VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KRUŠINA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Karel Dospiva oslaví brzy jubileum: 75 let

Krnov – Zakladatel a šéfdirigent Dechového orchestru mladých Krnov Karel Dospiva oslaví 28. března pětasedmdesáté narozeniny.

Sbor Ars Voce z Krnova je nejlepší

Krnov - Dirigent Kamil Trávníček se sborem Ars Voce získal ve velké konkurenci tři ceny na soutěži. Zlaté pásmo a vítězství v kategorii ženských sborů si přivezl ze soutěže Gymnasia cantant.

Souboj žáků a učitelů v psaní na klávesnici

Město Albrechtice - Na základní škole v Albrechticích změřili své síly v rychlopsaní nejen školáci, ale i učitelé. Ti přitom měli těžkou úlohu, protože se utkali s republikovými reprezentanty.

Dechový orchestr mladých má jarní koncert

Krnov - Příznivci Dechového orchestru mladých Krnov zaplní v sobotu 28. března Městské divadlo v Krnově. V 17 hodin totiž začíná tradiční jarní koncert orchestru.

Ples v Silesii láká bohatým programem

Krnov - Ples multikulturního centra Silesia se uskuteční v sobotu 28. března od 20 hodin v Silesii na Mikulášské ulici v Krnově. Akci ozdobí show Železného Zekona a zpěv Kamila Emanuela Gotta. Kromě cen v tombole čeká na jednoho šťastlivce diamant.

Krnovští dobrovolní hasiči registrovali méně výjezdů

Krnov - Jednotka dobrovolných hasičů Krnov - Kostelec zažila poměrně klidný rok. Vyjela ke sto padesáti pěti zásahům.

Žáci albrechtické školy vaří česko-polskou kuchyni

Město Albrechtice - Tradiční česko–polskou kuchyni se naučí vařit žáci Střední školy zemědělství a služeb Město Albrechtice společně s kamarády z polské Střední rolnické školy v Prudniku.

V albrechtické škole jednala ekologická rada

Město Albrechtice - Přestože hospodářská krize silně přibrzdila spotřebu surovin a tím i odbyt tříděného odpadu, mnohde se rozvoji recyklačního systému věnují nadále.

OBRAZEM: Hasiči cvičili záchranu tonoucích osob

Krnov - Profesionální hasiči z Krnova pravidelně cvičí a zkouší různé typy zásahů. Poslední z nich patřil však k nejnáročnějším v novodobé historii sboru. Muži se totiž v ledové vodě učili zachraňovat tonoucího.

VIDEO: Sbor Ars Voce nahrává druhé album

Krnov - Devadesát sboristek tráví tyto dny v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově, kde nahrávají desku s názvem Ve tvé náruči.

Záchranáři varují před pohybem v blízkosti řek

Region - Rychlá obleva zvýšila hladiny řek Opavy i Opavice. Záchranáři nedoporučují pohybovat se v blízkosti vody.

Vyhozená prodavačka byla u soudu úspěšná

Krnov - Vyhazov na hodinu zažila prodavačka Darina V. z Krnova. Vnímala to jako nespravedlnost, a tak se rozhodla domáhat se svých práv soudní cestou. Případ pro ni skončil šťastně. Nakonec jí bývalý zaměstnavatel, majitel firmy prodávající dětské zboží a kočárky, zaplatí šedesát tisíc korun jako mimosoudní vyrovnání.

Policisté se utkali v Albrechticích

Město Albrechtice - Mezinárodní policejní asociace IPA má za úkol stmelovat policisty z celého světa, tak jako v Městě Albrechticích.

Dobrovolné hasiče podpořilo také město

Krnov - Krnovští dobrovolní hasiči loni získali výškovou techniku a dýchací přístroje. Letos se jim snad podaří získat nové velitelské vozidlo.

Knihovna kromě čtení nabízí také poslech

Krnov - Každý návštěvník knihovny se může podílet na hudebním podvečeru, který se uskuteční 19. března. Může si připomenout oblíbené hity z 60. až 90. let, a to i s komentářem. Každý se také může zapojit do diskuse.

Ve Městě Albrechticích roste největší papírová žirafa

Město Albrechtice - Žáci albrechtické základky pod vedením učitele a kastelána zámku Linhartovy Jaroslava Hrubého si oblíbili obří papírové sochy. Nyní tvoří obří žirafu.

Další nehoda v linhartovských zatáčkách

Linhartovy - Mrholení, nepřiměřená rychlost automobilu a řidičova neznalost nebezpečného úseku silnice pravděpodobně zapříčinily další dopravní nehodu mezi Krnovem a Městem Albrechtice.

Sbor Ars Voce natočí své druhé profilové album

Krnov - Pěvecký sbor v čele s dirigentem Kamilem Trávníčkem natočí v příštích dnech své druhé profilové CD s názvem Ve tvé náruči.

Studenti za úspěch v soutěži pojedou do Bruselu

Krnov - Studenti Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov obstáli v soutěži o studijní cestu do Evropského parlamentu. Jejich sportovní projekt rozhýbal a pobavil celou školu.

Objekty na Žárech jdou opět do dražby

Město Albrechtice - Objekty v areálu bývalé plicní léčebny Žáry u Města Albrechtic půjdou opět do dražby.

Jaroslav Janiš slaví osmdesátku

Krnov – Osmdesátiny oslaví v pátek 27. února Jaroslav Janiš, nestor loutkářského souboru Krnováček.

Evangelia Čarasová oslavila neuvěřitelných 105 let

Dívčí Hrad - Veselá a stále vitální Evangelia Čarasová z Dívčího Hradu oslavila neuvěřitelných 105 let. Patří tak mezi nejstarší občany kraje i České republiky.

Budeme si muset všichni utáhnout opasky, říká Jaroslav Balcárek

Krnov - Jaroslav Balcárek patřil v dobách totality mezi přední konstruktéry a vývojáře světoznámé firmy Strojosvit Krnov. Vynalezl speciální laminátovou konstrukci jízdního kola. Po roce 1989 se podílel na snižování nezaměstnanosti v okrese Bruntál. Stál u zrodu několika firem v průmyslových zónách v okrese. S dalšími společnostmi jako šéf okresní Hospodářské komory několik let spolupracuje.

Hasiči bojovali s ohněm v pivovaru

Krnov - Hustý černý dým stoupal ve středu 18. února z krnovského pivovaru ležícího poblíž hasičské zbrojnice. K požáru byly vyslány dvě jednotky.

Jan Vyskočil má velkou sbírku lepenkových jízdenek

Krnov - Jan Vyskočil z Krnova vyrůstal v železničářské rodině přímo u dráhy. Sám je zaměstnancem Českých drah a i jeho koníčky jsou spjaté s železnicí.

OBRAZEM: Fotografický workshop žáky zaujal

Město Albrechtice - Fotografický workshop mají za sebou žáci Základní školy Město Albrechtice. Kromě fotografování se učili snímky upravovat. Všichni si vyzkoušeli roli modelů a někteří si dokonce mohli hodit foťákem o zem.

Motorkáři se bavili tradičně na netradičním bálu

Krnov - Svůj vlastní bál uspořádal Klub motorkářů Krnov. Pohodový večer okořenily netradiční soutěže.

Rotor paragliding klub Krnov oslavil deset let

Krnov - Nadšenci z Krnova létají na svahových padácích po celé Evropě. Zahlédnout je můžete i nad Krnovem. Letos slaví desetiletí od založení.

Pacientů v ambulancích nijak nepřibylo

Krnov -Sdružené zdravotnické zařízení Krnov patří mezi krajské nemocnice, kde v únoru začal regulační poplatky za pacienty hradit kraj. Přibližně polovina pacientů v ambulancích krnovské nemocnice dobrovolně platí dál.

OBRAZEM: Reprezentační ples Krnova se vydařil

Krnov - Sedmý reprezentační ples města Krnova se vydařil. Lidé se bavili. Nejvíce je rozproudili muzikanti The Backwards, kteří patří mezi nejlepší Beatles revivalové kapely na světě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT