VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BŘETISLAV LAPISZ

Břetislav Lapisz / Moravskoslezský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jaké novinky v podávání daní z nemovitostí nás letos čekají?

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2014 končí letos v pátek 31. ledna. Týká se především nových vlastníků pozemků, zdanitelných staveb a bytových a nebytových jednotek

Skibusy do Jeseníků

Jeseníky - Stejně jako v předchozích sezonách budou letos jezdit speciální skibusy do lyžařských center v Jeseníkách. Díky nim se lyžaři dostanou přímým spojem třeba z Krnova až na Ovčárnu. Samozřejmě tyto spoje uvítají také běžní cestující bez lyží.

Žaloba na Beck Europe

Kraj - Žalobu na společnost Beck Europe s.r.o., která kromě vlastních aktivit také zaštiťuje RTS Switzerland, podalo v březnu Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska. Informovala o tom předsedkyně sdružení Marcela Reichelová.

Telefonování za jízdy přiznává polovina řidičů

Kraj -Tuzemští řidiči zvládají při jízdě autem nejen jíst, ale i telefonovat či posílat esemesky. Vyplynulo to z exkluzivního průzkumu společnosti GE Money Auto.

Zdravotní pojišťovna Media se sloučí s VZP

Kraj -Media, jedna z menších zdravotních pojišťoven, končí svoji činnost. Nepodařilo se jí získat minimální počet pojištěnců, což je sto tisíc, a proto se v následujících dnech sloučí s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP).

Letos bude lépe, myslí si téměř dvě pětiny obyvatel

Kraj - Devětatřicet procent obyvatel Moravskoslezského kraje si podle průzkumu GE Money Bank myslí, že v letošním roce dojde ke zlepšení ekonomické situace. Naopak zhoršení očekává třetina oslovených.

Blíží se konec lhůty pro podání přiznání k dani z nemovitostí

Ostrava - Konec lhůty pro podání přiznání k dani z nemovitostí na rok 2011 připadá letos na pondělí 31. ledna.

Termín ukončení přihlášek do Fasády kraje se blíží

Ostrava- Do pondělí 31. ledna mohou architekti, projektanti, realizátoři, případně soukromí investoři přihlásit své projekty už do devátého ročníku soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje.

Přihlášky do Fasády jen do konce ledna

Ostrava- Už jen do konce ledna přijímají organizátoři přihlášky do soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje 2010.

Ornitologové budou sčítat vodní ptáky

Kraj -O víkendu budou ornitologové procházet nezamrzlé úseky vodních toků, rybníky a také vodní nádrže a sčítat vodní ptáky zimující v České republice.

Lidí, kteří nezvládají splácet dluhy, přibývá

Ostrava -Počty lidí, kteří podali u ostravského krajského soudu insolvenční návrhy, se zvyšují. V roce 2008 bylo podáno 1007 návrhů, za devět měsíců loňského roku to už bylo 2,3 tisícovky návrhů.

Před dušičkami: Třicet procent prodejců neprošlo

Kraj -Téměř devětadvacet procent prodejců z více než dvou stovek kontrolovaných porušilo při prodeji dušičkových věnců a dalších předmětů, které se prodávají v období před Dušičkami, závazné právní předpisy¨.

Dodavatele plynu změnily desítky tisíc domácností

Kraj - Stále více nejen domácností, ale i středních odběratelů či velkoodběratelů už si zvyklo na to, že si mohou vybrat firmu, která je bude zásobovat zemním plynem.

Zelená úsporám? Žádostí přibývá

Kraj- Zelená úsporám? Žádostí přibývá tak rychle, že to vyvolává pochybnosti, míní zástupce poradenského centra. Už téměř čtyřicet tisíc žádostí s celkovou výší podpory 11,4 miliardy korun podali zájemci o dotaci v programu Zelená úsporám.

Po násilnickém deviantovi kriminalisté stále pátrají

Kraj- Po zhruba padesátiletém deviantovi, který minulé úterý a minulou středu znásilnil, či se pokusil znásilnit na území Moravskoslezského a Zlínského kraje pět žen a dívek, kriminalisté stále pátrají.

Včelaři mohou žádat o dotaci

Kraj- O příspěvek v rámci dotačního programu poskytování příspěvků na podporu včelařství v Moravskoslezském kraji budou moci chovatelé včel žádat i letos. Program už schválili krajští zastupitelé.

Od neděle platí první změny ve vlakovém jízdním řádu

Ostrava - V neděli sedmého března vstoupí v platnost první změny vlakového jízdního řádu.

V autech zloději našli hodně bohatý úlovek

Ostrava -O věci v celkové hodnotě 112 tisíc korun přišel v průběhu deseti minut prvního srpnového úterka jednapadesátiletý muž z Rýmařova, který zaparkoval automobil Volkswagen Sharan na Libušině ulici v Ostravě-Přívoze.

Developeři: projekty přibrzdíme, v kraji ale zůstáváme

Moravskoslezský kraj- Některé své projekty na severovýchodě republiky developeři kvůli světové finanční krizi přibrzdí. Neznamená to však, že by developeři chtěli Moravskoslezský kraj opustit.

Zloděje elektřiny dokáží odhalit

Moravskoslezský kraj - Díky špičkové technice, která někdy připomíná vybavení agenta 007 Jamese Bonda, odhaluje ČEZ černé odběratele.

Pálenice hlásí: Bída! Je to nejhorší sezona za dvanáct let

Moravskoslezský kraj - Prachbídná úroda ovoce na severovýchodě republiky přidělává vrásky lidem v lihovarech a pěstitelských pálenicích. Nemají co dávat do kotlů, proti loňsku klesl počet zakázek na zhruba čtvrtinu, možná i pětinu.

V kraji jsou dvě stovky brownfieldů, které mohou investoři využít

Moravskoslezský kraj - Moravskoslezský kraj může při budoucím rozvoji využít staré průmyslové areály, takzvané brownfieldy. Využití brownfieldů byl proto věnován dopolední blok konference Investment & Business Forum, kterou ve dnech 30. září a 1. října uspořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezské­ho kraje.

Padesátníkové otazníky aneb Jak je zaokrouhlovat

Ostrava - Jak po zrušení platnosti padesátihaléřů zaokrouhlují obchodníci nákupy? Zkušenosti některých zákazníků, kteří si postěžovali redakci, ukazují, že obchodníci v některých menších obchodech postupují nesprávně.

Kdo bude nejlepším podnikatelem kraje?

Moravskoslezský kraj - Soutěž o nejlepšího podnikatele připravila společnost Ernst & Young ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Chtějí přilákat více turistů

Moravskoslezský kraj - Rozsáhlou strategii rozvoje cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji, jejíž součástí bude mimo jiné vytipování nových investičních příležitostí v turismu a vytčení „hranic“ turistických regionů, připravuje Agentura pro regionální rozvoj (ARR).

V republice spotřeba elektřiny stoupá, v kraji klesá

Moravskoslezský kraj - V České republice podle statistik Energetického regulačního úřadu dosáhlo zvýšení spotřeby elektřiny meziročně tři procenta.

V létě mají zloději ve vlacích a na nádražích žně

Moravskoslezský kraj - Prázdniny a léto jsou neodmyslitelně spojeny s cestováním. Lidé, kteří jezdí vlakem, by ale měli být hodně opatrní. Policisté totiž právě v prázdninových měsících zaznamenávají výrazně vyšší aktivitu zlodějů ve vlacích i na nádražích.

Lijáky zvedly hladiny, přidělaly práci hasičům

Moravskoslezský kraj - V průběhu necelých čtyř hodin, kdy prudké lijáky postihly část severovýchodu republiky, vyjížděli moravskoslezští hasiči k téměř devadesáti zásahům.

Šoféři v kraji bourají letos zatím méně

Moravskoslezský kraj - Necelých dvanáct tisíc dopravních nehod šetřili v prvním pololetí na území bývalého severomoravského kraje policisté. Proti loňsku je počet nehod nižší o více než třináct stovek.

Pozor na garážové prodejce

Moravskoslezský kraj - Na praktiky nekalé konkurence, které často hraničí s podvody, upozorňují zástupci nedávno vzniklé Komory realitních kanceláří ČR.

Prudce podražily jedlé oleje a margaríny

Region - Ceny 400gramového balení margarínu Flora, respektive půlkilogramového balení ramy, které se ještě v dubnu daly nakoupit mezi 29,90 až 33,90 koruny, šly v posledních dnech prudce nahoru.

Na severovýchodě republiky se zvířecí nákazy objevují výjimečně

Moravskoslezský kraj - Vzteklina, slintavka, kulhavka, králičí mor, nemoc šílených krav. Choroby, kterých se chovatelé obávají, se v posledních letech na severovýchodě republiky objevují jen velmi výjimečně.

Využívat obilí jako palivo? Je to nesmysl, shodují se většinou zemědělci

Region - Omezit dodávky své produkce potravinářům a zaměřit se na plodiny, které se využívají při výrobě biopaliv? Zemědělci říkají, že do takových experimentů se pouštět moc nechtějí.

Smlouvy někdy zavánějí lichvou

Moravskoslezský kraj - Splatili předčasně půjčku a stálo je to desetitisíce navíc. Proč? Špatně si prostudovali svou smlouvu o úvěru. I když smlouvám nerozumíme, přesto je podepisujeme jako o život.

Na opravy silnic půjde letos v kraji 1,8 miliardy korun

Moravskoslezský kraj - Zhruba 1,8 miliardy korun půjde letos na výstavbu a modernizaci silnic druhých a třetích tříd v Moravskoslezském kraji.

V soutěži o Zaměstnavatele regionu uspěla Dalkia

Moravskoslezský kraj - Už pátý ročník soutěže jobpilot.cz Zaměstnavatel regionu už zná svého letošního vítěze i v Moravskos­lezském kraji.

Fasáda kraje už zná své vítěze i poraženého

Moravskoslezský kraj - Své nové vítěze i poraženého už zná soutěž Fasáda Moravskoslezského kraje. Výsledky už šestého ročníku soutěže byly vyhlášeny v ostravském klubu Parník.

Přechody pro chodce jsou pořád místy, kde umírají lidé

Moravskoslezský kraj - Na území Moravskoslezského kraje došlo v lednu a únoru k devětatřiceti nehodám.

Drogy: kraji patří za loňský rok "přední příčky"

Moravskoslezský kraj - V Moravskoslezském kraji loni policisté odhalili 287 pachatelů, kteří se dopouštěli trestné činnosti spojené s drogami.

Nový trend: Zloději jdou po zboží, které obchodníci nabízejí v akcích

Moravskoslezský kraj - Jak se krade v obchodech? Někdo sní čokoládu přímo v prodejně, další schová kradené věci pod bundu, jiný zkusí ukrýt lup pod spodní prádlo.

Při výprodejích se šidilo i letos

Moravskoslezský kraj - Téměř ve čtvrtině obchodů, které při kontrolách výprodejů a slev navštívili inspektoři, byly zjištěny nedostatky. Pracovníci české obchodní inspekce prověřili v průběhu ledna a února v Moravskoslezském a Olomouckém kraji 122 obchodů.

Plyn podraží také v dubnu

Moravskoslezský kraj - Po lednovém zdražení cen zemního plynu pro domácnosti o necelých devět procent budou muset lidé od dubna při platbách za tento zdroj energie opět sáhnout hlouběji do kapes.

Zámky chátrají, jaký osud čeká památky na Osoblažsku?

Moravskoslezský kraj - Smutný osud potkal nemálo historických památek na severovýchodě republiky. Některé utrpěly škody v době války, dalších čtyřicet let se do nich neinvestovalo vůbec, nebo jen minimálně. Ani po roce 1989 však řadě památek takzvaně pšenka moc nekvetla.

Fasáda Moravskoslezského kraje už má své favority

Ostrava - Sedmičlenná porota soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje 2007 už zná své favority. Při posuzování fotografií přihlášených objektů porotci vybrali objekty, které postupují do užšího kola soutěže.

Hostinští nejvíce šidili na mírách nápojů a hmotnosti pokrmů

Moravskoslezský kraj - Celkem 6682 provozoven veřejného stravování zkontrolovali loni v celé republice pracovníci České obchodní inspekce (ČOI). V téměř 2,5 tisícovce provozoven přitom zjistili porušení některé z povinností stanovených zákonem o ochraně spotřebitele.

Další evropské peníze pro kraj

Moravskoslezský kraj - Regionální rada včera v nedělí 3. února vyhlásila dalších pět výzev k předkládání žádostí o dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Palírny pojedou až do března, kvasů je letos rekordní množství

Moravskoslezský kraj - I na severovýchodě republiky v této sezoně pěstitelé využili loňskou velkou úrodu ovoce. Proti minulým letům v pálenicích a lihovarech zaznamenávají až dvojnásobně větší poptávku po vypálení ovocných kvasů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT