VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DALIBOR OTÁHAL

Dalibor Otáhal / Bruntálský a krnovský deník

redakce Bruntál

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vodní záchranáři se nenudí ani v zimě, vyrazili do akce

Bruntálští vodní záchranáři hlídkují na Slezské Hartě jen během letní sezony, ale občas se musí vydat do akce na hladinu přehrady i v zimě. Tentokrát to naštěstí nebyla záchrana nějakého otužileckého plavce či lodě na vodě, ale jen pátrání po zmizelém přístavním molu, které se ztratilo z břehu přehrady.

Srdce s láskou darované

Srdce vyrobily a předaly bruntálské děti lidem, aby jimi udělaly radost.

Jak myslivci předávají dětem vědomosti o přírodě

Poznávání stop, siluet zvěře, popis paroží i mysliveckou mluvu. To vše se učí děti v nové výukové místnosti bruntálského mysliveckého spolku.

Otec a syn Polívkové spolu na scéně jako Šašek a syn

Městské divadlo Rýmařov má na lednovém programu lákavou divadelní lahůdku. Letošní sezónu zahajuje autorským představením Bolka Polívky Šašek a syn. Představení se koná v pondělí 15. ledna.

Bruntálský Open Mic

Zajímavé hosty má na svém programu klubový kulturní pořad Bruntálský Open Mic.

Krnované se konečně dočkají velké rekonstrukce koupaliště

Občané, kteří se v létě 2017 přišli osvěžit na krnovské koupaliště, ho naposledy zažili v původní podobě. Letos koupaliště přijde o vzhled, který se neměnil od jeho vybudování v roce 1934.

Soustružený betlém Pavla Rapušáka

Ve svém soustruženém betlému zachytil Pavel Rapušák své nejbližší – rodinu, přátele a sousedy.

Novoroční výstup na Uhlířský vrch a na Šelenburk

První den v Novém roce v Bruntále je už osmadvacet let spojen s Novoročním výstupem na Uhlířský vrch. V Krnově je zase novoroční tradicí už čtrnáct let příjemná rodinná procházka na zříceninu hradu Šelenburku.

OBRAZEM: Běh saunařů v Bruntále

Recese a veselé akce patří k oslavám konce roku. K těm patří i běh saunařů v Bruntále.

Jan Poštulka: Cílem je spokojený klient

/ROZHOVOR/ Ve vedení Horských lázní Karlova Studánka je od května ředitel Jan Poštulka. Za jeho vedení se v lázních začala využívat k léčbě místní rašelina.

AKTUALIZOVÁNO

Uvítejte Nový rok výletem na Praděd nebo Šelenburk

Už 44 let členové krnovského Klubu českých turistů (KČT) 1. ledna na Pradědu vyhlížejí zúčastníky Novoročního výstupu.

Také voda jako zdroj života patří do betléma v Jiříkově

Vánoce jsou časem betlémů. Lidé se na ně chodí dívat do kostelů, muzeí, galerií a dalších výstavních míst. V Jiříkově je betlém k vidění po celý rok.

Dalšího Anděla pro lepší svět dostal George Brady

Anděla pro lepší svět - Dětskou Mírovou cenu č. 122 obdržel na začátku prosince rodák z Nového Města na Moravě, přeživší osvětimský vězeň a celoživotní bojovník za lidská práva George Brady. Dřevořezbami s motivy anděla oceňují děti z řezbářské školy v Malé Morávce osobnosti u nás i ve světě, které se nějak zasloužily o mír.

Otužilci slavili Boží hod ledovou koupelí

Na Boží hod vánoční proběhl dvanáctý ročník přehlídky otužileckého plavání Bruntálský krystalek.

Mše svaté a betlémské světlo

Světlá Hora Pro betlémské světlo si mohou zajít lidé ve Světlé Hoře i v neděli 24. prosince od 14.30 do 16.00 hodin do místního kostela sv. Barbory a Kateřiny, podívat se na betlém a poslechnout si koledy. Půlnoční mše svatá zde bude sloužena přesně o půlnoci.

Vánoční běh saunařů

Skalní saunaři v Bruntále pořádají na sklonku roku skutečně exhibiční akci, je to Vánoční běh saunařů.

Půvabné Vánoce na bruntálském zámku

Bruntálský zámek ožil vánočním jarmarkem, v sobotu 16. prosince sem zamířili lidé za trhovci, kteří nabízeli řemeslné výrobky, vánoční dekorace a bezpočet nejrůznějších dárků pro radost.

OBRAZEM: Vánoce na zámku

Bruntálský zámek ožil vánočním jarmarkem, v sobotu 16. prosince sem zamířili lidé za trhovci, kteří nabízeli řemeslné výrobky, vánoční dekorace a bezpočet nejrůznějších dárků pro radost.

Sezona v Karlově začne večerním lyžováním

Vychutnat si jízdu na zasněženém svahu mohou už v pátek lyžaři v Karlově. Lyžařské středisko Ski Aréna Karlov právě zahajuje sezonu.

Bruntálskem zněly koledy

Chvíle pohody a sváteční nálady panovaly ve středu při setkání na akci Česko zpívá koledy. Lidé se sešli, aby si pro potěšení sobě i druhých společně zazpívali. V okrese Bruntál zněly koledy na třinácti místech.

Přijďte si společně s námi zazpívat koledy

Ve středu 13. prosince může každý zažít pohodovou vánoční atmosféru, kdy jsou si lidé blíž, pokud se setkají a společně si zazpívají krásné koledy. Od 18 hodin se potkáme na akci Česko zpívá koledy.

Na úterý se chystá jednání bruntálského zastupitelstva

Na svém posledním letošním zasedání se sejdou bruntálští zastupitelé. Zastupitelstvo města Bruntálu se uskuteční v úterý 12. prosince od 13 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

Vánoce jak za starých časů

Jak vypadaly oslavy vánočních svátků v minulosti, to přibližuje nová výstava na zámku v Bruntále. Je to období prostoupené náboženskou mystikou a oslavou narození Ježíše, ale také doba klidu a míru strávená v rodinném kruhu.

Během Adventu bude v Rýmařově co dělat

Během adventního období čeká na obyvatele Rýmařova nabitý program. Od 1. prosince, kdy bude na náměstí Míru za doprovodu různých hudebních a tanečních vystoupení slavnostně rozsvícen vánoční strom, připravili organizátoři až do konce svátků na dvacet akcí, z nichž si bude moci podle svého zájmu vybrat snad každý občan.

OBRAZEM: Rozsvícení vánočního stromu v Bruntále

V Bruntále patří k tradici slavnostního rozsvícení, že strom také dostane své jméno. Letos přišlo sedmdesát pět návrhů, ten vítězný vymyslel chlapec Tomáš Svoboda.

Svatohubertská mše v Třemešné: kostelem znělo halali

/FOTOGALERIE/ Nedělní mše v kostele v Třemešné byla věnována poctě české myslivosti, farář Jan Randa sloužil svatohubertskou mši.

Zubatá žába baví i její autory

Víte, že v Bruntále se v minulosti nacházel vstup do pekla? Ten byl ale později zazděn. Zevnitř.

Obří čáp pro Babiše

Od úterý má farma Čapí hnízdo nový přírůstek, sochu největšího čápa. Je z Jeseníků.

Bruntál možná bude mít více strážníků

Od ledna příštího roku se možná rozrostou počty bruntálských městských strážníků, a to o pět lidí.

Bruntál nabízí testy na drogy

Rodiče v Bruntále dostanou možnost ověřit si, zda jejich dítě užívá nějaké drogy. Od listopadu totiž bruntálská radnice zájemcům zdarma nabídne testy na detekci návykových látek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>