VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahrádkáři v Bruntále jsou připraveni demonstrovat

BRUNTÁL - Přímo před radnicí včera ve středu 29. srpna uspořádali bruntálští zahrádkáři podpisovou akci proti zrušení zahrádkářské kolonie na ulici J.E.Purkyně. Petiční archy zde během dne podepsalo několik set lidí.

30.8.2007
SDÍLEJ:

Svůj podpis pod petici proti zrušení připojili další občané.Foto: DENÍK/Ladislav Olejníček

Za zachování zahrádkářské osady bojují bruntálští zahrádkáři od konce června letošního roku. Na podporu svého požadavku uspořádali petici. „Předpokládám, že se nám podaří brzy překročit hranici tři tisíce podpisů. Jestliže ani to nepomůže, tak už nevím, co s úřadem pohne. Dá se mluvit se starostou, ale co udělá zastupitelstvo? My to nevzdáme za žádnou cenu. Jsme připraveni i k určitým nátlakovým akcím,“ řekl jeden z představitelů zahrádkářů Milan Jánošík.

Zahrádkářská osada je na této lokalitě už více než čtyřicet roků. Městská rada 17. července schválila, že na místě kolonie vyroste deset rodinných domků. Ve městě je totiž nedostatek vhodných stavebních míst a v této lokalitě jsou veškeré potřebné inženýrské sítě. „Já jsem zahrádku vlastně zdědil po otci a odjakživa jsem tady trávil spoustu čas. Že jsem se tady taky nadřel, to je snad jasné. O žádný náhradní pozemek nestojím, už mám pětašedesát let a síly přece jenom ubývají,“ svěřil se zahrádkář Jaroslav Vávra.

Starosta Leoš Gregovský se už se zástupci zahrádkářů setkal a je připraven pokračovat s nimi v jednání. Osada by se podle zahrádkářů dala zachránit tak, že by zastupitelé na svém zasedání v září odsouhlasili změnu územního plánu a vyňali tuto parcelu z pozemků určených pro výstavbu rodinných domků. „V minulosti chtěli radní po nových volbách na tomto prostoru už několikrát stavět. Vždycky pak ale uznali, že je to nerozum,“ sdělil Milan Jánošík.

„Já jim přeju, aby si ty svoje zahrádky zachránili, ale obávám se, že se jim to nepovede. Úřad jednou rozhodl a těžko bude svoje rozhodnutí měnit. Pro ty staré lidi to musí být těžká rána,“ uvedla Dana Luňáková, která podpisem zahrádkáře také podpořila.

Zahrádkáři chtějí petiční archy v nejbližších dnech předat na radnici představitelům města. „Zatím naše petice s nikým moc nepohla. Všichni na radnici jsou klidní a tváří se, že se vlastně nic neděje. Ať si ale laskavě uvědomí, že naše petice bude největší v celé historii města. Jsme opravdu odhodlaní k nátlaku v mezích zákona. Už jsem také na úřadě řádně oznámil konání demonstrace,“ sdělil zahrádkář a důchodce Jaroslav Vávra.

30.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Novinky na trati do Prahy

Novináři Jakub Patočka a Zuzana Vlasatá v pátek v Krnově představili film Selský rozum, ve kterém vystupují, a knihu Žlutý baron, kterou napsali.

Proč v kontroverzním filmu chybělo Babišovo vyjádření?

Nejen slunce: naše oči ohrožuje v létě i voda a nebezpečný prvok

Ostrava - Léto je spojeno s lákavou představou dovolené, lékaři ale upozorňují, že pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody.

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

Vážení čtenáři, na webových stránkách Bruntálského a Krnovského Deníku přinášíme seznam zesnulých v našem regionu za uplynulé období.

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Zřícenina Vartnov je předěl mezi vodním hradem a tvrzí

Dvacetihektarová vodní nádrž v Pochni u Brumovic je vyhledávaná rybáři i příznivci přírodního koupání. V její těsné blízkosti, téměř ve středu osady, skrývá zalesněný pahorek zříceninu hradu Vartnova. I když původ hradu je i dnes nejasný, je zřejmé, že tento typ stavby, jakýsi přechod mezi tvrzí a hradem, spadá do přelomu 13. a 14. století.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení