VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostka Krnova slíbila, že zákazy vjezdu u koupaliště zmizí

KRNOV - Motoristy, kteří navštěvují krnovské koupaliště a zahrádky, před měsícem nepříjemně překvapil zákaz vjezdu od Petrovické i od Karáskovy ulice.

31.5.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Milan Zámečník

Na Karáskově ulici vhodná místa pro odstavení vozidla chybí a pokud někdo zaparkuje na Petrovické u zimního stadionu, čeká ho kus pěší chůze po frekventované silnici bez chodníku.

Podle starostky Renaty Ramazanové byl proces osazení zákazových značek plný paradoxů a slíbila, že v nejbližší době budou odstraněny. „Dopravní situaci kolem koupaliště a zahrádek je třeba řešit komplexně. Není možné někde zavést zákaz vjezdu a nemít přitom zajištěné odstavné plochy a bezpečné přístupové cesty.

Hlavní problém je v tom, že auta u koupaliště parkují pod stromy na nezpevněné ploše v místech, kde je hranice ochranného pásma vodního zdroje. Když jsem si prošla proces, který předcházel osazení značek zákaz vjezdu, občas mi nad tím zůstával rozum stát,“ řekla starostka Renata Ramazanová.

Vše začalo tím, že na rozpor mezi parkováním aut a režimem ochranného pásma prameniště v roce 2001 upozornil okresní úřad. V roce 2006 zase upozornila na tento podnět okresu ředitelka Krnovských vodovodů a kanalizací (KVaK). „Ze strany KVaK přišel podnět, že existuje stanovisko okresního úřadu, kterým by se město mělo zabývat. Zákaz vjezdu rozhodně nebylo jediné řešení, jak dopravu uvést do souladu s ochranou vodního zdroje. Odbor dopravy chtěl už v červenci 2006 situaci řešit, ale protože na koupališti i na zahrádkách byla sezona v plném proudu, bylo rozhodnuto odložit to na vhodnější dobu. Bohužel na problém se zapomnělo a celý podzim, zimu a jaro se nic nedělo, až se tam letos v dubnu těsně před začátkem nové sezony objevily ty nešťastné značky,“ zrekapitulovala případ starostka Renata Ramazanová.

Zákaz vjezdu připouští výjimku „mimo zásobování“, tedy zastavení na nezbytně nutnou dobu k naložení a vyložení materiálu. Autům zahrádkářů zde tedy umožňuje zastavení, ale ne stání. „Rada se usnesla, že dopravní situaci v této lokalitě je potřeba řešit komplexně. Bylo rozhodnuto kritizované svislé značení pro letošní sezonu odstranit a k problematice se vrátíme na podzim. Musíme nejdříve mít připravený systém parkovacích ploch tak, aby se nenarušila dostupnost koupaliště, bezpečnost pěších, ani atraktivita koupaliště,“ dodala starostka.

Jako řešení přichází v úvahu vybudování velkého parkoviště na opačné straně Petrovické ulice, zpevnění štěrkových ploch před koupalištěm a zajištění před úkapy z aut.

31.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Ladislavem Velebným, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Jesenická, Bruntál

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE rozhovor s Alfrédem Šrámkem, kandidátem na poslance za Realisty

JUDr. Alfréd Šrámek, kandidát na poslance za Realisty byl hostem on-line rozhovoru Deníku.

V krnovském babyboxu našli holčičku a vzkaz, že je to Andrea

V krnovské nemocnici je už pět let k dispozici babybox, do kterého mohou ženy anonymně odložit novorozence, pokud se o něj nechtějí nebo nemohou starat. Lékaři dohlédnou na zdravotní stav odloženého miminka a o jeho dalším osudu rozhodnou orgány sociální péče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení