VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA CALETKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do restaurace přes střechu

Bruntál – Přímo při krádeži chytili policisté zloděje v Bruntále na Kavalcově ulici. Muž se zrovna pokoušel vykrást restauraci, do níž se dostal přes střešní okno, když na něj narazili policisté na obchůzce.

Muž, který se topil v bruntálském wellness, zemřel

Bruntál -Nešťastnou dohru má případ, který se stal v pátek 20. května v bruntálském wellness centru. Čtyřiačtyřicetiletý muž se pokoušel vydržet pod vodou co nejdéle to jen šlo. Záchranáři ho pak půl hodiny oživovali. I přes rychlý příjezd lékaře, transport do nemocnice a neustálou péči zdravotníků muž po několika dnech ve čtvrtek 26. května ráno zemřel.

Policisté dávali krev

Bruntál– Do chvályhodné akce se zapojili policisté z regionu v pátek 20. května. Dvacet devět z nich vyrazilo na transfuzní službu v Bruntále a darovali krev. To vše se odehrálo v rámci každoroční krajské akce Daruj krev s policistou.

Rodinná tragédie: matka se pokusila zabít děti i sebe

Bruntálsko -Tragický případ se odehrál v noci na pondělí 23. května v jedné z vesnic na Bruntálsku. Šestatřicetiletá žena se zřejmě pokusila zabít své dvě malé děti a pak i sama sebe.

Krátký spánek řidiče měl vážné důsledky

Zátor, Nové Heřmínovy – Jízda v brzkých ranních hodinách je náročná i pro profesionální šoféry. To potvrdila nehoda, která se stala 19. května krátce před pátou hodinou mezi Zátorem a Novými Heřmínovy.

Muž zkoušel, jak dlouho vydrží pod vodou, skončil v nemocnici

Bruntál, Rýmařov – Nečekaně dramatickou službu zažili v pátek 20. května plavčíci na bazénech v regionu. V Bruntále jeden plavec zkoušel, jak dlouho vydrží pod vodou. Nakonec ho museli oživovat záchranáři. Muž v Rýmařově si zase narazil hlavu o dno bazénu.

Pod vidinou peněz přišla žena o střechu nad hlavou

Krnov – Pod vidinou velkého výdělku a horentních zisků se nechala důvěřivá sedmašedesátiletá žena trojicí podvodníků v Krnově doslova oškubat. Prodala dům, peníze jim dala a nakonec skončila sama ve staré zbořenině.

Na požár v domě upozornil majitele štěkající pes

Bohušov, Karlov /FOTOGALERIE/ – K požáru rodinného domku povolali hasiče ve čtvrtek 19. května večer sami vyděšení majitelé. Kuriózní je, že na plameny valící se z rekonstruovaného podkroví upozornil zběsilým štěkotem jejich věrný společník - pes.

Kontrolovali, zda mladí nepijí, jeden jel na záchytku

Bruntál – Do další z řady preventivních akcí se pustili policisté o uplynulém víkendu v Bruntále. Z pátku 13. na sobotu 14. zkontrolovali bary, restaurace a diskotéky.

Bourali do plotů

Úvalno, Razová – Na chodce blížícího se k přechodu reagoval podle vlastní výpovědi řidič, kterému se úhybný manévr vymkl poněkud z kontroly v Úvalně 14. května odpoledne.

Cigarety vynesly desetitisíce

Město Albrechtice - Na šedesát šest tisíc si za dva měsíce přišel muž z Albrechtic. Neodváděl peníze za prodané cigarety a cpal si je do vlastní kapsy.

Kilometry kabelů opálili, pak prodali

Valšov, Rýmařov -Bezmála osmnáct set metrů telekomunikačního kabelu ukradla povedená dvojice na železniční trati mezi Valšovem a Rýmařovem. Do terénu vyráželi od půlky dubna do začátku května.

Číslo týdne: 3000

Brutnál -Tři tisíce korun si odnesl neznámý zloděj ze skladu dřevovýroby v Bruntále.

Náraz převrátil auto na střechu, hledají se svědci

Bruntál -Po svědcích, kteří by pomohli rozluštit průběh nehody v Bruntále u rybníka, pátrají policisté. K havárce došlo 10. května na křižovatce ulic Květná, E. Beneše a Olomoucká krátce před pátou hodinou odpoledne.

Vydával se neprávem za kominíka

Břidličná, Lomnice –Zvláštní způsob jak přijít k penězům si zvolil muž z Rýmařovska. Chybějící finance se rozhodl získat kominickou prací. Aby působil věrohodně vyrobil si i razítko a za provedenou práci rozdával faktury.

Přepadení provázelo přetahování o kabelku

Bruntál -O kabelku se dvěma mobily, peněženkou, doklady, penězi a platební kartou i s PIN kódem přišla při útoku surového zloděje třiačtyřicetiletá žena v Bruntále.

Sejmul zrcátkem cyklistu a pak ještě zapíral

Krnov – Bezohledně se zachoval pětapadesátiletý řidič v Krnově. Nejen že přehlédl před ním jedoucího cyklistu a narazil do něj při projíždějí zrcátkem, ale hlavně z místa ujel. Když ho pak dostihl svědek, muž drze tvrdil, že o žádné kolizi nic neví.

Nedíval se na chodce, dívce přejel nohu

Rýmařov – Kuriózní případ řeší rýmařovští policisté. Dosud neznámý nepozorný řidič přejel mladé dívce 9. května ráno nohu a z místa bleskově ujel, aniž by se zajímal, jak na tom zraněná je.

Kradl v restauracích, spadla klec. Bylo mu jen devatenáct

Bruntál – Jako práci na plný úvazek pojal vykrádání restaurací, pivnic a barů v Bruntále devatenáctiletý zdejší mladík. Vykradl za poslední tři měsíce šestnáct různých objektů.

Vylévali si vztek na hostech

Bruntál – Tři výtržníci řádili v bruntálských restauracích a na diskotékách. Zábavu pojali po svém, v podnicích dělali výtržnosti, provokovali hosty a útočili na ně.

Havárie skončila smrtí

Město Albrechtice – Za usmrcení z nedbalosti začali policisté stíhat šedesátiletou ženu z Karviné. Řidička projížděla mezi Městem Albrechticemi a Krásnými Loučkami, v zatáčce ale řízení nezvládla a nehoda s fatálními následky na sebe nenechala dlouho čekat.

Zloděj si asi potrpí na alkohol a modely

Region – Celkem osm vloupání za velikonoční víkend nahlásili policistům lidé z regionu. Na chaty totiž obvykle dorazili po delší době a nestačili se divit, co místo pečlivě naklizených domků, objevili.

Prodejci už neprodávají, ale rovnou útočí

Krnovsko – S prodejem dek a jiného zboží už se někteří zloději ani nesnaží své zlodějské záměry moc maskovat. Dokládá to poslední případ z Krnovska.Dvě zlodějky deky použily jako past. Starého muže s nimi zatlačily do kouta, zatímco další pachatel v klidu slídil po domě.

Útočili dokonce i na policisty

Rýmařov – Zdivočelá dvojice mladíků se na konci dubna přesmíru posilnila v Rýmařově alkoholem a pak vyrazili řádit do ulic.

Muž odešel z nemocnice, od té doby se o něm neví

Osoblaha – Policisté v současnosti pátrají po jednašedesátiletém Miroslavu Matějkovi z Osoblahy. Muž odešel na vlastní žádost z nemocnice, ale domů se nevrátil a nikdo o něm nic neví.

VIDEO: Zloděj si v šatních skříňkách přišel na sto tisíc

Bruntál /VIDEO/ - Postrach wellness centra v Bruntále, který dlouhodobě vykrádal skříňky návštěvníkům, byl policisty na konci dubna odhalen.

Trojlístek vykrádal chaty

Region – Tři zloděje, kteří na Bruntálsku trápili chataře krádežemi materiálu a pracovního nářadí za desítky tisíc korun, odhalili policisté.

Číslo týdne: 1,16

Bruntál -1,16 promile nadýchal při policejní kontrole řidič, kterého policisté nachytali za volantem v Bruntále.

Hořel kolový nakladač, škody jsou za sta tisíce

Lichnov /FOTOGALERIE/ -Tři jednotky hasičů zalarmoval v sobotu 30. dubna krátce před polednem požár u Lichnova.

Děti odešly, policisté je vypátrali

Vrbensko – Na vrbenské policisty se obrátila 27. dubna zoufalá žena bydlící v jedné z okolních vesnic.

Opilci kradeným autem vyrazili na krátký výlet

Město Albrechtice – Kontroly motoristů odhalí mnohdy nevídané věci. Potvrdit by to mohl i případ, kdy dva mladíci ukradli auto, vyrazili na výlet a hned za humny je chytla hlídka.

Vybitá výloha na Zámeckém náměstí

Krnov - Nečekaný obraz se naskytl lidem, kteří procházeli po krnovském Zámeckém náměstí, neznámý vandal tady vybil jednomu z místních obchůdků výlohu.

Mizely kilometry kabelů z opuštěných kolejí

Bruntál, Malá Morávka – Na nepoužívané železniční trase mezi Bruntálem a Malou Morávkou se činil dosud neznámý zloděj. Ukradl v tříkilometrovém úseku mezi 1. a 4. dubnem volně položený izolovaný kabel.

Odhalovat se chlípník už nebude

Krnov – O případu, kdy muž v Krnově obtěžoval několik dívek, jsme v Deníku již informovali.

Za časopisy zloděj zaplatit nechtěl

Bruntál – Velký zájem o časopisy měl dvacetiletý mladík, který se potuloval v obchodním domě na třídě Práce v Bruntále.

Málem srazil muže vystupujícího z auta i s dítětem

Staré Město – Do obchodu si patrně chtěl skočit řidič, který zastavil u krajnice hned u obchodu s potravinami ve Starém Městě u Bruntálu. Zastávka na svačinku se ale nečekaně dramaticky zvrhla.

Zloděj šplhal na balkon

Hošťálkovy – Po zloději artistovi, který dělal neplechu v Hošťálkovech, pátrají v těchto dnech policisté.

Nenechávejte si věci v autě, přilákáte zloděje

Krnov – Nárůst vykrádaček aut zaznamenali v posledních dnech policisté v Krnově. V drtivé většině pak policisté při vyšetřování zjistí, že si majitelé v autech nechali volně odložené věci.

Tři jezdci bourali na motorkách a zranili se

Region – Po dlouhé době slunečný a poměrně teplý víkend vylákal do ulic mnohé motorkáře. Potvrdit to mohou i záchranáři a policisté, kteří rázem zaznamenali nárůst hlášení o nehodách na silnicích v regionu.

Policie řešila vykrádačky aut

Region – Pytel se roztrhl s případy vloupání do aut během druhého dubnového víkendu. Jen krnovští policisté řešili tři podobné případy.

Středa byla plná dopravních nehod

Bruntál, Stará Ves – Dvě nehody se staly ve středu 13. dubna. První zalarmovala policisty krátce po sedmé hodině ráno v Bruntále a druhá se stala kolem poledne u Staré Vsi.

Jízda na mopedu skončila bezvědomím

Lichnov – Nepříjemným karambolem skončila jízda na mopedu pro šestatřicetiletého muže v Lichnově.

Muž slídí kolem škol a láká děti na hračky a sladkosti

Bruntál -Mimořádně naléhavé je varování policistů z posledních dní. Po Bruntále se totiž pohybuje muž, který nabízí malým školákům hračky a DVD. Zatím podle toho, co policisté ví, neuspěl a oslovení ho pokaždé odmítli.

Peníze mu půjčili, zpátky nedostali ani korunu

Bruntál – Na sedmdesát tisíc korun vylákal od několika různých lidí osmapadesátiletý muž na Bruntálsku.

Do příjezdu policistů se řidič bouraného auta prospal

Malá Morávka – Neobvyklou nehodu řešili v Malé Morávce policisté ve čtvrtek 7. dubna nad ránem.

Buďte obezřetní, návštěvy mohou mít postranní úmysly

Vrbno pod Pradědem – Sérii velmi podobných případů zaznamenali od počátku roku vrbenští policisté. Lidé si domů pozvou návštěvu, obvykle je to někdo, koho znají velmi krátce a kdo na ně zapůsobí. Po jejich odchodu se pak domácí nestačí divit, co všechno jim schází.

Nikdo je neokradl, vše si vymysleli

Rýmařov -Krádež auta a loupežné přepadení, to jsou dva případy, které údajné oběti nahlásily rýmařovským policistům. Jak se zjistilo, pravda byla podstatně jiná.

Žárlivec útočil na bývalou i jejího kolegu

Bruntál- Rozchod se svou přítelkyní nemohl za žádnou cenu skousnout třiačtyřicetiletý muž z Bruntálu.

Dětem ukradl sýr a maso

Zátor, Rýmařov – Za cíl zlodějské výpravy si o prvním dubnovém víkendu vybrali zloději opuštěné školy.

OBRAZEM: Smykem vyletěl z kruhového objezdu

Krnov /FOTOGALERIE/ – Nepříjemná nehoda se stala jednadvacetiletému řidiči v Krnově na Husově náměstí 4. dubna odpoledne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT