VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAREL JANEČEK

Karel Janeček / Bruntálský a krnovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Donaha natočili další klip

/VIDEO/ S vyloženě letním klipem přišla kapela Donaha z Nové Pláně, kterou fanoušci znají ještě jako On The Way. Pohodový klip nese název Nedostupná, a zájemci jej mohou zhlédnout na webu Youtube.

Opravy silnic záleží zpravidla na penězích, říká šéf silničářů

Jak hodnotí stav komunikací v okrese Jaroslav Kala, nový vedoucí bruntálského střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje?

Šedesáté výročí založení lisoven

Letos si připomínají ve Vrbně pod Pradědem šedesát let od založení podniku na zpracování plastů a výrobu forem. Podnik navázal na tradici kovovýroby, založené ve městě roku 1867 Adolfem Grohmannem, jehož původním záměrem byla výroba drátů, hřebíků a řetězů.

Skřítci na zámku v Janovicích

/FOTOGALERIE/ V pohádkovém světě skřítků, bludiček, hejkalů, čertů, ježibab a dalších hrdinů rýmařovských a jesenických pověstí se ocitnou ti, kteří zavítají do konce září na zámek v Janovicích u Rýmařova.

Iveta Strnadová: Energii potřebuji na tvoření

/ROZHOVOR/ Nádherné šperky, vitrážové výplně, obrázky, lampy, mozaiky nebo zrcadla vyrábí přes deset let ve své dílně Iveta Strnadová z Vrbna pod Pradědem.

Sedmdesáté výročí dosídlení Milotic nad Opavou

Velkou slávu chystají na podzim v Miloticích nad Opavou. Je to letos totiž přesně sedmdesát let, co se do obce a její místní části Jelení nastěhovali Rusíni z východu Slovenska.

Petr Masopust: Osadu jsme zakládali podle soudruhů z NDR

/ROZHOVOR/ Petra Masopusta znají pravidelní čtenáři Deníku jako úspěšného pěstitele a vystavovatele výpěstků, zejména pestrobarevných cibulovin. Znají jej mnozí také jako dlouholetého státního úředníka.

Veletrh sociálních služeb v Bruntále

Jedenácté pokračování bude mít každoroční Veletrh sociálních služeb města Bruntál. Proběhne v sobotu 5. září od 9 do 14 hodin ve Společenském domě v Ruské ulici, součástí je i doprovodný kulturní program.

V Miloticích otevřou obchod

Sedm let bez prodejny v obci se museli obejít lidé v Miloticích nad Opavou. Milotičtí se ale mohou brzy dočkat nové prodejny. Ta původní byla sedm let zavřená a obec koupila její objekt v dražbě.

Lázně rozezní hudební festival

Festival klasické hudby si mohou tento týden užívat dosyta návštěvníci Horských lázní v Karlově Studánce.

V Karlově Studánce se turisté ptají, kudy k vodopádům

Turistické a informační centrum je situováno v Karlově Studánce jenom několik desítek metrů za pitným pavilonem uprostřed obce. Informace návštěvníkům Jeseníků tam podávají osobně, telefonicky i prostřednictvím emailové pošty. Pro informace si mohou přijít nejen obyvatelé České republiky, obsluha se dorozumí i s Poláky, Slováky, Němci nebo s anglicky mluvící populací.

Spolek Přátelé Vrbenska, to je jedna velká rodina

Zakladatelem a předsedou Spolku Přátelé Vrbenska je dlouhých dvanáct let Karel Michalus z Vrbna pod Pradědem. Spolek aktuálně čítá několik desítek činorodých osob.

Fotografický projekt: Proměny

Šárka Zgarbová z Bruntálu začala fotografovat, když se jí narodila dcera Zuzana, a bez fotoaparátu dodnes nedá ani ránu.

Petrin má své dvě unikátní pamětní mince

Historii a život v budově Petrinu v bruntálské Školní ulici připomínají dvě medaile: jedna z roku 1926 a druhá, vydaná po roce 1989.

Po demolici zbyl v areálu bývalé nemocnice jen „zub"

Demolice hlavní budovy bývalé bruntálské nemocnice v Nádražní ulici skončila. Stojí tu jen podivná stavbička při vjezdu do areálu, připomínající zub. Proč tu zůstala?

V západní zóně se děti pustí do malování

Asistenti prevence kriminality (APK) při Městské policii Bruntál vypracovali plán akce, nazvané Malujeme s APK. Jedná se o setkání nejen romských dětí celé západní lokality města, zaměřené na společné malování.

Výstava Doteky divočiny v Bruntále

Na netradiční výstavu lze jít ve čtvrtek 27. srpna do Galerie V Kapli v Jesenické ulici v Bruntále. Vernisáž děl výtvarnice Zdeňky Miovské z Jižní Afriky zahajuje v 17 hodin pod záštitou Velvyslanectví Jihoafrické republiky a bruntálského místostarosty Libora Unverdorbena, její součástí je též ochutnávka vín z černého kontinentu. Tím hlavním, co by mělo ale návštěvníky do kaple přilákat, jsou obrazy malířky, původem z našeho okresu.

Po mostě už se jezdí

Silničáři se starají nejen o komunikace bruntálského okresu, ale také o další doprovodné stavby, které je protínají. Takovou stavbou je i most ve Vrbně pod Pradědem, místní části Mnichov, který před pár dny po rekonstrukci opětovně zprovoznili.

Nemocnice v Bruntále je srovnána se zemí

Demolice nemocnice v Nádražní ulici v Bruntále nenechala klidným snad ani jednoho obyvatele města, ani řadu lidí z okolí.

Dlouhá noc v Ludvíkově nabídla jinde nevídané hrátky a soutěže

/FOTOGALERIE/ Moderátor a kouzelník Víťa Válek bavil návštěvníky Dlouhé noci, jedné z mnoha akcí pořádané Spolkem Přátelé Vrbenska.

OBRAZEM: Řidič to napasoval rovnou do stromu

Mladý řidič zdemoloval osobní automobil Škoda Felicia v Horním Městě. Ve stromě skončil s autem v noci na neděli 23. srpna. 

Od podzimu si mladí osahají v Bruntále virtuálně Měsíc

Nová supermoderní laboratoř má mít zásadní přínos především pro žáky bruntálské střední průmyslové školy.

Kdy do Rýmařova zavedli elektřinu? Ptal se turista v informačním centru

Bruntálský a Krnovský deník představuje informační centra okresu, v nichž se čtenáři dočkají praktických rad a informací o letních výletech po okolí.

Odkud se vzal v Bruntále a Rešově jedlý kaštan, se neví

Kaštanovník jedlý také v letošním srpnu udivuje chodce v centru Bruntálu. Mnozí se ptají, co to je za strom, který produkuje ostnaté plody, a odkud se v regionu vzal.

OBRAZEM: Hlas srdce je jí inspirací

Každý kousek, který vzejde z dílny vitrážistky Ivety Strnadové z Vrbna pod Pradědem, je originál. Ať už jde o jemné šperky, zdobící ženské krky a uši, drobné závěsné obrázky nebo masivní vitrážové výplně, jako například ty v oknech krnovské synagogy.

Jeseníky plné nadšených turistů

I když panují v srpnu v bruntálském okresu úmorná vedra, v Jeseníkách turistický ruch neutichá.

Boty se rozpadly? Vaše chyba, neměl jste v nich chodit!

S průběhem reklamace bot v bruntálské prodejně byl nespokojen místní zákazník. Přestože je měl jen několikrát na sobě, podle prodejců je prý špatně používal.

Jan Vavřík: Relaxuji psaním literatury

/ROZHOVOR/ Vším, čím byl, byl rád. Kromě autoškoly řídil Jan Vavřík z Vrbna pod Pradědem již všechny typy škol. Začínal jako zástupce ředitele a rovněž vedoucí vychovatel v dětském domově, řídil mateřskou školu, základní školu, působil coby zástupce ředitele na gymnáziu a sedm let vedl konzultační středisko vysoké školy v Bruntále.

Jestřábí muž se koná opět po roce na Slezské Hartě

Přijďte závodit nebo jen fandit na amatérský triatlon Jestřábí muž, který pořadatelé organizují v sobotu 22. srpna na vodní nádrži Slezská Harta.

Dlouhá noc v Ludvíkově

Mistrovství světa v netradičních disciplínách je součástí Dlouhé noci v Ludvíkově u Koliby, kterou připravuje každoročně Spolek Přátelé Vrbenska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT