VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z pivovaru budou apartmány pro bydlení

Břidličná -Tři projekty v Břidličné získávají konkrétní podobu. Výstavba sběrného dvora, oprava zanedbaného objektu, zvaného Dům hrůzy a přestavba bývalého pivovaru na apartmány k bydlení.

27.2.2011
SDÍLEJ:

BřidličnáFoto: DENÍK/Karel Janeček

Sběrný dvůr v Břidličné zprovozní město nejpozději do června. Novou podobu získává takzvaný Dům hrůzy na Šternberské ulici a protější stavba ve směru na Vajglov, kterou znají pamětníci jako někdejší pivovar.

Úpravy sběrného dvora finišují tak, aby do něj mohli obyvatelé vozit odpad a na místě se ho odhazovat podle druhu do separovaných kontejnerů. Kdo zaplatí v Břidličné roční poplatek za svoz komunálního odpadu, může využívat i sběrný dvůr. Zbavit se tam může nepotřebných věcí, které nelze jen tak odhodit do běžného kontejneru.

Město se snaží získat finanční podporu z úřadu práce na zřízení pracovního místa pro nového zaměstnance. „Otevřen by měl být sběrný dvůr v rozumných časech, aby tam měli všichni šanci vozit odpad,“ řekl starosta města Bohumír Kamenec.

Všech čtrnáct členů Sdružení obcí Rýmařovska mělo šanci se zapojit do budování sběrných dvorů. Zapojily se všechny obce mimo Rýmařova, který měl vybudované sběrové centrum nově. Obce věří, že na sběrná místa lidé skutečně odpad vozit budou a že se tak vyřeší potíže s černými skládkami, jejichž likvidace stojí ročně nemalé částky. Odpad ze sběrných míst poputuje do rýmařovského recyklačního dvora, kde ho roztřídí a zpracují.

Dům hrůzy na Šternberské ulici se proměňuje v luxusní bytovou vilku. Má nová okna, střechu i izolaci. Obyvatelé mají také novou kotelnu, ve které si sami topí, díky níž mohli zbourat nevzhledné šopy na otop za domem. „Chtěli bychom, aby při vjezdu do Břidličné byl dům podobný dřívějšímu učitelskému domu, a ne už domu hrůzy, jak mu místní ještě nedávno říkali,“ uvedl Bohumír Kamenec.

Velké plány mají s bývalým pivovarem v Břidličné jeho holandští majitelé. Mohutná budova po levé straně ve směru na Vajglov za potokem Polička se dočkala odizolování i nové střechy. Letos chtějí majitelé ještě opravit celé jedno patro budovy. Předložili městu projekty, jak by měla stavba už brzy vypadat. Mají v ní vzniknout apartmány pro místní obyvatele i pro turisty z Čech i ciziny. V plánu je i vybudování bazénu, ale například další hospodu tam rozhodně nechtějí.

Autor: Karel Janeček

27.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hydrolog Jan Unucka z Českého hydrometeorologického ústavu.

Hydrolog Jan Unucka: Doprava a kvalita vody je věčný problém

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nová parkovací místa v Bruntále

Bruntál – Motoristé v Bruntále se dočkají dalších parkovacích ploch. Na některých místech ve městě by mělo do konce podzimu vzniknout až na šedesát parkovacích míst.

Dračí lodě na Hartě

Hladina a břehy přehrady Slezská Harta se opět promění na scénu se skvělou podívanou. V zátoce u Leskovce nad Moravicí proběhnou o víkendu 25. až 27. srpna závody dračích lodí. Zábava je to jak pro závodníky, tak i pro diváky.

Anděl Páně na náměstí

Na náměstí Míru v Bruntále se chystá akce Loučení s létem.

Den obce ve Staré Vsi

Obecní oslavy Staré Vsi proběhnou v sobotu 26. srpna od 14 hodin v tamním kulturním domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení