VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začíná rekonstrukce ulice, která vede k nemocnici

V Krnově začíná rekonstrukce frekventované ulice Maxima Gorkého, která vede k nemocnici. Stavbaři se budou snažit, aby co nejméně omezili provoz.

5.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vít Šimánek

Vozovka i chodníky v ulici Maxima Gorkého v Krnově mají do konce listopadu mít nový povrch.

Prvním velkým zásahem do života této krnovské ulice bude oprava havárie plynárenského zařízení. Bude nutné provádět práce v křižovatkách ulice Maxima Gorkého s ulicemi Rooseveltovou a Seifertovou. Plynaři s opravami začnou v pondělí 7. srpna, hotovi by měli být do konce prázdnin.

„V těchto dnech už zhotovitel celkové rekonstrukce provádí přípravné práce jako vytýčení stávajících sítí. Také zahájí informační kampaň, jejímž cílem je seznámit zdejší obyvatele s průběhem stavby. Informuje také krnovské organizace a firmy, včetně Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, a společnosti Arriva Morava, která v Krnově provozuje městskou hromadnou dopravu.

Informace jsou důležité i pro školní jídelny v Albrechtické ulici, kam docházejí žáci především ze Základní školy Janáčkovo náměstí,“ upřesnil místostarosta Krnova Michal Brunclík s tím, že samotná stavba bude zahájena ve směru od ulice Albrechtické k nemocnici..

Během této stavební akce vozovka i chodníky v Gorkého ulici dostanou do konce listopadu nový povrch. Cílem je, aby zde byl v budoucnu provoz nejen bezpečnější, ale také bezbariérový.

„V rámci rekonstrukce dojde k vybudování jízdního pásu i chodníků po obou stranách komunikace. Dojde k opravě stávajících sjezdů k jednotlivým nemovitostem a vybudování autobusových nástupišť. Akce zahrnuje také napojení uličních vpustí do stávající kanalizace a rekonstrukci veřejného osvětlení,“ uvedla vedoucí odboru veřejných zakázek Městského úřadu v Krnově Klára Hazuchová.

OBJÍŽĎKY A OBCHŮZKY: MINIMÁLNÍ

Příznivou zprávou je, že mimo dny frézování a pokládky živičného povrchu na vozovce zde bude stále umožněn dvousměrný provoz.

„Také chodníky se nebudou opravovat po obou stranách ulice naráz, ale vždy po jedné straně a průběžně v celé trase. Snaha o minimalizaci obchůzek a objížděk platí i v případě frézování vozovky. Ta bude frézována vždy po úsecích, od křižovatky po křižovatku, aby bylo možné daný úsek objet přes vedlejší ulice,“ řekla Klára Hazuchová.

Stavební práce v ulici by se nijak neměly dotknout provozu městské hromadné dopravy. Pokud k tomu přesto dojde, budou cestující o případných změnách včas informováni.

Generální opravu Gorkého ulice zajistí společnost Strabag a. s, která vyhrála výběrové řízení s cenou 14,2 milionu korun včetně DPH.

Autor: František Kuba

5.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

I na první pohled zdravý strom může být napadený lýkožroutem. Napadených stromů je daleko víc než v dřívějších letech. Podle některých lesníků je ale situace zatím stále lepší než po loňském horkém létě. Ilustrační foto.

Kůrovcová kalamita způsobuje obrovské ztráty

Borůvkové hody v Malé Morávce.

Borůvkové hody lákaly do Jeseníků

OBRAZEM: Dožínky ve Slezských Rudolticích na Osoblažsku

Dožínky ve Slezských Rudolticích na Osoblažsku jsou připomínkou tradic, kdy zemědělci děkovali za úrodu modlitbou v kostele i veselou slavností na náměstí.

OBRAZEM: Nové Heřminovy Rockem proti přehradě

/FOTOGALERIE/ Nové Heřminovy hostily šestý ročník rodinného festivalu Rockem proti přehradě.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Naučná stezka Kabátův kopec připomene také cvičiště sovětských okupačních vojsk

Máme si působení sovětských okupačních vojsk v našich městech připomínat, nebo se raději snažit na tyto události zapomenout?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení