Ať už patříte mezi fandy elektroojetin a primárně se koukáte po těchto vozech, nebo spíše potřebujete druhé auto do rodiny a na pojíždění po městě a na nákupy, máme pro vás dobrou zprávu. Ojeté elektroauto v dobrém stavu se dá dneska koupit už i za velmi dobré peníze od 300 tisíc korun nahoru.

„Slušné elektro auto dnes seženete i v cenové hladině od 300 do 500 tisíc korun. Na našem webu TipCars.com máme takovýchto vozů v nabídce více než 150, od značek jako jsou Volkswagen, BMW, Škoda, Renault a další. Vlastní elektroauto tedy nemusí být již výsadou bohatých, ale může si jej dovolit téměř každý, kdo elektromobilitě fandí,“ říká Marek Knieža, ředitel inzertního auto-moto webu TipCars.com.

V dalším díle seriálu jsme pro vás vytipovali čtyři elektroauta s cenou kolem 400 tisíc korun. Více se o nich dozvíte níže, prohlédnout si jednotlivé tipy můžete v naší fotogalerii.

Tipy na ojetiny: elektro auta za 400 tisíc

BMW i3

close BMW i3. info Zdroj: se svolením BMW invelt Praha zoom_in BMW i3.

Náš první tip je na vůz BMW i3, který se prodává za 399 000 Kč (možnost odpočtu DPH). V provozu je od února 2016 a najeto má 110 tisíc kilometrů. Auto má elektro motor s výkonem 75 kW (102 PS).

Ve výbavě najdete například multifunkční volant, startování tlačítkem, vyhřívaná sedadla, přední světla LED, dvouzónovou klimatizaci či satelitní navigaci.

Škoda Citigo iV

close Škoda Citigo iV Style. info Zdroj: se svolením Havex auto zoom_in Škoda Citigo iV Style.

Náš druhý tip je na vůz Škoda Citigo iV Style, který se prodává za 437 999 Kč (možnost odpočtu DPH). V provozu je od roku 2021 a najeto má 13 tisíc kilometrů. Auto má elektro motor s výkonem61 kW (83 PS).

Ve výbavě najdete například šest airbagů, automatickou klimatizaci, tempomat, multifunkční volant, vyhřívaná sedadla, tónovaná skla či palubní počítač.

Volkswagen e-Golf

close Volkswagen e-Golf. info Zdroj: se svolením Louwman Automarket zoom_in Volkswagen e-Golf.

Náš třetí tip je na vůz Volkswagen e-Golf, který se prodává za 419 900 Kč. V provozu je od prosince 2019 a najeto má 32 tisíc kilometrů. Auto má elektro motor s výkonem 100 kW (136 PS).

Ve výbavě najdete například šest airbagů, přední i zadní parkovací senzory, hands free, satelitní navigaci, přední i zadní světla LED, dvouzónovou klimatizaci, vyhřívané přední sklo, palubní počítač, malý kožený paket či multifunkční volant.

Renault Zoe

close Renault Zoe. info Zdroj: se svolením AutoPalace Spořilov zoom_in Renault Zoe.

Náš čtvrtý tip je na vůz Renault Zoe, který se prodává za 359 900 Kč (možnost odpočtu DPH). V provozu je od května 2018 a najeto má 49 tisíc kilometrů. Auto má elektro motor s výkonem 41 kW (56 PS).

Ve výbavě najdete například čtyři airbagy, manuální klimatizaci, palubní počítač, start-stop systém, multifunkční volant, přední i zadní světla LED či tempomat.

Celou nabídku těchto vozů najdete ZDE.

Na co si dát pozor při koupi ojetého auta? A jak ojeté auto rychle prodat?

  • Na tyto a další zajímavé otázky odpovídal šéf inzertního auto-moto webu TipCars Marek Knieža. 
  • Podívejte se ve videocastu Deník s nadhledem na jeho rady a doporučení.
Deník s nadhledem | Video: Vitovská Ivana

Proč je výhodné hledat auto na webu TipCars.com?

  • Výhodou je samotný systém vyhledávání, který je postaven tak, ať je co nejvíce komfortní pro každého uživatele.
  • „Sledovali jsme, co lidé na našich stránkách nejvíce zadávají a hledají, a tyto jejich nejčastější požadavky jsme jim nabídli ve zjednodušené předvolbě. Víme, že se hlavně hledá značka, model, cena do určité výše, rok výroby, motor či převodovka. Méně už dneska lidé řeší stav kilometrů, protože v tomto údaji se dříve v inzerátech dost lhalo,“ vysvětluje ředitel TipCars.com Marek Knieža.
  • Inzertní auto-moto web TipCars.com umí každému najít auto i podle dalších detailů a přání, třeba s vyhřívanými sedadly, s automatickou převodovkou nebo s tažným zařízením. Můžete si vybrat i více aut a pak je navzájem srovnávat na takzvaném „parkovišti“. A pokud zrovna nenajdete vůz podle vašich představ, založíte si na webu „hlídacího psa“, který za vás pohlídá nové inzeráty a upozorní vás na ně.
  • Podrobnější informace k mnoha modelům starších aut i jejich hodnocení odborníkem můžete najít i ve speciální rubrice Poradna TipCars, kterou najdete ZDE.

TipCars.com patří do skupiny Vltava Labe Media, která vydává i regionální Deník.