu kamaráda

Ostrava, Rýmařov – Nebyla to nutná obrana, ale naopak velmi razantní útok. K tomuto závěru dospěl ve čtvrtek Vrchní soud v Olomouci, který ve čtvrtek zamítl odvolání Ladislav I. (57 let) z Bruntálska proti čtrnáctiletému trestu za vraždu.

15.5.2018

Havárie nákladního auta: přívěs s nákladem oken skončil na boku

/FOTOGALERIE/ Nehoda nákladního vozidla s přívěsem zastavila v noci z pondělka na úterý provoz na silnici mezi obcemi Vysokou a Třemešnou. Auto, které řídil 43letý muž, převáželo plastová okna.

14.5.2018

Ve Slezských Pavlovicích shořel stoh a osobní auto

/FOTOGALERIE/ Slezské Pavlovice se chystají na návštěvu prezidenta Miloše Zemana. Černou skvrnou (a to doslova) na obrazu upravené obce bude bohužel vyhořelý stoh.

12.5.2018

Falešný vnuk opět útočil

Počátkem května jsme informovali o případu podvodníka, který telefonoval 82leté ženě z Albrechticka, vydával se za jejího vnuka a požadoval peníze. Téměř totožný případ se opakoval v tomto týdnu.  

10.5.2018

K soudu se vrací kauza starosty Blažka

Pochybil starosta Horního Benešova při stavbě sportovní haly? Vrchní soud tuto otázku znovu otevřel.

10.5.2018

Zásahová jednotka zadržela čtyři osoby

Policisté včera na Krnovsku zadrželi čtyři osoby podezřelé z výroby a obchodování s drogami.

AKTUALIZOVÁNO
5.5.2018

Mladý pár se zřítil ze skály, dívka se těžce zranila

U dvou mladých lidí zraněných při pádu ze skály zasahovali v pátek záchranáři v Bruntále. 

30.4.2018

Policisté hledají svědky přepadení na dálnici D46. Měli by být z našeho kraje

Jihomoravští kriminalisté zveřejnili identikit svědků, kteří by mohli pomoci při objasňování případu z 22. dubna, kdy došlo na dálnici D46 ve směru z Vyškova na Olomouc k loupežnému přepadení.

26.4.2018

V Krnově i v Bruntále se zloději vloupali do zahradních chatek

Bruntálští policisté vyšetřují vloupání do chatek v zahrádkářské kolonii ulic Uhlířská, Hybešova a J. E. Purkyně v Bruntále.

25.4.2018

Pozor na kola! Zámek nestačí

Kola zmizela v minulých dnech ze stojanů i ze sklepa. Jen minulé úterý řešili policisté tři krádeže.

AKTUALIZOVÁNO
22.4.2018

Letěli k motorkáři do Janovic, když dostali zprávu o podobné havárii v Ondřejově

Janovice jsou od Ondřejova vzdálené čtyři kilometry. V sobotu 21. dubna v 16.30 hodin havaroval motorkář u Janovic a v 17 hodin jiný motorkář u Ondřejova. Záchranáři se o tom dozvěděli ve vrtulníků během letu do Janovic. 

17.4.2018

Starosta byl nalezen mrtev na Rýmařovsku

Pátrání po pohřešovaném starostovi Rapotína Pavlu Žerníčkovi skončilo bohužel tragicky. Okolnosti jeho úmrtí vyšetřují bruntálští kriminalisté.

16.4.2018

Havaroval na motorce, pak letěl vrtulníkem

Záchranáři v sobotu 14. dubna před devátou hodinou ráno vyrazili k nehodě, kdetá se odehrála poblíž Razové.

13.4.2018

Tragická nehoda: mladá žena zemřela, další je těžce zraněná

K tragické nehodě došlo ve čtvrtek v noci na silnici mezi Bruntálem a Valšovem. O život přišla 23letá žena, o rok mladší žena skončila s těžkými zraněními v nemocnici.

12.4.2018

Šperky jsou malé a cenné, lze je prodat: ideální kořist zloděje

V nejistých dobách často šperky nahrazují peníze, protože mají univerzální hodnotu. Bohužel kvůli těmto vlastnostem jsou také často terčem krádeží.  

11.4.2018

Žena se v autobuse zranila, policie hledá svědky

Dopravní policisté řeší zranění ženy v autobuse a hledají případné svědky.

10.4.2018

VIDEO: Poznáte bankovního lupiče? Ukradené peníze sbíral i ze země

Pachatele, který v pondělí před polednem přepadl pobočku banky v centru Havířova, zachytily bezpečnostní kamery. Policisté doufají, že by ho lidé mohli na záznamu poznat.

9.4.2018

Kradl v obchodech alkohol a cigarety, chytili ho s 3,5 promile

Pobrat v obchodě alkohol a cigarety, ale místo placení z obchodu utéct. To byl jednoduchý plán 31letého poberty, který svůj trik zopakoval během března v několika obchodech v Rýmařově.

6.4.2018

Muž nezavinil smrt narkomana. Ten bral vše, co mu přišlo pod ruku

Není zodpovědný za smrt známého z řad narkomanů. K takovému závěru dospěl v pátek Krajský soud v Ostravě v případu Jakuba K. (28 let) z Bruntálu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT