VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Závoru už nikdo neobelstí

Bruntál – Větší pozornost pořádku v okolí Uhlířského vrchu nad Bruntálem chce věnovat místní radnice ve spolupráci s technickými službami. Také chtějí zamezit motoristům, aby už nemohli nelegálně vjíždět do lipové aleje.

9.8.2011 1
SDÍLEJ:

Uhlířský vrchFoto: Dalibor Otáhal

Právě zakázané vjíždění do aleje patří mezi největší neduhy na Uhlířském vrchu. Často se stává, že motoristé objíždějí uzamčenou závoru, která má vjezdu zabránit, a překážku jednoduše objedou. Ti, kdo vnikají v automobilech, na motorkách nebo čtyřkolkách do aleje se navíc dopouštějí prohřešku proti vyhlášce o silničním provozu.

Vjezd do aleje zapovídá totiž také zákazová značka. Tomu město učiní přítrž. Po stranách závory umístí rozměrné kameny, tuto překážku už hříšníci jen tak jednoduše nepřekonají. Další opatření jsou v režii městské policie. Hlídky se mají v areálu Uhlířského vrchu pohybovat častěji, a to zejména o víkendech.

„Smyslem všech těchto opatření je další zatraktivnění Uhlířského vrchu. Myslím si, že to této lokalitě dlužíme a že si zasluhuje naši pozornost a péči,“ řekl Vladimír Jedlička, první místostarosta Bruntálu. Uhlířský vrch se má stát „výkladní skříní“ Bruntálu, má se stát vyhledávaným místem pro ty, kteří chtějí aktivně i psychicky odpočívat.

Proto přicházejí město a technické služby s plány zkrášlení lokality a odstranění některých neduhů. Ještě v polovině prázdnin například opraví zdeformované zábradlí nad lomem a vandaly poničené informační tabule. Obnovy se dočká také altánek, bude nově natřen. V lipové aleji přibudou odpadkové koše, kterých je tam nedostatek, důsledkem jsou hromádky odpadků u laviček.

Uhlířský vrch je jako kopec sopečného původu přírodní památkou s vrcholem v nadmořské výšce 672 metrů. Na jeho svahu se nachází 1080 metrů dlouhá čtyřřadá lipová alej, vysázená v letech 1766 až 1777, vedoucí ke kostelu Panny Marie Pomocné na vrcholu.

Kostel je od jara roku 2004 v nočních hodinách osvětlen. Další zajímavostí jsou vyřezávaná zastavení, jejichž autorem je bruntálský řezbář František Nedomlel. Řezbář právě nyní pracoval na stříškách k jednotlivým zastavením, které poničila červencová kalamita.

Autor: Karel Janeček

9.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zesnul známý specialista na varhany Jan Kostera

Ilustrační foto.

Krnovští basketbalisté druhou ligu hrát budou

Horní Benešov má svou první turistickou známku

Turistická známka Horního Benešova se moc povedla. Můžete ji získat v rámci letní hry Brány Jeseníků.

Hry Panák a Opičí dráha se vracejí do Krnova

Jestli se záměr podaří, brzy již uvidíme, jak děti hrají venku hry, které patřily k dětství jejich rodičů či prarodičů skáčou panáka, zkouší opičí dráhu…

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

V Petrovicích svištěly vzduchem oboustranné sekery

Každý už se určitě setkal s disciplínami jako vrh koulí nebo kladivem, hod oštěpem, diskem, vidlemi či granátem. Ale hod sekerou? Ten známe jen jako filmovou scénu z Vinetua. Přesto takový sport existuje a má příznivce i v našem regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení