VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DALIBOR OTÁHAL

Dalibor Otáhal / Bruntálský a krnovský deník

redakce Bruntál

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Výstavní síň: Lomnice

Lomnice u Rýmařova se změnila ve výstavní síň pod širým nebem. Podél cesty jsou vystaveny fotografie Jindřicha Štreita. 

Nejlepší ekologický sedlák roku je Jan Hořák z Janovic u Rýmařova

Janovice - Jak hospodaří nejlepší ekologický zemědělec roku? Jak to vypadá na jeho farmě? To se mohou lidé podívat tuto sobotu.  

Brixtn hraje už jen ve třech

Skupina Brixtn z Nové Pláně představila v červenci svůj nový klip Než mě spálí den. Natáčel se v Praze. Fanoušci jej mohou vidět na internetu nebo na televizní hudební stanici Óčko.

Auto z bazaru mělo stočený tachometr, autobazar Auto Hepnar prohrál soud

Narazit v autobazaru na auto se stočeným tachometrem není bohužel nic neobvyklého. Přesvědčil se o tom i Zdeněk Sýkora z Jesenicka, který má tuto špatnou zkušenost z bruntálského bazaru.

Zubatá žába má své pivo

Kdo to se zubatou žábou přežene, může mít ze žáby pěknou opičku. Tedy ale rozhodně ne pěknou princeznu.

Hodokvas na hradě Sovinci

Ani o nadcházejícím víkendu se návštěvníci na Sovinci nebudou nudit, připravena je jedna z největších akcí roku s názvem Hodokvas rytíře Kobylky.

Do Jeseníků míří sběrači borůvek

Příští víkend se do obce sjedou stovky lidí na borůvkové hody, takže borůvek tu bude potřeba. Na knedlíky, na buchty a na koláče i další dobroty z borůvek anebo jen tak na prodej.

Biskup požehnal penzion z bývalé fary ve Staré Vsi

Z bývalé fary ve Staré Vsi vznikl po rekonstrukci penzion, který nabízí ubytování v rámci církevní turistiky. Jde o druhou takto přestavěnou faru, tou první je objekt fary v Bohušově, ve které v roce 1951 působil kardinál František Tomášek.

Biskup požehná nový penzion v Jeseníkách

Ze staré fary ve Staré Vsi vznikl penzion, kde se mohou lidé ubytovat v rámci církevní turistiky. V okrese Bruntál tak vedle Bohušova přibylo ještě jedno ubytovací místo.

Větrný mlýn u Horních Životic

Na kopečku nad Horními Životicemi poblíž silnice z Horního Benešova na Opavu stojí jediný zdejší dochovaný větrný mlýn.

Víkendová bitva o hrad Sovinec nás přenese do Třicetileté války

Dobývání hradu Sovinec mohou vidět o nadcházejícím víkendu návštěvníci historické akce Za čest a krále aneb Sovinec v temné době války Třicetileté.

Autokemp Dolina v Ludvíkově v Jeseníkách

Autokemp v Ludvíkově nabízí ubytování v chatkách pro 2 až 4 osoby od 125 korun za osobu za noc.

Rybářský dům v Roudně

V obci Roudno v těsné blízkosti přehradní nádrže Slezská Harta je ubytovací zařízení, které využívají turisté a především rybáři.

Charitativní pochod pro sociálně terapeutické dílny Sagapo Bruntál

Vydat se na turistický pochod do okolí Karlovy Studánky a pomoci dobré věci mohou lidé v sobotu 28. července. Horské lázně Karlova Studánka pořádají čtvrtý ročník charitativně sportovní akce Nordic Walking Tour.

Karlovský maraton

Spoustu pohybu, zábavy a pochutnání nabízí na sobotu areál tábořiště V Malé Morávce v Karlově pod Pradědem. Pod názvem Karlovský maraton je připraven celodenní program sportovně rekreačních aktivit pro širokou veřejnost, který vyvrcholí mistrovstvím o nejlepší kotlíkový guláš.

Hradní bestie na Sovinci

O nadcházejícím víkendu ovládnou hrad Sovinec hradní bestie. V sobotu i v neděli se tak opět mohou návštěvníci těšit na další z řady kulturních akcí, které na Sovinci od jara až do podzimu probíhají.

Oslavy v Horním Městě

Svou hornickou minulost si na obecních oslavách připomene Horní Město. Od čtvrtku 19. do neděle 22. července se zde uskuteční Hornické dny a Hornoměstské hody.  

Dar na sociální služby pro společnost Help-in

Obecně prospěšná společnost Help-in, poskytující sociální služby na Bruntálsku, v minulých dnech získala finanční dar na podporu své činnosti.

Čápi pro Babiše

Obří čtyřmetrové čápy mohou diváci vidět ve středních Čechách na farmě Čapí hnízdo a nebo v Jiříkově.

Návštěvníky provede Praděd

Na bájného ducha jesenických hor děda Praděda mohou o nastávajícím víkendu narazit lidé v Jiříkově. Živý děd Praděd bude v sobotu 14. a v neděli 15. července průvodcem v Pradědově galerii U Halouzků.

Cyklisté si přihnuli

V neděli 1. července kolem dvacáté hodiny v Bruntále na křižovatce ulic Dr. E. Beneše, Květná a Zeyerova nedal 38letý cyklista přednost vozidlu Škoda.

Svědci mají objasnit nehodu

Krnov – Policisté hledají svědky dopravní nehody, kdy se cyklista srazil s osobním automobilem.

V Jindřichově hořela stodola

Jindřichov – Škodu zhruba za milion korun si vyžádal požár stodoly v Jindřichově.

Hrad Sovinec láká na šperkařský jarmark i na netradiční festival

O nadcházejícím prodlouženém víkendu bude na hradě Sovinci pořádně živo. Ve čtvrtek a v pátek zde proběhne akce Sovinecký šperk, na níž v sobotu a neděli naváže netradiční multižánrový festival Bubofest.

Dostihový svátek ve Světlé Hoře

Dostihový den ve Světlé Hoře patří na Bruntálsku k nejvýznamnějším sportovním událostem roku.

Cesta vlakem do srdce Jeseníků

Na výlet vlakem z Bruntálu do Malé Morávky se mohou opět vydat turisté. Na lokálce byl po devíti letech obnoven víkendový a sváteční provoz během prázdnin.

Kvůli mstě si pořídil dva granáty

Pořádně se pomstít svému bývalému zaměstnavateli ze Svobodných Heřmanic hodlal čtyřiadvacetiletý muž. Účty si s ním hodlal vyřídit dvěma ručními granáty z 2. světové války.

Vlak do Malé Morávky dostal zelenou

Vedle známé Osoblažky se mohou výletníci na Bruntálsku svézt také dalším turistickým vlakem na trati z Bruntálu do Malé Morávky.

Ocenění "Dobrá duše" putuje letos do Vrbna pod Pradědem

Domov pro seniory ve Vrbně pod Pradědem si za své aktivity vysloužil ocenění v šestém ročníku soutěže, která hodnotí činnost v zařízeních sociálních služeb.

OBRAZEM: Dny města Bruntálu připomněly 805. výročí

Město Bruntál má za sebou třídenní oslavy, připomnělo si 805. výročí svého založení. Slavnosti probíhaly na několika místech. Dny města Bruntálu nabídly lidem pestrý program od sportu, soutěží a akcí pro děti, módních přehlídek, jarmarku až po koncerty a další kulturní vystoupení.

Letní koupaliště v Bruntále

V Bruntále je letní koupaliště v městském parku otevřeno už od začátku června. Otvírací doba je od 10 do 19 hodin.

OBRAZEM: Záchranáři soutěžili na Slezské Hartě

Na hladině Slezské Harty se pohupuje tělo muže. Právě k němu doráží čtyři záchranáři na člunu. „Co se vám stalo, jak jste na tom?“ ptá se jeden ze záchranářů. „Spadl jsem z vodního skútru,“ odpovídá zraněný muž. „Nebojte se, pomůžeme vám,“ uklidňuje ho záchranář a ptá se na další okolnosti ohledně úrazu.

Skotské hry v Bruntále

Jak poměřují svou sílu a dovednosti skotští horalé, to si vyzkoušeli školáci v Bruntále na čtvrtém ročníku Skotských her.

Bruntál oslaví výročí založení

Město Bruntál slaví 805. výročí založení. Dny města proběhnou od pátku 15. do neděle 17. června.

Janovický zámek zahajuje sezonu

Na zámku v Janovicích proběhne v sobotu 9. června, oficiální zahájení sezony. Návštěvníci uvidí výstavy, vystoupení dětí, rýmařovské základní umělecké školy, divadelníků i hudebních skupin.

Děti soutěžily o Zlatou srnčí trofej

/FOTOGALERIE/ Ve vědomostech o přírodě a myslivosti soutěžily děti v Bruntále. V sídle Okresního mysliveckého spolku Bruntál proběhla soutěž o Zlatou srnčí trofej. V sobotu 2. června se zde potkaly děti z přírodovědných a mysliveckých kroužků ze Zátoru, Třemešné, Břidličné a Bruntálu.

Festival plný cyklistické zábavy

Svah a šestisedačková lanovka na Kopřivné v Malé Morávce slouží nyní cyklistům. O víkendu 2. a 3. června se zde koná Kopřivná Bike Festival 2018, dvoudenní festival zaměřený na cyklistiku a vše kolem ní, plný cyklozábavy, soutěží, testování kol a závodů.  

OBRAZEM: Muzejní noc na zámku v Bruntále

Překrásného veterána, předválečný osobní vůz Tatra, mohli obdivovat návštěvníci Muzejní noci v Bruntále.

OBRAZEM: Lidé si prohlédli výrobu v Břidličné

Břidličná – Do výrobních prostor jednoho z největších průmyslových podniků v okrese Bruntál mohli zájemci nahlédnout na dnu otevřených dveří v sobotu 26. května.

Výstava na ulici přibližuje minulost Vrbenska

Působivé nahlédnutí do života a historie Vrbna pod Pradědem nabízí nová výstava nazvaná Výstava na ulici. Připravil ji Spolek Přátelé Vrbenska u příležitosti stého výročí založení Československa.  

Jarmark nabízí nápady, jak trávit volný čas na Rýmařovsku

Volný čas a především jak ho trávit, co vše se dá podniknout, to nabízí dnešní jarmark volnočasových aktivit v Rýmařově.

Na jarmarku se nabízí volný čas

Volný čas a především jak ho trávit, co vše se dá podniknout, to nabízí ve čtvrtek 24. května jarmark volnočasových aktivit v Rýmařově.

Vyšetření melanomu na náměstí v Bruntále a v Rýmařově

Krátké preventivní vyšetření přímo na ulici mohou absolvovat lidé v Bruntále a v Rýmařově.

Karlova Studánka má své lázeňské pivo

Návštěvníci Karlovy Studánky se mohou napít nejen zdejší jedinečné minerální vody, ale také lázeňského piva.

Žákyně z Břidličné získaly ocenění za obrázky brhlíka lesního

Výtvarné práce žákyň Základní školy v Břidličné získaly ocenění v celostátní soutěži. Dílka děvčat z 6. A, Nely Krištiakové a Natálie Lašákové, zaujala porotu natolik, že obsadila ve své kategorii (11 až 12 let) druhé a třetí místo.

Lovy nejen beze zbraní, tentokrát o rybách

Spisovatel, rybář a myslivec Štěpán Neuwirth z Polanky nad Odrou byl dalším hostem pořadu Lovy nejen beze zbraní ve Vrbně pod Pradědem.

Úspěšná lovecká sezona: na Bruntálsku odlovili zřejmě rekordní počet černé zvěře

/FOTOGALERIE/ Chovatelská přehlídka trofejí v Rýmařově zhodnotila uplynulou loveckou sezonu v honitbách našeho okresu. Všechny vystavené trofeje srnců, jelenů, daňků, muflonů a další zvěře prošly rukama hodnotitelských komisí.

Veletrh maturitních prací v Bruntále

Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Bruntál zkouší uvést v život veletrh maturitních prací, kde své práce a podnikatelské záměry prezentují studenti školy. Na počátku dubna se uskutečnil už druhý ročník. Představilo se zde přes sedmdesát studentů.

V Bruntále dojde na pěsti, zítra se chystá Boxerský galavečer

Milovníci boxu a bojových umění si zítra přijdou v Bruntále na své. Ve Společenském domě se uskuteční exhibice různých bojových umění a sebeobrany a zápasy profi boxu.

Myslivecká výstava trofejí zvěře zve do Rýmařova

Nejen myslivci, ale i široká veřejnost může o víkendu obdivovat trofeje zvěře, ulovené v honitbách našeho okresu. Myslivecká trofej je nejen připomínkou loveckého zážitku, ale také dokladem toho, jak kvalitní zvěř žije v lesích.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT