VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DALIBOR OTÁHAL

Dalibor Otáhal / Bruntálský a krnovský deník

redakce Bruntál

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Bruntále dojde na pěsti, zítra se chystá Boxerský galavečer

Milovníci boxu a bojových umění si zítra přijdou v Bruntále na své. Ve Společenském domě se uskuteční exhibice různých bojových umění a sebeobrany a zápasy profi boxu.

Myslivecká výstava trofejí zvěře zve do Rýmařova

Nejen myslivci, ale i široká veřejnost může o víkendu obdivovat trofeje zvěře, ulovené v honitbách našeho okresu. Myslivecká trofej je nejen připomínkou loveckého zážitku, ale také dokladem toho, jak kvalitní zvěř žije v lesích.  

V Kočově se obědvalo vepřové přímo na návsi

/FOTOGALERIE/ Veřejné zabijačky, které bývaly lákadlem na jarmarcích a hodech, už jsou minulostí. Návštěvníci neuvidí prase, ale jen vepřové speciality.

Velikonoce pokračují v Muzeu v Bruntále

Ještě několik dní bude žít bruntálský zámek Velikonocemi. K vidění je zde výstava Bruntálská kraslice 2018, která představuje výrobky ze stejnojmenné výtvarné soutěže s velikonoční tématikou.

Zahajují dvě výstavy: Historické hřbitovy a Bezprostředně

Dvě nové výstavy zvou k návštěvě Městského muzea v Rýmařově.

Svátek učitelů na Bruntálsku ve znamení oceňování

Bruntálský Amos pro Evu Nedomlelovou, Krnov ocenil kantory, jenž inspirují kolegy a Vladimíra Rybářová je mezi nejlepšími v kraji.

Krajina Ladislava Kucharského

Spolu s návštěvnickou sezonou na Sovinci zahajuje také první výtvarná výstava na hradě. Divákům se představí se svou tvorbou fotograf Ladislav Kucharský.

V Bruntále mají pro "velikonoční" dárce krve připravenou nadílku

Pokud někdo chce udělat na Velikonoce dobrý skutek, může třeba darovat krev na Transfúzní službě v Bruntále. Kromě velikonoční výzdoby a stylových velikonočních dekorací zde budou na příchozí na Zelený čtvrtek 29. března čekat také sladké odměny.

Velikonoce na zámku se soutěží Bruntálská kraslice

Tradiční velikonoční jarmark na zámku v Bruntále proběhne v sobotu 24. března od 9 do 15 hodin.

V Bruntále vzpomenou na Masaryka

Milovníkům historie je určena komentovaná vycházka v Bruntále k bývalému výletnímu místu Mexiku. Zajímavosti o této části města lidem povypráví Pavel Rapušák.

Hejtman a poslanec Ivo Vondrák zakoupil a předal invalidní vozík

Přání může mít rozličnou podobu. Klient Chráněného bydlení Sagapo v Bruntále Antonín Hradil si například přál invalidní vozík. To se mu vyplnilo v sobotu 17. března,kdy mu nový invalidní vozík koupil a osobně předal Ivo Vondrák.

Sklepák Radomil Uhlíř v Rýmařově provede diváky po své autorské výstavě obrazů

Rýmařov Městské muzeum v Rýmařově připravilo mimořádnou kulturní akci: komentovanou prohlídku výstavy Radomila Uhlíře. Uskuteční se středu 21. března v 17 hodin.

Žába se vydražila ze pětaosmdesát tisíc

Plyšák zubaté žáby, coby maskot závodní posádky, zatím Martinu Kolomému vítězství v Rallye Dakar nepřinesl. Zato ale každoročně pomáhá v dobročinnosti.

Uhlíř se v Rýmařově uvede jako výtvarník a zpěvák

Všestranně nadaný umělec Radomil Uhlíř se představí v sobotu 3. března v Rýmařově jako výtvarník i jako zpěvák.

Lyžařské karnevaly navštíví děd Praděd

Hned dva lyžařské karnevaly mohou zažít v sobotu 3. března návštěvníci v Malé Morávce v Karlově pod Pradědem. Jeden proběhne ve Ski Aréně Karlov, druhý v nedalekém areálu Ski centrum Pawlín.

Jedeme v tom společně. Už potřetí

Ve Vrbně pod Pradědem ve čtvrtek 1. března odstartoval třetí ročník rotopedové soutěže mezi domovy seniorů, nazvaný Jedeme v tom společně 3 aneb Po vlastech československých.

Na tělo. Dnes je premiéra filmu o Jindřichu Štreitovi

Dnes má premiéru nový dokumentární film o Jindřichu Štreitovi.

Broumovská skupina kostelů

Výstava fotografií v rýmařovském muzeu přibližuje barokní kostely Broumovska.

Na zimní olympiádu do Malé Morávky

V jednom z největších lyžařských středisek u nás, v Malé Morávce v Jeseníkách, je pro návštěvníky připraven bohatý závěrečný program Olympijského festivalu.

Do Bruntálu kdysi vedly tři brány

Informační tabule připomínají místa, kde v minulosti stály městské brány.

Účes kadeřnic z Bruntálu

Na soutěž v kosmetické a kadeřnické tvorbě Kalibr Cup v Lanškrouně vyrazili zástupci Střední odborné školy Bruntál.

Pocta pro jesenické areály

Kam jinam za zimní olympiádou, než do hor! Do Jeseníků! 

Valentýnské darování krve a večeře pro dva

Transfuzní služba zve dobrovolníky do Bruntálu na Valentýnské darování krve. Výherce čeká kromě dobrého pocitu i romantická večeře.

Kapela Večery v jednom pokřtí své nové album

Bruntálská folková kapela Večery v jednom zve své fanoušky na křest svého druhého alba s názvem Maják. Křest proběhne v sobotu 10. února v 19 hodin v bruntálském Africa Pubu.

V Bruntále o víkendu proběhne malý divadelní festival Za plat a…

Pět divadelních představení za sebou čeká na diváky v Městském divadle v Bruntále. Nejprve přijdou na řadu představení pro děti.

Pozemek pro novou farmu

Pokud bude dost vody, rozjede se v Bruntále chov ryb a pěstování zeleniny hydroponickým způsobem.

Závodníkům v zimním závodě chyběl sníh

Zima je největším nepřítelem v armádním závodě Winter Survival. Buď tím, že je, nebo naopak i tím, že není. V mrazech je závod krutý. Ale když není sníh, je to taky velký problém.

Nabídka dětem: na lyže zdarma za vysvědčení

Užít si páteční volný den díky pololetním prázdninám a zdarma si zalyžovat, to mohou dětští návštěvníci na sjezdovkách v Malé Morávce a v Karlově.

Anděl pro Bruntál

Památce židovských žen je věnována dřevořezba nazvaná Sestřičkám hvězd.

Policisté letos v Jeseníkách prověří své schopnosti společně s vojáky

V dovednostech, jak přežít v zimě v horách, bude v Jeseníkách až do čtvrtka soutěžit dvacet armádních týmů ze sedmi zemí Evropy a dvě policejní zásahové jednotky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT