VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BŘETISLAV LAPISZ

Břetislav Lapisz / Moravskoslezský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jaké novinky v podávání daní z nemovitostí nás letos čekají?

Lhůta pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2014 končí letos v pátek 31. ledna. Týká se především nových vlastníků pozemků, zdanitelných staveb a bytových a nebytových jednotek

Skibusy do Jeseníků

Jeseníky - Stejně jako v předchozích sezonách budou letos jezdit speciální skibusy do lyžařských center v Jeseníkách. Díky nim se lyžaři dostanou přímým spojem třeba z Krnova až na Ovčárnu. Samozřejmě tyto spoje uvítají také běžní cestující bez lyží.

Žaloba na Beck Europe

Kraj - Žalobu na společnost Beck Europe s.r.o., která kromě vlastních aktivit také zaštiťuje RTS Switzerland, podalo v březnu Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska. Informovala o tom předsedkyně sdružení Marcela Reichelová.

Telefonování za jízdy přiznává polovina řidičů

Kraj -Tuzemští řidiči zvládají při jízdě autem nejen jíst, ale i telefonovat či posílat esemesky. Vyplynulo to z exkluzivního průzkumu společnosti GE Money Auto.

Zdravotní pojišťovna Media se sloučí s VZP

Kraj -Media, jedna z menších zdravotních pojišťoven, končí svoji činnost. Nepodařilo se jí získat minimální počet pojištěnců, což je sto tisíc, a proto se v následujících dnech sloučí s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP).

Letos bude lépe, myslí si téměř dvě pětiny obyvatel

Kraj - Devětatřicet procent obyvatel Moravskoslezského kraje si podle průzkumu GE Money Bank myslí, že v letošním roce dojde ke zlepšení ekonomické situace. Naopak zhoršení očekává třetina oslovených.

Blíží se konec lhůty pro podání přiznání k dani z nemovitostí

Ostrava - Konec lhůty pro podání přiznání k dani z nemovitostí na rok 2011 připadá letos na pondělí 31. ledna.

Termín ukončení přihlášek do Fasády kraje se blíží

Ostrava- Do pondělí 31. ledna mohou architekti, projektanti, realizátoři, případně soukromí investoři přihlásit své projekty už do devátého ročníku soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje.

Přihlášky do Fasády jen do konce ledna

Ostrava- Už jen do konce ledna přijímají organizátoři přihlášky do soutěže Fasáda Moravskoslezského kraje 2010.

Ornitologové budou sčítat vodní ptáky

Kraj -O víkendu budou ornitologové procházet nezamrzlé úseky vodních toků, rybníky a také vodní nádrže a sčítat vodní ptáky zimující v České republice.

Lidí, kteří nezvládají splácet dluhy, přibývá

Ostrava -Počty lidí, kteří podali u ostravského krajského soudu insolvenční návrhy, se zvyšují. V roce 2008 bylo podáno 1007 návrhů, za devět měsíců loňského roku to už bylo 2,3 tisícovky návrhů.

Před dušičkami: Třicet procent prodejců neprošlo

Kraj -Téměř devětadvacet procent prodejců z více než dvou stovek kontrolovaných porušilo při prodeji dušičkových věnců a dalších předmětů, které se prodávají v období před Dušičkami, závazné právní předpisy¨.

Dodavatele plynu změnily desítky tisíc domácností

Kraj - Stále více nejen domácností, ale i středních odběratelů či velkoodběratelů už si zvyklo na to, že si mohou vybrat firmu, která je bude zásobovat zemním plynem.

Zelená úsporám? Žádostí přibývá

Kraj- Zelená úsporám? Žádostí přibývá tak rychle, že to vyvolává pochybnosti, míní zástupce poradenského centra. Už téměř čtyřicet tisíc žádostí s celkovou výší podpory 11,4 miliardy korun podali zájemci o dotaci v programu Zelená úsporám.

Po násilnickém deviantovi kriminalisté stále pátrají

Kraj- Po zhruba padesátiletém deviantovi, který minulé úterý a minulou středu znásilnil, či se pokusil znásilnit na území Moravskoslezského a Zlínského kraje pět žen a dívek, kriminalisté stále pátrají.

Včelaři mohou žádat o dotaci

Kraj- O příspěvek v rámci dotačního programu poskytování příspěvků na podporu včelařství v Moravskoslezském kraji budou moci chovatelé včel žádat i letos. Program už schválili krajští zastupitelé.

Od neděle platí první změny ve vlakovém jízdním řádu

Ostrava - V neděli sedmého března vstoupí v platnost první změny vlakového jízdního řádu.

V autech zloději našli hodně bohatý úlovek

Ostrava -O věci v celkové hodnotě 112 tisíc korun přišel v průběhu deseti minut prvního srpnového úterka jednapadesátiletý muž z Rýmařova, který zaparkoval automobil Volkswagen Sharan na Libušině ulici v Ostravě-Přívoze.

Developeři: projekty přibrzdíme, v kraji ale zůstáváme

Moravskoslezský kraj- Některé své projekty na severovýchodě republiky developeři kvůli světové finanční krizi přibrzdí. Neznamená to však, že by developeři chtěli Moravskoslezský kraj opustit.

Zloděje elektřiny dokáží odhalit

Moravskoslezský kraj - Díky špičkové technice, která někdy připomíná vybavení agenta 007 Jamese Bonda, odhaluje ČEZ černé odběratele.

Pálenice hlásí: Bída! Je to nejhorší sezona za dvanáct let

Moravskoslezský kraj - Prachbídná úroda ovoce na severovýchodě republiky přidělává vrásky lidem v lihovarech a pěstitelských pálenicích. Nemají co dávat do kotlů, proti loňsku klesl počet zakázek na zhruba čtvrtinu, možná i pětinu.

V kraji jsou dvě stovky brownfieldů, které mohou investoři využít

Moravskoslezský kraj - Moravskoslezský kraj může při budoucím rozvoji využít staré průmyslové areály, takzvané brownfieldy. Využití brownfieldů byl proto věnován dopolední blok konference Investment & Business Forum, kterou ve dnech 30. září a 1. října uspořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezské­ho kraje.

Padesátníkové otazníky aneb Jak je zaokrouhlovat

Ostrava - Jak po zrušení platnosti padesátihaléřů zaokrouhlují obchodníci nákupy? Zkušenosti některých zákazníků, kteří si postěžovali redakci, ukazují, že obchodníci v některých menších obchodech postupují nesprávně.

Kdo bude nejlepším podnikatelem kraje?

Moravskoslezský kraj - Soutěž o nejlepšího podnikatele připravila společnost Ernst & Young ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Chtějí přilákat více turistů

Moravskoslezský kraj - Rozsáhlou strategii rozvoje cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji, jejíž součástí bude mimo jiné vytipování nových investičních příležitostí v turismu a vytčení „hranic“ turistických regionů, připravuje Agentura pro regionální rozvoj (ARR).

V republice spotřeba elektřiny stoupá, v kraji klesá

Moravskoslezský kraj - V České republice podle statistik Energetického regulačního úřadu dosáhlo zvýšení spotřeby elektřiny meziročně tři procenta.

V létě mají zloději ve vlacích a na nádražích žně

Moravskoslezský kraj - Prázdniny a léto jsou neodmyslitelně spojeny s cestováním. Lidé, kteří jezdí vlakem, by ale měli být hodně opatrní. Policisté totiž právě v prázdninových měsících zaznamenávají výrazně vyšší aktivitu zlodějů ve vlacích i na nádražích.

Lijáky zvedly hladiny, přidělaly práci hasičům

Moravskoslezský kraj - V průběhu necelých čtyř hodin, kdy prudké lijáky postihly část severovýchodu republiky, vyjížděli moravskoslezští hasiči k téměř devadesáti zásahům.

Šoféři v kraji bourají letos zatím méně

Moravskoslezský kraj - Necelých dvanáct tisíc dopravních nehod šetřili v prvním pololetí na území bývalého severomoravského kraje policisté. Proti loňsku je počet nehod nižší o více než třináct stovek.

Pozor na garážové prodejce

Moravskoslezský kraj - Na praktiky nekalé konkurence, které často hraničí s podvody, upozorňují zástupci nedávno vzniklé Komory realitních kanceláří ČR.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT