Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FRANTIŠEK KUBA

František Kuba / Bruntálský a krnovský deník

redakce krnov, Horova 1, 794 01 Krnov

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík

V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Havárie ústředny vyřadila z provozu telefony na radnici

Od „pátku třináctého“ je mimo provoz nejen přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, ale také telefonní ústředna v budově krnovské radnice.

Krnov obnovil jednání o bývalé slévárně

Pětihektarový pozemek po zbořené krnovské slévárně stále čeká na své využití. Majitel pozemků po Slezské komerční slévárně (SKS), firma Fascination, loni nabídla městu Krnov pět hektarů za 15 milionů korun.

Vocelka děkoval Aulehlovi

Vernisáž otevřela výstavu fotografií Tomáše Vocelky. Tento krnovský rodák stál u počátků Regionu. Obdivuje práci krnovského fotografa Gustava Aulehly.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Co je to zázrak?

Polští a čeští katolíci hledají důvody k modlitbě i v historii. Sledují hlavně výročí zázraků.

Proč Krnovsko potřebuje přehradu, a Olomouc ne?

Ministr zemědělství Marian Jurečka vysvětlil, proč lze Olomouc chránit před povodněmi i bez přehrady, zatímco Krnovsko a Opavsko se bez heřminovské přehrady neobejdou.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

V krnovském babyboxu našli holčičku a vzkaz, že je to Andrea

V krnovské nemocnici je už pět let k dispozici babybox, do kterého mohou ženy anonymně odložit novorozence, pokud se o něj nechtějí nebo nemohou starat. Lékaři dohlédnou na zdravotní stav odloženého miminka a o jeho dalším osudu rozhodnou orgány sociální péče.

Czendlika čekají nejen témata „Postel hospoda kostel“, ale i umírání a smrt

Autora bestselleru Postel hospoda kostel Zbigniewa Czendlika čeká v Krnově nejen vyprodaná síň sv. Ducha, ale i návštěva konkresu o umírání.

Kraj podpoří Karnolu, jde o kulturní památku

Po krachu krnovské textilky Karnola zbyl v centru Krnova nejen nevyužitý brownfield, ale také budova se vzorkovnou dezinaturou, která má od roku 2010 statut národní kulturní památky.

Krnov býval vyhlášený závody motorkářů v ulicích i na oválu

/HISTORIE/ Sportovní svět žije úspěchem plochodrážníka Václava Milíka, který se stal prvním českým vítězem Zlaté přilby po 21 letech. A pamětníci vzpomínají na doby, kdy se nejprestižnější motorkářské závody jezdily i v Krnově.

Neznámý Kabátův kopec oživí naučná stezka

Zatímco Ježník je oblíbené výletní místo, kousek od něj je oblast, kterou Krnované téměř neznají: Kabátův kopec. V pondělí zde otevřou novou naučnou stezku.

Prevence rakoviny: Plaveme prsa s Onko Niké

Město Krnov se již po páté připojí k celostátní kampani Dny zdraví, která umožní volný vstup v určité hodiny do bazénu a na zimní stadion.

V pátek budou otevřené hasičské stanice

Malé i velké zájemce zvou profesionální hasiči každoročně na Den požární bezpečnosti (DPB).

Zlatohorská garda poprvé vyrazila mezi hráče golfu

Zlatohorská garda jezdí s ostatními kluby vojenské historie po celé Evropě na rekonstrukce událostí z období napoleonských a prusko rakouských válek. Tentokrát vyměnila bitevní pole za golfové hřiště.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Dřít jako kůň

Práce novináře mě zavede do různých komunit. Při tom mimoděk vyslechnu, o čem se v kuloárech baví třeba hasiči, myslivci, houbaři, zahrádkáři, památkáři, železničáři nebo motorkáři.

Bývalou léčebnu Ozon v Krnově nezboří ani nezlevní

Před lety získalo město Krnov od kraje budovu zrušené plicní léčebny Ozon na Ježníku. Jak to s Ozonem vypadá dnes?

Zesnula Jana Swiderová, nositelka Ceny Charity ČR

Pred dvěma lety Jana Swiderová převzala významné ocenění za svou práci v čele Charitního domu Salvátor Krnov v letech 1994 až 2008.

OBRAZEM: Polsko nám ukázalo sílu růžence

Přes milion katolíků z celého Polska se v sobotu zapojilo do akce Růženec na hranicích. Také v našem pohraničí se modlili za Polsko, Evropu a svět.

Kompenzace za zahrádky zůstává stejná: deset tisíc korun

Krnovské zastupitelstvo nevyhovělo žádosti členky Českého svazu zahrádkářů, jejíž zahrádka v zahrádkářské kolonii Zlatá Opavice musí ustoupit stavbě obchvatové komunikace.

Krnované mohou být osloveni v sociálním výzkumu

Sociologický ústav Akademie věd ČR ve spolupráci s českou nezávislou výzkumnou společností Median provádí prestižní šetření Mezinárodního programu sociálního výzkumu, který přinese dosud neznámé pohledy na společenské vztahy v české společnosti.

Výstava ve Flemmichově vile o čtvrtstoletí klubu Kofola

Je to již čtvrt století, kdy se krnovští příznivci rockové hudby v polistopadové euforii rozhodli vybudovat svůj vlastní klub. Po dlouhém hledání bylo vybráno zrušené kino na periferii v Kostelci. Tam začali vlastními silami budovat Rocker klub.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Váhavý střelec Jan Tříska

K nejsledovanějším článkům v historii Bruntálského a Krnovského Deníku patří ten s titulkem „Vojín Jan Tříska sloužil v krnovských kasárnách“. Na facebookovém profilu oslovil přes 31 tisíc čtenářů.

V Jeseníkách startuje rozsáhlý projekt ochrany nejcennějších lokalit

Jeseníky - Horská tundra na hřebenech a staleté smrčiny na úbočích: to je národní přírodní rezervace Praděd. Tato jedinečná horská příroda zahrnuje na čtyři stovky druhů rostlin. Některé původní druhy jako třeba lipnice jesenická nebo zvonek jesenický nerostou nikde jinde na světě.

V Jeseníkách vyhlížejí první sníh každou chvíli

Meteorologové předpovídají, že dešťové přeháňky by se v nadmořských výškách nad 1200 metrů už mohly změnit na sněhové.

Vojín Jan Tříska učil krnovské divadelníky

Rozloučení s hercem Janem Třískou se odehraje v Národním divadle v Praze v pátek 6. října. Vzpomínají na něj také krnovští divadelníci.

Poláci chystají na svých hranicích boj růžencem proti islamizaci

Pokud v sobotu vyrazíte do Polska, potkáte na hranicích katolíky s růžencem. Více než milion věřících vytvoří živý řetěz proti islamizaci. Budou se modlit na hranicích s Českem, se Slovenskem, s Německem, Ukrajinou, Běloruskem, Litvou i s Ruskem.

Výstava fotografií Tomáše Vocelky v rodném Krnově

Krnov – Vernisáž zahájí v pátek 6. října v 17 hodin výstavu Tomáše Vocelky.

Zahrádky končí, nastal čas rabování

Mnozí krnovští zahrádkáři počítají poslední dny, než je vyžene z jejich kolonií stavba obchvatu. Zloději ale na nic nečekají.

OBRAZEM: Svátek tažných koní ve Městě Albrechticích

Kůrovcová kalamita dává zabrat nejen těžařům, ale i koním, kteří tahají z lesa těžké klády v nepřístupném terénu. Svod tažných koní je pro všechny svátek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení