Občané dbalí zákona se před cestou autem nebo pěším výletem radili s weby, které umí nakreslit hranice okresů a obecních katastrů. Na apríla ale mapy.cz omezily své funkce s odůvodněním, že na základě nových vládních nařízení lze cestovat prstem po mapě maximálně kilometr od místa bydliště, po 21 hodině si můžete prohlížet mapy pouze pokud vlastníte psa a na použití plánovače trasy potřebujete vyplnit čestné prohlášení.

Přibývají soutěže, ve kterých se volí největší koronavirové stupidity. K favoritům patří povinný respirátor na prázdné ulici, zákaz kafe v kelímku nebo nočního vycházení bez psa.

Portál mapy.cz si neodpustil aprílový žertík, který paroduje vládní nařízení.Portál mapy.cz si neodpustil aprílový žertík, který paroduje vládní nařízení.Zdroj: zdroj: mapy.cz

Zákonodárci nás uvěznili v džungli nesrozumitelných a nevymahatelných příkazů a zákazů, které si nelze zapamatovat už jen proto, že se neustále mění. Nedávno televize dělala anketu v parlamentu, zda sami zákonodárci vědí, kolik věřících smí do kostela, kolik příbuzných na svatbu, zda je respirátor povinný v lese nebo v kolik hodin ráno končí zákaz vycházení. Politici prokázali trestuhodnou neznalost vládních nařízení bez ohledu na to, zda patří ke koalici nebo k opozici.

Princip „neznalost zákona neomlouvá“ jsme zdědili z římského práva. Potomkům můžeme odkázat princip „Nesrozumitelný zákon plný pitomostí je dobrý leda tak na aprílové žertování.“