VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zchátralé budovy v kasárnách šly k zemi

Hromada sutě zůstala po dvou neobývaných a zchátralých domech v areálu bruntálských kasáren.

3.9.2017
SDÍLEJ:

Z dvou zchátralých domů v kasárnách zůstaly jen hromady suti. Foto: Ladislav Olejníček

Obě po desetiletí hyzdily celé okolí a navíc představovaly značné riziko vážných úrazů. Nebylo žádným tajemstvím, že je čas od času navštěvovali bezdomovci a ke svým hrám se sem uchylovaly děti z okolí. „My jsme o tom samozřejmě věděli, ale nebylo v našich silách zcela tomu zabránit. To by tam musel být někdo neustále a to prostě není možné,“ svěřil se jeden z městských strážníků.

Demolici schválili bruntálští zastupitelé už v listopadu loňského roku. Samotné bourání přišlo na řadu až po vyřízení všech nezbytných formalit. Během několika málo dnů tak zbyly z rozpadajících se domů jenom nevelké proluky. Tento stav ale není konečný. „Jsem rád, že došlo k demolici. V posledních letech reálně hrozilo, že by se objekty mohly proměnit v něco na způsob ubytovny pro nepřizpůsobivé. Na jejich místech zrealizujeme nové záměry, které budou mít podobu především odpočinkových ploch,“ sdělil tiskový mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Demolice je nákladná záležitost a někoho možná překvapí, že náklady na ně přesáhly milion korun. Osmdesát procent celkových nákladů ale bylo hrazeno z dotace ministerstva pro místní rozvoj.

Obyvatelé této čtvrti se dočkají postupné kultivace prostředí a město tak zamezí tomu, aby zde vznikala nová nežádoucí ubytovací zařízení. „Namísto budov vznikne park s posezením a BMX dráha pro děti. Doufáme, že park bude sloužit více lidem a že nám Bruntál zkrášlí,“ řekla projektová manažerka z oddělení investic a dotací Městského úřadu v Bruntále Zdeňka Zlámalová. Podle jejích slov chce vedení města Bruntál zabránit rozšiřování této lokality a obydlování dalších domů nepřizpůsobivými občany.

Pracovnice Open House Veronika Žáková si myslí, že celkový problém se sociálně vyloučenou lokalitou demolice a následná rekonstrukce nevyřeší, ale mohl by to být jeden z dílčích kroků: „ Dobré je, že si děti budou mít, kde hrát a možná je to naučí se lépe o to okolí starat a nám to pomůže při terénní práci s nimi. Ale v této lokalitě je potřeba řešit hlavně to ubytování. Musí se zamezit sestěhovávaní nepřizpůsobivých občanů na jedno místo. Alespoň se zastaví rozšiřování té lokalitu,“ vysvětlila Veronika Žáková. 

Lucie Straková, Ladislav Olejníček

Autor: Redakce

3.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Návštěvníci radnice potkávali úředníky ve stejném červeném tričku, které si oblékli na podporu kampaně „Na úřad bez auta“.

Na kole na úřad i do kostela

Darovat krev přišlo v Bruntále patnáct dobrovolných hasičů.

Hasiči společně darovali krev

Malované zpívání

Práce žáků Základní umělecké školy Bruntál mohou vidět diváci na nové výstavě v Galerii v kapli v Bruntále, výstava má název Malované zpívání 2.

Bezpečí seniorů na internetu

E-bezpečí seniorů v internetovém prostředí. To je název dvou přednášek, které pro seniory připravilo pracoviště prevence kriminality Městského úřadu v Krnově.

Výstava zvířectva ve Vrbně

V areálu skláren ve Vrbně proběhne výstava domácího zvířectva. Návštěvníci uvidí králíky, drůbež, okrasné a užitkové holuby včetně holubů poštovních, expozici hrdliček, andulek, papoušků a bažantů.

Nemocnice pořídila několik přístrojů

Krnovská nemocnice získala v těchto dnech sedm moderních přístrojů v hodnotě devíti milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení