VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zátor investuje miliony do víceúčelové haly

Zátor má už značně zastaralé zázemí pro sport. Havarijní budova má nevyhovující technické i sociální zázemí. Proto hodlá investovat přes dvaadvacet milionů korun do víceúčelového areálu.

27.4.2017
SDÍLEJ:

Sportovní areál s multifunkčním využitím za 22 milionů v Zátoru vybuduje stavební firma Kareta.Foto: vizualizace: www.zator.cz

Zásadní investici v Zátoru připravují už dlouho. První ideová studie přestavby sportovního areálu vznikla už v roce 2010. Obec do projektových příprav zapojila i místní sportovce a dobrovolné hasiče, aby variabilní zařízení nabídlo zázemí pro všechny.

„V budově naleznete posilovnu, klubovnu i moderní kabiny, které budou sloužit nejen přípravce, ale i našemu fotbalovému mužstvu. Má kvalitní sociální zázemí, bufet, skladovací prostory, malé welnes a velký přístřešek pro konání venkovních akcí. Celý areál bude oplocen a zajištěn kamerovým systémem.

Prostory klubovny může využít každý, kdo bude chtít v rámci kolektivního setkávání uskutečnit nějaký svůj program. Pokud bude zájem, může v rámci posilovny pracovat i masér, rehabilitace, kosmetika, manikúra, pedikúra. Tedy služba pro občany, za kterou musejí zatím jezdit do města," popsala základní vizi starostka Zátoru Salome Sýkorová.

Počítá s tím, že kromě organizovaných zájmových skupin zde budou trávit volný čas i občané, kteří nejsou organizováni v žádném sdružení. Obec zde počítá s organizováním sportovních a kulturních akcí, jako jsou zátorské Eldorádo, turnaje, soustředění, sportovní i hasičské soutěže.

Sportovní areál s multifunkčním využitím za 22 milionů v Zátoru vybuduje stavební firma Kareta.

ZAKÁZKU ZÍSKALA KARETA

Zakázku za dvaadvacet milionů korun bez DPH vysoutěžila stavební firma Kareta. Do financování obec zapojí vlastní zdroje a zbytek pak pokryje úvěr.

„Z prodeje nemovitostí, tedy hasičské zbrojnice a pozemků podél řeky, máme 11,5 milionu korun. Dlouhodobý úvěr deset milionů korun s nízkou úrokovou sazbou jsme schopni bez problémů splácet. Přičemž zadluženost obce je minimální," popsala starostka Salome Sýkorová finanční situaci v obecním zpravodaji.

„Samozřejmě budeme usilovat o to, aby po kolaudaci sportovního areálu mohla započít rekonstrukce bývalé školní jídelny, kam plánujeme přemístit ordinaci obvodního lékaře a kde zajistíme rovněž i bezbariérovost. Přestěhujeme sem také knihovnu, na jejímž místě pak vznikne archív.

Tato rekonstrukce závisí na termínu přestěhování posilovny do víceúčelového sportovního areálu," doplnila Salome Sýkorová navazující plány.

Autor: František Kuba

27.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Borůvkové hody v Malé Morávce.

Borůvkové hody lákaly do Jeseníků

Dožínky ve Slezských Rudolticích na Osoblažsku jsou připomínkou tradic a oslavou sklizené úrody.
57

OBRAZEM: Dožínky ve Slezských Rudolticích na Osoblažsku

OBRAZEM: Nové Heřminovy Rockem proti přehradě

/FOTOGALERIE/ Nové Heřminovy hostily šestý ročník rodinného festivalu Rockem proti přehradě.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Naučná stezka Kabátův kopec připomene také cvičiště sovětských okupačních vojsk

Máme si působení sovětských okupačních vojsk v našich městech připomínat, nebo se raději snažit na tyto události zapomenout?

OBRAZEM: Sraz historických vozů Škoda v Bruntále

/FOTOGALERIE/ Náměstí Míru v Bruntále zaplnily skoro dvě stovky vozů Škoda 110R Coupé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení