VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z pivovaru budou apartmány pro bydlení

Břidličná -Tři projekty v Břidličné získávají konkrétní podobu. Výstavba sběrného dvora, oprava zanedbaného objektu, zvaného Dům hrůzy a přestavba bývalého pivovaru na apartmány k bydlení.

27.2.2011
SDÍLEJ:

BřidličnáFoto: DENÍK/Karel Janeček

Sběrný dvůr v Břidličné zprovozní město nejpozději do června. Novou podobu získává takzvaný Dům hrůzy na Šternberské ulici a protější stavba ve směru na Vajglov, kterou znají pamětníci jako někdejší pivovar.

Úpravy sběrného dvora finišují tak, aby do něj mohli obyvatelé vozit odpad a na místě se ho odhazovat podle druhu do separovaných kontejnerů. Kdo zaplatí v Břidličné roční poplatek za svoz komunálního odpadu, může využívat i sběrný dvůr. Zbavit se tam může nepotřebných věcí, které nelze jen tak odhodit do běžného kontejneru.

Město se snaží získat finanční podporu z úřadu práce na zřízení pracovního místa pro nového zaměstnance. „Otevřen by měl být sběrný dvůr v rozumných časech, aby tam měli všichni šanci vozit odpad,“ řekl starosta města Bohumír Kamenec.

Všech čtrnáct členů Sdružení obcí Rýmařovska mělo šanci se zapojit do budování sběrných dvorů. Zapojily se všechny obce mimo Rýmařova, který měl vybudované sběrové centrum nově. Obce věří, že na sběrná místa lidé skutečně odpad vozit budou a že se tak vyřeší potíže s černými skládkami, jejichž likvidace stojí ročně nemalé částky. Odpad ze sběrných míst poputuje do rýmařovského recyklačního dvora, kde ho roztřídí a zpracují.

Dům hrůzy na Šternberské ulici se proměňuje v luxusní bytovou vilku. Má nová okna, střechu i izolaci. Obyvatelé mají také novou kotelnu, ve které si sami topí, díky níž mohli zbourat nevzhledné šopy na otop za domem. „Chtěli bychom, aby při vjezdu do Břidličné byl dům podobný dřívějšímu učitelskému domu, a ne už domu hrůzy, jak mu místní ještě nedávno říkali,“ uvedl Bohumír Kamenec.

Velké plány mají s bývalým pivovarem v Břidličné jeho holandští majitelé. Mohutná budova po levé straně ve směru na Vajglov za potokem Polička se dočkala odizolování i nové střechy. Letos chtějí majitelé ještě opravit celé jedno patro budovy. Předložili městu projekty, jak by měla stavba už brzy vypadat. Mají v ní vzniknout apartmány pro místní obyvatele i pro turisty z Čech i ciziny. V plánu je i vybudování bazénu, ale například další hospodu tam rozhodně nechtějí.

Autor: Karel Janeček

27.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Zatopený Krnov. Voda zalila město a způsobila velké hmotné škody.

Povodně 1997 aneb dvacet let poté

Památné lípy jsou vystavené mezi stromy

Mezi nejmohutnější stromy v České repoblice patří lípa z Horní Moravice a Janovská lípa. Obě najdete vystavenév zahradě Flemmichovy vily.

Chtějí čistit rybníky, ve kterých žijí želvy

Už deset let Krnované pozorují vodní želvy v nádržích Chářovského parku. Jsou tak plaché, že se je ještě nikomu nepodařilo je vyfotit. Právě se chystá projekt na čištění těchto rybníků.

Německý řád dále usiluje o historickou budovu Základní školy Dlouhá Loučka

Německý řád působil v našem regionu po staletí a stále k němu patří. Žehná pramenům v Karlově Studánce, v Opavě pořádá Řádový den, v Olomouci provozuje církevní gymnázium, pečuje o farnosti Bouzov a Bruntál.

Na bezdomovce prý zaútočili tři násilníci

Bezdomovec ležící na lavičce skončil se zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Bruntálským policistům oznámil, že šlo o útok tří násilníků.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies